متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مقایسه کردن فایل ها و پوشه ها با نرم افزار WinMerge

12345 (بدون نظر)
Loading...
538

در این مطلب میخواهم برای شما یک نرم افزار کاربردی که خیلی از کاربران به آن نیاز خواهند داشت را معرفی کنم.

یکی از نرم افزارهایی که من تقریبا هر روز از آن استفاده می کم، WinMerge نام دارد. این نرم افزار یک راه محبوب و رایگان را برای مقایسه دو فایل متنی که می خواهیم ببینم چه تفاوت هایی بین آن هاست، را به وجود آورده است. داشتن نرم افزار WinMerge کنار شما بسیار کاربردی خواهد بود وقتی که شما در محیطی کار می کنید که مردم مختلفی به فایل های شما دسترسی دارند و شما قادر نیستید که کوچکترین تغییرات به وجود آمده را پیدا کنید.


ویژگی ای که من را موجب به استفاده از WinMerge کرد که بسیاری از کاربران آن را نمی دانند، در مورد توانایی مقایسه فایل های دو مسیر متفاوت است. شما برای انجام این کار باید از منوی File گزینه Open را انتخاب کرده و دو پوشه ای را که می خواهید مقایسه بر روی آنها انجام بگیرد، را انتخاب کنید (همانطور که در تصویر بالا مشخص است).

شما حتی می توانید فیلترینگ پیشرفته بر روی عملیات مقایسه اعمال کنید به طور که نتایج فقط شامل فایل هایی با پسوندها یا نام های خاص باشند. و شما به صورت اختیاری تاثیر عمل مقایسه را بر روی زیر پوشه ها (Sub Folders) تایید یا لغو کنید.

بعد از این دیدن صفحه ای که به شما نمایش داده می شود و حاوی فایل های یافته شده در هر دو پوشه است و پشت سر گذاشتن آن، می توانید نتیجه مقایسه بین دو پوشه را ببینید که چه فایل هایی متفاوت هستند. من پیشنهاد می کنم بر روی عنوان ستون کلیک کنید تا فایل هایی که متفاوت هستند مقداری برجسته تر و نمایان تر باشند :


امیدوارم این مطلب کوچک باعث ارزشمند شدن هر چه بیشتر WinMerge نزد شما شده باشد.

صفحه خانگی نرم افزار WinMerge (فقط برای ویندوز؛ رایگان)

منبع : www.CyberNetNews.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. مقایسه کردن فایل ها و پوشه ها با نرم افزار WinMerge | IraNFull.CoM

  […] مجله اينترنتي گوياآي‌تي تگ ها : WinMerge    افزار    با    فایل    مقایسه    نرم    ها    پوشه    کردن […]

 2. لیلی می‌گوید

  من نتونستم با نرم افزار Winmerge کار کنم یعنی وقتی دو فایل اکسل بهش می ددم دو تا جدول با حروف ناخوانا میاره
  میتونید کمکم کنید؟

 3. sadra می‌گوید

  با سلام
  این نرم افزار جالبی نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در این مطلب میخواهم برای شما یک نرم افزار کاربردی که خیلی از کاربران به آن نیاز خواهند داشت را معرفی کنم. یکی از نرم افزارهایی که من تقریبا هر روز از آن استفاده می کم، WinMerge نام دارد. این نرم افزار یک راه محبوب و رایگان را برای مقایسه دو