همانطور که می دانید، اندروید جزء نخستین سیستم عامل هایی بود که از ابزار کاربردی نوتیفیکیشن سنتر را به سیستم عامل خود اضافه کرد و به مدت چند سال، این موضوع باعث برتری سیستم عامل گوگل نسبت به رقبا به شمار می رفت.

در نهایت در نسخه جدید آی او اس و ویندوزفون، این قابلیت نیز اضافه شد و در حال حاضر تمامی سیستم عامل های موبایل، نوتیفیکیشن سنتری را مخصوص به خود دارا می باشند.

در نوتیفیکیشن سنتر ویندوزفون، همه چیز در یک صفحه خلاصه شده است و کاربر به راحتی می توانید انتخاب خود را انجام داده و از آن خارج شود. اما در آی او اس، قضیه کمی متفاوت است. چرا که در قسمت نوتیفیکیشن سنتر، دو دسته وجود دارد. در دسته اول، یک مرور متن وار به رویدادها و اتفاقات روزمره اختصاص داده شده است و در تب بعد، نوتیفیکیشن ها بر اساس اپلیکیشن مربوطه دسته بندی می شوند.

اما این تمام موضوع نیست. چرا که تعداد شرکت هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، زیاد است و هر کدام از آنها، ظاهر سیستم عامل را بر اساس نیاز خود تغییر داده اند و بالطبع، قسمت نوتیفیکیشن سنتر نیز شامل این تغییرات شده است. رابط کاربری TouchWiz سامسونگ یکی از معروف ترین این تغییرات است، اما شرکت هایی مانند LG و HTC نیز تمام تلاش خود را برای ارائه یک محصوص متفاوت کرده اند.

در این مقاله، ما از شما می خواهیم تا نوتیفیکیشن سنتر مورد علاقه خود را از میان گزینه های ارائه شده انتخاب نمایید. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین نظر خود را نیز در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

1-Stock-Android-5.0-Nexus

۱ – اندروید ۵.۰ نکسوس


2-Apple-iOS-8.1-iPhone

۲ – آی او اس ۸.۱

3-Windows-Phone-8.1-Lumia

۳ – ویندوزفون ۸.۱

4-BlackBerry-OS

۴ – بلک بری

5-Samsung-TouchWiz-Galaxy-series

۵ – تاچ ویز ( سری گلکسی )

6-LG-Optimus-UI-LG-G-series

۶ – ال جی ( سری جی )

7-HTC-Sense-HTC-One-series

۷ – اچ تی سی ( سری وان )

8-Motorola-Moto-UI

۸ – موتورولا

9-Sony-Xperia-UI

۹ – اکسپریا

10-Huawei-EMUI-Ascend-Mate-series

۱۰ – هوآوی

11-Lenovo-Vibe-UI

۱۱ – لنوو