نحوه گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون و تبدیل به PDF

نحوه گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون و تبدیل به PDF
  • 1403/3/21
  • زهرا معبودی
  • 0

نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون کار راحتی است. می توانید به راحتی با کمک دکمه افزایش صدا و دکمه کناری در آیفون این کار را کنید و حتی می توانید از سیری بخواهید تا با فرمان صوتی شما یک اسکرین شات بگیرد. اما اگر بخواهید یک اسکرین شات بلند در ایفون بگیرید چه!؟ اسکرین شات بلند یعنی اسکرین شات از محتویات چیزی که مشاهده می کنید و به میزانی بیش از یک صفحه باشد، مثل پی دی اف یا صفحه وب سایت یا چت هایی که برای چند روز است و بیش از ایک صفحه است.

در ادامه این مطلب گویا آی تی به شما کمک می کند تا بتوانید با شیوه گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون آشنا شوید و در نهایت خروجی اسکرین شات بلند خود را به صورت PDF ذخیره کنید.

 

اسکرین شات بلند یا اسکرین شات اسکرولی چیست

یک اسکرین شات تمام صفحه، یا اسکرین شات پیمایشی یا اسکرولی یا اسکرین شات بلند، در واقع یک صفحه یکتا از صفحه وب، سند متنی یا ایمیل است که بجای گرفتن چند عکس و چسباندن آن به همدیگر با یک بار اقدام به گرفتن اسکرین شات بلند از تمام آن صفحات برای شما عکس تهیه می کند. به عنوان مثال فکر کنید که یک صفحه وب دارید که می خواهید از آن اسکرین شات بلند بگیرید. با کمک این راه حل می توانید با یک دستور و یک بار یک اسکرین شات بلند بگیرید و قتی آن را ذخیره کردید متوجه شوید که بالای ۱۰۰ صفحه استاندارد اندازه دارد.

اسکرین شات بلند در ایفون

شیوه گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون

برای گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون ابتدا یک اسکرین شات معمولی روی گوشی آیفون خود بگیرید:

اگر Face ID دارید سریع و با هم دکمه کناری و افزایش ولوم را با هم بگیرید.

با Touch ID روش گرفتن اسکرین شات در ایفون فرق دارد برای این کار باید دکمه هوم را با دکمه کناری بگیرید.

با این کار پیش نمایشی از اسکرین شاتی که گرفته اید در سمت چپ و پایین را خواهید دید. این پیش نمایش حدود ۵ ثانیه باقی می ماند پس باید سریع باشید و روی آن ضربه بزنید.

در ادامه در صفحه ای که باز می شود ۲ تب را مشاهده می کنید:

  • یکی SCREEN
  • دیگری Full Page

ما می خواهیم که یک اسکرین شات تمام صفحه داشته باشیم پس لازم است که به Full Page برویم. در این قسمت پیش نمایشی از کل صفحه به طور کامل را خواهید دید. حتی می توانید از ابزارهای برنامه استفاده کتید تا روی این اسکرین شات بلند در ایفون ویرایش هایی انجام دهید و بعد آن را ذخیره کنید.

اسکرین شات بلند در ایفون

اگر در سمت راست نگاه کنید می توانید باکس پیمایشی به اندازه یک اسکرین را بر روی نوار بلند نمایشی که حاکی از اسکرین شات بلند است را ببینید.

وقتی که ویرایش های لازم را انجام دادید روی گزینه Done ضربه بزنید. این گزینه در سمت راست و بالا قرار دارد.

وقتی Done را زدید دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد. یکی برای ذخیره کردن آن چه که تا کنون ویرایش کرده اید و دیگری هم برای حذف اسکرین شات.

اگر قصد ذخیره کردن دارید باید به این فکر کرده باشید که می خواهید آن را به صورت پی دی اف ذخیره کنید یا به صورت عکس؟ خوشبختانه این امکان برای هر دو مورد وجود دارد. اگر می خواهید به صورت پی دی اف ذخیره شود Save PDF to Files را انتخاب کنید و اگر می خواهید اسکرین شات بلند در ایفون را به صورت عکس ذخیره کنید Save to Photos را انتخاب کنید. نا گفته نماند گاهی اوقات در برخی مدل آیفون ها Save to Photos را مشاهده نخواهید کرد.

وقتی که می خواهید پی دی اف این اسکرین شات را ذخیره کنید باید ابتدا یک فایل را برای ذخیره مشخص کنید.اگر نمی خواهید پوشه خاصی را انتخاب کنید خود برنامه پوشه Downloads  را برایتان انتخاب می کند.

بیشتر یاد بگیرید: راه حل های جلوگیری از قطع شدن ایرپاد های اپل

امکان گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون به صورت عکس در iOS17

تا قبل از روی کار آمدن iOS 17 شما فقط این امکان را داشتید که اسکرین شات بلند در ایفون را فقط به صورت فایل پی دی اف ذخیره کنید. البته در iOS 17 هم اکنون هم امکان پی دی اف سازی از اسکرین شات بلند وجود دارد که البته به طول اسکرین شات ارتباط دارد. در سیستم جدید سیستم عامل ایفون به طور هوشمندانه بررسی می شود که آیا باید به صورت عکس این اسکرین شات را ذخیره کرد یا به صورت پی دی اف! اگر طول بیش از یک صفحه باشد معمولا پی دی اف فعال می شود در غیر اینصورت اسکرین شات بلند به صورت عکس در گالری عکس ها قرار می گیرد.

 

چطور اسکرین شات های گرفته شده در آیفون را ببینیم

برای مشاهده اسکرین شات بلند در ایفون باید بیاد آورید که اندازه اسکرین شات چقدر بوده است؟ اگر بلند بوده قطعا به طور اتوماتیک به صورت PDF ذخیره شده است پس باید در برنامه اصلی FILE به دنبال ان باشید. اگر پوشه خاصی به آن اختصاص داده اید مستقیما به سراغ آن پوشه بروید وگرنه در پوشه دانلود به دنبال اسکرین شات بلند در ایفون بگردید.

شما بعد از این که اسکرین شات خود را ذخیره کردید می توانید روی آن ویرایش هایی را انجام دهید یا نام آن را عوض کنید و حتی آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. فقط باید توجه کنید که فرد گیرنده نیز باید یک پی دی اف خوان داشته باشد.

اسکرین شات بلند در ایفون

اگر اسکرین شات تان بلند نبوده می توانید به راحتی آن را در برنامه Photo جستجو کنید.

آیا در زمینه گرفتن اسکرین شات بلند در ایفون تجربه خاصی دارید؟‌ لطفا در بخش نظرات تجربیات خود را بنویسید.

منبع کمکی:

وبسایت cnet

وبسایت hitpaw

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *