آشنایی با 11 افزونه گوگل کروم برای هر وبلاگ نویس

آشنایی با 11 افزونه گوگل کروم برای هر وبلاگ نویس
  • 1389/5/16
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2

وبلاگ نویسان جدی با کارهای مختلفی رو به رو هستند. آنها باید از مهارت های مختلفی چون نویسندگی ، ارتقاء و به روز رسانی ها ،مسائل مربوط به شبکه ، نقل قول به جا(استفاده از دیگر منابع) ، طراحی  وب و  غیره به طور نسبی برخوردار باشند. در صدر همه این مسائل،مسئله مدیریت زمان است که مشاهده می شود بسیاری از وبلاگ نویسان گاهی تا یک روز تمام برای کارهای خود وقت صرف می کنند. به نظر شما چه راهی وجود دارد که یک وبلاگ نویس با صرف زمانی کوتاه تمام  کارهای ضروری خود را انجام دهد؟ این روزها افزونه های بسیاری برای مرورگر ها معرفی شده است که می توانند حداقل بخشی از روند وبلاگ نویسی را آسان تر کند.

به عنوان مثال فایرفاکس افزونه های متعددی دارد که مناسب این کار است. اگر از این مرورگر استفاده می کنید توصیه می کنیم سری با این مقالات بزنید که  برخی از آن افزونه ها پوشش داده شده اند: 3 افزونه فایرفاکس برای کمک به وبلاگ  نویسی راحت تر، ScribeFire در مقابل DeepestSender : یک افزونه برای انجام تمام و کمال وبلاگ نویسی، و 7 افزونه مناسب وبلاگ نویسی برای تبدیل فایرفاکس به محل مناسب وبلاگ نویسی.

به عنوان یک رقیب نیرومند و قدر، گوگل کروم نیز هم اکنون افزونه هایی ارائه کرده که مختص وبلاگ نویسان بوده و زندگی حرفه ای یک وبلاگ نویس را آسانتر می کند.

وبلاگ نوسی ساده با افزونه های وبلاگ نویسی کروم

بسیاری از وبلاگ نویسان نیاز زیادی به نقل قول از دیگر منابع و اظهارنظر(کامنت گذاری) در مورد مقالات و سایتهای دیگر هستند. این کار بخش بزرگی از کارهای وبلاگی را تشکیل می دهد. بسیاری از وبلاگ نویسان علاقه مندند به خوانندگان خود یافته ها و منابع  جدید معرفی کرده یا نظرات خود را در مورد نوشته های دیگران ابراز نمایند.

گوگل کروم تعدادی افزونه دارد که به شما توانایی ارسال مطالب هر صفحه وبی را به عنوان منبع به وبلاگ شما و سپس استفاده از ان مطالب در وبلاگ خودتان را می دهد. برای این کار ، افزونه Blog This را نصب و استفاده کنید (برای کاربران بلاگر(Blogger)) ،همچنین افزونه های: TypePad Blog It (برای کاربرانTypePad . ، افزونه Shareaholicبرای  گوگل کروم و Scribefire نیز به همین منظور می توانند مورد استفاده قرار گیرند. (در واقع  این مورد اخر یک ویرایشگر وبلاگ تمام و کمال و  برجسته است اما همچنین می تواند ارسال لینک و کامنت های  شما را به وبلاگ خود آسان تر کند) .

کار با اسکرین شات های دلخواه از صفحات وب

یکی دیگر از جنبه های وبلاگ نویسی را که مقدار قابل توجهی از زمان وبلاگ نویس را می گیرد مربوط به اسکرین شات گرفتن از وب سایت ها و ارسال تصاویر ان در وبلاگ است. ممکن است متوجه شده باشید که ما این کار را در همین سایت به مقدار زیادی انجام داده و اسکرین شات های مختلفی در مقالات قرار می دهیم. دلیلش این است که این تصاویر ایده بهتری به خوانندگان را در مورد ابزار های یا نرم افزارهایی  که در موردش صحبت می کنیم می دهد. گوگل کروم هم برای به حداقل رساندن  این کار یعنی اسکرین شات گرفتن از قسمت های دلخواه صفحات وب و آپلود آن در وبلاگ تعدادی افزونه دارد که این کار را برای ما در ضمن آسانتر هم می کند.

برای این منظور افزونه Webpage Screenshot را امتحان کنید.این افزونه به شما اجازه میدهد به راحتی و با یک کلیک روی دکمه افزونه  یک اسکرین شات  کامل  از کل صفحه وب سایت مورد نظر بگیرید.

ابزار های دیگری هم وجود دارد که به شما اجازه انجام مختصری ویرایش تصویری اسکرین شات ها به صورت مستقیم از داخل مرورگر می دهند. افزونه Picknik می تواند این کار را برایتان انجام دهد همچنین است افزونه Aviary Screen Capture.

دیگر افزونه ها برای کمک بیشتر به وبلاگ نویس

اگر شما تا کنون چیزی در مورد  افزونه  Zemanta  که ویژه مرورگر فایرفاکس است نشنیده اید، اجازه بدهید به شما کمی در مورد آن توضیح دهم زیرا در حال حاضر گوگل کروم هم افزونه Zemanta  را عرضه کرده.  Zemanta در واقع میز کار (داشبرد) وبلاگ شماست و کارهای مختلف (مانند پیشنهاد لینک و پیدا کردن عکس) را آسانتر می کند.

همچنین یادداشت برداری از سایت هایی که شما بازدید می کنید با افزونه Evernote به سهولت انجام می شود، می توانید با افزونه After the Deadline کارهای وبلاگ خود را زمانی که همه کارهایتان را انجام دادید بررسی کنید، و با افزونه Google Dictionary به سرعت  و همزمان به یافتن معنای واژگان  دیگر زبان ها به زبان مادری خود بپردازید.

همانطور که می بینید ، در دنیای وب تعداد افزونه های زیادی موجودند  که می توانند کمک بزرگی به وبلاگ نویسان عزیز نمایند. اینکه چه افزونه ای  برای استفاده انتخاب کنید بستگی دارد به اینکه چه نوع سبک نوشتنی را برای ارسال مطالب در وبلاگ خود انتخاب می کنید. حال شمای وبلاگ نویس به ما بگویید:شما از کدام افزونه  وبلاگ نویسی استفاده می کنید ؟

منبع:makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. بازتاب: آشنایی با 11 افزونه گوگل کروم برای هر وبلاگ نویس | IraNFull.CoM
  2. چرت وبه دردنخورترین مرورگردنیا برای وبلاگ نویسان هم گوگل کروم وهم اوپراچون تو این دو مرورگر پیچیدگی بسیاری هست بدون راهنما ووبلاگ نویسان از بیشترامکانات داخل وب محروم میشن
    سلطان بی رقیب مرورگر اکسپلولربرای وبلاگ نویسان هستش وهنوزم یکه تازی می کنه باهمه مشکلات وکومبوداتش تو وبلاگ نویسی سایرمرورگرهابه گرد پاشم نمی رسن وسلام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.