اگر می خواهید رتبه سایت خود ا افزایش دهید، از این ۵ اشتباه رایج اجتناب کنید

اگر می خواهید رتبه سایت خود ا افزایش دهید، از این ۵ اشتباه رایج اجتناب کنید
  • 1395/11/23
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

اگرچه ممکن است در هنگام کار با SEO (بهینه سازی سایت در موتور جستجو ) برخی مشکلات به وجود بیاید، اما با انتخاب یک رویکرد ایده آل به سادگی می توان از روی دادن اکثر آنها جلوگیری کرد. یک نکته مهم این است که برخوردار نبودن یک لینک از قدرت کافی می تواند یک گناه نابخشودنی از جانب گوگل محسوب شود.

گویا آی تی – اگرچه ممکن است در هنگام کار با SEO (بهینه سازی سایت در موتور جستجو ) برخی مشکلات به وجود بیاید، اما با انتخاب یک رویکرد ایده آل به سادگی می توان از روی دادن اکثر آنها جلوگیری کرد. یک نکته مهم این است که برخوردار نبودن یک لینک از قدرت کافی می تواند یک گناه نابخشودنی از جانب گوگل محسوب شود.شما ممکن است سخت کار کرده باشید تا برای محتوای خود بازاریابی کنید، اما اگر این محتوا در صفحات جستجو ظاهر نشود احتمالاً شما نیز همانند اکثر بازاریابان محتوا یکی از این ۵ اشتباه را مرتکب شده اید.

۱٫ تمرکز بر روی لایک ها به جای لینک ها
اگر شما اصول و اهداف SEO را در رسانه اجتماعی خود رعایت نکنید، آن رسانه قطعاً موقعیت نادرستی را کسب خواهد کرد. سئو به تقویت طرح رسانه اجتماعی شما کمک می کند. برای اینکه سایت شما در نتایج موتور جستجوی گوگل در رتبه بالایی قرار گیرد شما به لینک ها بیشتر از توئیت های مجدد، لایک ها یا به اشتراک گذاری ها نیاز خواهید داشت. در این زمینه باید وبلاگ نویسان با استعداد را در وب سایت خود به کار بگیرید تا تلاش های و فعالیت های اجتماعی شما در رقابت با رسانه های دیگر را بهبود بخشند.

۲٫ قرارگیری نامناسب محتوا
کیفیت در محتوا نیازمند قرارگیری استراتژیک است تا این که بتواند تعداد لینک های بیشتری را به وب سایت شما جذب کند. لینک ها باید جایی قرار بگیرند که به طور مستقیم به وب سایت شما منتهی شوند، آنها نباید به سایت های دارای لینک های متعدد مرتبط با سایت های سایر افراد هدایت شوند و مهم تر از همه باید در جایی قرار گیرند که سایت شما به عنوان یک سایت دارای کد نوفالو(nofollow) در نظر گرفته نشود. کد نوفالو در کد لینک‌های سایت شما قرار می‌گیرد. کد نوفالو به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که نباید به دنبال این لینک بروند. در واقع شما با استفاده از کد نوفالو به موتورهای جستجو خبر می‌دهید که این لینک نباید در محاسبه رتبه سایت شما وارد شود.
در واقع، نوفالو بودن لینک های خارجی در سایت های شبکه های اجتماعی مانند Pinterest، Facebook، YouTube، LinkedIn یا Twitter، نمی تواند آنها را به مکانی ایده ال برای پست کردن محتوا تبدیل کند. از سایت هایی مانند BuzzFeed یا Huffington Post نیز نمی توان به عنوان بهترین موارد نام برد، به طوری که شما بتوانید تحت شرایط ویراستاری آنها و میزان لینک های روی صفحه خود فعالیت کنید.
در حقیقت اگر شما می خواهید اعتبار لینک خود را ارتقاء دهید عاقلانه است که آن را بر روی وب سایت خود منتشر کنید.

۳٫ تمرکز بر روی مخاطب اشتباه
اگرچه این چندان ساده نیست، اما اگر شما استراتژی های بازاریابی محتوای خود را به سمت یک خریدار مناسب هدایت نکنید، شانس فروش آن را نخواهید داشت. مسلماً، مشتریان شما تنها مخاطبان شما نیستند، بلکه کسانی که در اینترنت دارای سطوح مختلفی از قدرت در برابر گوگل هستند نیز مخاطب شما محسوب می شوند. برای بهترین استفاده از شرکت های بازاریابی شما باید بر روی افرادی تمرکز کنید که با داشتن سایت های قابل اطمینان، قدرتمند و مهم آماده هستند با سایت شما تبادل لینک داشته باشند. با این وجود، اگر کار شما تولید محتوا برای دیگران است، پس باید بگوییم که این بخش مهم را درک نکرده اید. ارتباط داشتن و تولید محتوای با کیفیت نکته مهمی محسوب می شود.

۴٫ تمرکز بر روی فعالیت
متاسفانه، اکثر کارشناسان سئو تمایل دارند تا بیشتر بر روی فعالیت تمرکز کنند. برداشت آنها این است که این یکی از بهترین شیوه های انجام سئو است و می خواهند که آن در لیست کارهایشان قرار داشته باشد. حقیقت این است که چیزهایی در لیست کارها قرار دارند که شایستگی حضور در آن را ندارند و زمان آن رسیده تا از این لیست حذف شوند زیرا هیچ اعتبار و ارزشی را به سایت شما اضافه نمی کنند.
آیتم هایی مانند توضیح های Meta در این زمره قرار می گیرند. آنها هیچ تاثیری بر روی رتبه سایت شما ندارند و بنابراین نباید در تگ های عنوان به آنها اولویت داده شود. بهترین روش این است که از طریق ایجاد یک هدف بزرگ، هیجان انگیز و مهم بر روی نتایج تمرکز شود به طوری که با تمام پرسنل شما سازگار بوده و نیازمند تلاش زیاد برای دستیابی به آن باشد.
وقتی که شما به هدف مطلوب دست پیدا کردید، به جای تمرکز بر روی آیتم های باقی مانده در لیست می توانید به دنبال اهداف تازه باشید.

۵٫ کمک نگرفتن از یک کاربر توانمند و قوی
کاربران توانمند در ساختن لینک نقش اساسی ایفا می کنند. آنها شامل متخصصان شبکه های اجتماعی، افراد مشهور، وبلاگ نویسان یا خبرنگارانی هستند که در رسانه های اجتماعی دنبال کنندگان فراوانی دارند. داشتن یک کاربر قوی تحت اختیار و فرمان شما می تواند برای تغییر دادن امور به نفع شما کافی باشد. اگرچه یافتن چنین شخصی آسان نیست، اما وقتی آن را پیدا کنید می توانید کاملاً اطمینان داشته باشید که محتوای شما مثل ویروس منتشر خواهد شد.

نکته آخر: همانطور که در موارد ذکر شده مشخص شد این اشتباهات می توانند بر روی رتبه بندی سایت شما تاثیر ویرانگر داشته باشند. بنابراین به هر قیمتی باید از آنها اجتناب کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *