کنسول بعدی مایکروسافت XBOX 720 چه توانایی هایی دارد ؟

  • 1390/4/29
  • عليرضا شیری
  • 0

اخیرا اطلاعات پراکنده و کوچکی در مورد کنسول بعدی مایکروسافت با نام XBOX 720 شنیده ایم و این بار از زبان کمپانی AMD اخباری شنیده ایم. AMD طراحی کارت گرافیک XBOX 360 را عهده دار بود و حالا در مورد کارت گرافیک کنسول جدید، اعلام کرده است که توانایی ارائه ی گرافیکی در سطح آواتاری (شخصیات پردازی دقیق و شخصی) را دارد.

پیش از این در نمایشگاه تفریحات الکترونیکی یا E3 سال 2012، اخباری در مورد این که کنسول XBOX جدید از DirectX 11 پیشتیبانی میکند شنیده بودم، حالا Neal Robison مدیر آزمایشات بخش ارتباطی ISV میگوید:

به جز گرافیک خیره کننده ی کنسول بعدی Microsoft، مساله ی مهم تری وجود دارد و آن قابلیت های بالای A.I. (مخفف Artificial_intelligence به معنی هوش مصنوعی است) و فیزیک است. این قابلیت ها باعث میشود که تمام عابرین در بازی ها مختلف مثل بازی Grand Thief Auto یا Saint Row ، دارای روحیات کاملا خاص و شخصی باشند، یعنی دیگر کاراکترهایی با روحیه ی یکسان نخواهید دید، مثل افرادی که در اثر وحشت به یک شکل فریاد میزنند و دور میشوند. هر کارکتر عمل خاصی انجام میدهد و بازی هایی که دنیایی باز دارند از این قابلیت ها بهترین استفاده را خواهند کرد.

وی منبع اطلاعات خود را مجله ی رسمی ماه آگوست XBOX اعلام کرده است اما AMD هنوز چیزی در مورد کار روی XBOX 720 نگفته است. مایکروسافت هم درباره ی سیستم کنسول SBOX 720 چیزی منتشر نکرده است. اما Nintendo به تازگی کنسول نسل بعدی خود با نام Wii U را معرفی کرده و شایعاتی هم در مورد کنسول بعدی سونی یعنی PS4 شنیده میشود و شاید در سال 2012 آن را عرضه کند.

منابع:

guru3d

overclockersclub

tomshardware

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *