چگونه مرسوله های پستی خودرا پیگیری کنیم؟

چگونه مرسوله های پستی خودرا پیگیری کنیم؟
  • 1401/10/14
  • گویا آی تی
  • 1

با توجه به پیشرفت و افزایش مشغله انسان های امروز، تمایل افراد به استفاده از پلتفرم های آنلاین افزایش یافته است. در همین جهت یکی از اصلی ترین معضل های روزمره افراد ارسال و دریافت بسته های مختلف در امنیت کامل است. با گذر زمان شرکت های خصوصی پستی پا به عرصه دنیای درحال تغییر و تکامل امروزه گزاشتند.

 

نام های آشنا در عرصه خدمات پستی

در گذشته انتقال و ارسال مرسولات بسیار پرهزینه ، سخت و زمان بر بوده است . اما امروزه به لطف پیشرفت های جوامع و نیاز مردم در انتقال و دریافت مرسوله های پستی بسیاری از متخصصان و مهندسان حوزه دیجیتال برای پیشرفت این صنعت تلاش کرده اند.

امروزه برای برطرف کردن هرگونه نیاز افراد، خدمات پستی مختلفی معرفی شدند.همچون پست درون شهری و برون شهری ، پست خارجی ، پست اتوبوسی و…

و البته شرکت هایی همچون تیپاکس ،ماهکس،یارباکس،چاپار و پستکس و… که نام آشنای شرکت های لجستیک ایران هستند و انواع خدمات را در حوزه های مختلف ارائه میدهند.

اطمینان از وضعیت مرسوله و پیگیری مرسولات پستی

 

البته که وجود خدمات نوین پستی بسیار مهم و ارزشمند می باشد اما باید توجه داشت که همیشه عامل نیاز، منجر به ایجاد راه حل های متنوع میشود. در همین راستا و افزایش نیاز مردم به ارسال بسته هایشان توسط شخص دیگری برای صرفه جویی در زمان شخصی بسیار قابل توجه است. البته امنیت مرسوله های پستی و سالم رسیدن مرسوله برای بسیاری از مردم مورد توجه و مهم میباشد.

 

البته در زمان های کمی دورتر این موضوع همیشه در هاله ای از ابهام قرار داشت و به دلیل محدودیت های آن زمان ممکن بود مرسوله و یا نامه هرگز به دست گیرنده مدنظر نرسد و فرستنده هم از این موضوع مطلع نمیشد.

به همین دلیل با گذر زمان و پیشرفت های علوم مختلف خصوصا حوزه تکنولوژی راه های متنوعی برای حل این مشکل در برابرشان قرار گرفت. در همین راستا برای افزایش اعتماد مردم، شرکت های پستی با کمک و همراهی متخصصان علوم کامپیوتری سایت هایی برای پیگیری مرسولات به وسیله شماره گزاری های خاص بر هر مرسوله ساخته شد. و پیگیری نسبی روند ارسال و مکان تقریبی بسته پستی ممکن شد.

 

خدمات سایت های رهگیری پستی

 

متداول ترین و آشنا ترین سایت رهگیری پستی ، سایت ترکینگ پست ایران است. معمولا بعد از ثبت سفارش یک بسته پستی یک برگه رسید از طرف شرکت پستی برای فرد فرستنده صادر میشود. بر روی رسید شناسه ای ثبت شده است که ، همان کد پیگیری مد نظر ما برای پیگیری وضعیت بسته ارسالی است.

این کد معمولا ۲۴ رقمی است و به کمک آن گیرنده و فرستنده میتوانند از موقعیت مکانی و وضعیت نسبی بسته پستی اطلاع پیدا کنند.

درست مانند اداره پست جمهوری اسلامی ایران سایر شرکت های خصوصی خدمات پستی نیز از راه مشابه برای راحت تر کردن پیگیری بسته های پستی استفاده میکنند. اما تفاوتی که غالب شرکت های خصوصی در ارائه کد رهگیری خود دارند این است که علاوه بر کد پیگیری مرسوله شما میتوانید با اطلاعاتی قبیل شماره سفارش بسته بستی یا بارکد درج شده در رسید نیز مرسوله خود را پیگیری کنید.

البته شما در تمامی شرکت های خدمات پستی میتوانید با درخواست از باجه پستی اطلاع رسانی پیامکی را نیز برای فرستنده و گیرنده فعال کنید و با پیامک از روند ارسال بسته خود اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

پیگیری مرسولات در سایت و اپلیکیشن پستکس

 

پستکس ، شرکتی پیشتاز در عرصه خدمات پستی است. که با ارائه خدمات متنوع پستی و ایجاد راه های ارتباطی موثر با سایر شرکت های پست خصوصی باعث شده است تا روند ارسال و رهگیری مرسولات پستی بسیار آسان تر شود و تمامی اقشار جامعه به راحتی از آن استفاده کنند.

همچنین با رشد سایت‌ها و صفحه‌های مختلفی که در فضای اینترنت اقدام به فروش کالا می‌کنند، شکل خرید و فروش از حالت سنتی خارج شده است. برای استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی هیچ محدودیت مکانی وجود ندارد. شما به راحتی می‌توانید به کالای مورد نظرتان، دست پیدا کنید. حتی اگر آن کالا در شهر یا منطقه‌ای بسیار دورتر از شما باشد.

به همین دلیل ارسال و پیگیری مرسولات در دنیای امروز بسیار مهم و قابل توجه است. شرکت پستکس نیز با در نظر داشتن این موضوع و همراهی بهترین تیم برنامه نویسی و متخخصصان کارآزموده موفق به ایجاد سایت و اپلکیشن پستکس شده اند که شما در هرکدام از شرکت های خدمات پستی، مانند اداره پست ، ماهکس،یارباکس،چاپارو… بسته پستی خود را ثبت کرده باشید با دردست داشتن کد رهگیری مرسوله و مراجعه به سایت پستکس به راحتی موقعیت بسته خود را پیگیری کنید.

همچنین شرکت پستکس با ایجاد رابط کاربری آسان و همچنین پشتیبانی بیست و چهارساعته برای تمامی افراد حتی روشن دلان عزیز و افراد کم توان جسمی و حرکتی نیز این امکان را ایجاد کرده است که بدون نگرانی بتوانند تجربه راحتی از ارسال و دریافت مرسوله های پستی خود داشته باشند.

با ما بدون نگرانی از بهترین ها استفاده کنید.

پستکس همیشه همراه شما.

 

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *