خرید تلویزیون ۴k هوشمند پرو استور

خرید تلویزیون ۴k هوشمند پرو استور
  • 1402/6/15
  • گویا آی تی
  • 0

تلویزیون در خانه‌های ما نقش مهمی ایفاء می‌کند، چه در روزهای عادی که برای استراحت و تفریح از آن استفاده می‌کنیم، چه در ایام تعطیل و هنگام برگزاری مهمانی‌ها که با دوستان به تماشای فیلم‌های هیجان‌انگیز و یا مسابقات فوتبال می‌نشینیم. این در حالی است که قابلیت‌های متعددی به تلویزیون‌های امروزی اضافه شدند و با اتصال به اینترنت، بر کاربرد آن‌ها افزوده شده است. این بدان معنی است که حتی برای انجام امور کاری، و یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیز از آن‌ها استفاده می‌کنیم. با این تفاصیل، اکنون زمان مناسبی است که نگاهی به تلویزیون‌های مدرن ۴K داشته باشیم. متنی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، اطلاعات کاملی در خصوص خرید تلویزیون‌ ۴k است که توسط گروه پرو استور گرد‌آوری شده است.

تلویزیون ۴k چیست؟

این روزها عبارت ۴K را زیاد می‌شنویم، از مانیتورها گرفته تا سایر سیستم‌های نمایشی. اما قبل از اینکه بخواهیم یک تلویزیون ۴K بخریم، باید بدانیم که این اصطلاح به چه معنا است و چه ویژگی‌هایی را با خود همراه دارد. همان‌ طور که می‌دانید این کلمه برای نشان دادن سطح وضوح صفحات نمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وضوح تلویزیون در‌واقع به تعداد پیکسل‌هایی اشاره می‌کند، که در روی صفحه وجود دارد و مستقیما بر کیفیت تصویر اثر می‌گذارد. هر‌ چه وضوح یک صفحه نمایش بیشتر باشد، به دنبال آن کیفیت تصویر بهتر خواهد شد و تجربه بهتری را دریافت خواهیم کرد. با افزایش پیکسل‌های صفحه، وضوح نیز بهبود پیدا خواهد کرد و تصویری که مشاهده می‌کنیم، با جزئیات آشکارتری دیده می‌شوند. در صورتی که یک نمایشگر رزولوشن ۳۸۴۰x2160 را ارائه نماید، به آن وضوح ۴K می‌گویند. این یعنی ۴ برابر وضوح استاندارد ۱۰۸۰p که تا چندی پیش به عنوان رایج‌ترین کیفیت سیستم‌های نمایشی محسوب می‌شد. با این حساب، چنین دستگاهی تراکم پیکسلی بالاتری دارد و از سطح کیفی مطلوب‌تری برخوردار است. این موضوع را در تلویزیون‌های بزرگ‌تر بیشتر به چشم می‌خورند. چرا‌ که استفاده از وضوح پایین در این محصولات به بزرگ شدن نقاط پیکسلی منجر می‌شود و در ‌نتیجه با دقت در صفحه نمایش، نقطه‌های سیاهی را مشاهده خواهید کرد. این در حالی است که با افزایش پیکسل‌ها، اندازه هر پیکسل حفظ شده و تصویری واضح و کاملا شفاف دریافت خواهیم کرد. از آنجا که این تولیدات به صورت عرضی، حاوی ۴۰۰۰ پیکسل می‌باشند، کلمه ۴K برای آن‌ها انتخاب شده است که همان چهار هزار پیکسل را منعکس می‌کند. البته گاهی هم به آن‌ها UHD یا Ultra HD می‌گویند که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

خرید تلویزیون

تفاوت تلویزیون ۴K و ۴K UHD

UHD در اصل مخفف عبارت فوق‌العاده با‌کیفیت است و به نوعی مرحله بعد از HD مد‌نظر قرار داده می‌شود. این سطح از کیفیت عنوان رسمی رزولوشن ۳۸۴۰x2160بشمار می‌رود و همان‌ طور که مشخص است، ۴ برابر رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ می‌باشد. اما از آنجا که مصرف‌کنندگان و کاربران عادی با عنوان تلویزیون هوشمند ۴K آشنایی بیشتری دارند، در تبلیغات و بازاریابی‌ها این اصطلاح چندان بکار برده نمی‌شود. رسانه‌های مدرن جهت توصیف نمایشگرهایی با کیفیت بالا و همچنین به منظور سازگاری کنسول‌های بازی با این کیفیت، عمدتا از کلمه ۴K بهره می‌گیرند. بنابراین وضوح و ۴K و UHD هر دو دارای رزولوشن یکسانی هستند. البته باید اذعان کنیم که در صنعت سینمای دیجیتال و پروژه‌های فیلمبرداری، ۴K به رزولوشن ۴۰۹۶x2160 اطلاق می‌شود که نزدیک به ۲۵۰ پیکسل بیشتر از گزینه UHD دارد. با این حال در بازار نمایشگرها، تلویزیون‌ها و ویدئو وال‌ها، هر دو به وضوح مشابهی اشاره می‌کنند. بنابراین اگر فیلمبردار، کارگردان و یا تهیه‌کننده سینمایی نیستید، اهمیتی ندارد که ۴K یا UHD را انتخاب کنید، زیرا هر‌کدام کیفیت مشابهی ارائه می‌دهند.

تلویزیون ۴K بخرم یا FULL HD؟

پیکسل‌ها: در قسمت بالا تعداد پیکسل‌های وضوح ۴K را ذکر کردیم (۲۱۶۰×۳۸۴۰). در‌ حقیقت اصلی‌ترین اختلاف ۴K با Full HD در همین تعداد پیکسل‌ها است. با توجه به رزولوشن ۱۹۲۰x1080 FHD، شما نمایش واضح‌تری را دریافت خواهید کرد. تلویزیون‌های فول اچ دی که گاهی با نام FHD یا ۱۰۸۰p شناخته می‌شوند، ۱۹۲۰ پیکسل در ردیف‌های افقی و ۱۰۸۰ نقطه در ستون‌های عمودی ارائه می‌دهند.

رنگ: اگر دو تلویزیون ۱۰۸۰p و ۴K را کنار یکدیگر قرار دهید و یک محتوای مشخص را در هر‌دو به نمایش در‌آورید، متوجه می‌شوید که تصاویر از لحاظ نمایش رنگ نیز تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. به طور دقیق‌تر، تلویزیون‌های ۴K به طیف رنگی گسترده‌تری دسترسی دارند و در مقایسه با تلویزیون‌های فول اچ دی می‌توانند رنگ‌های بیشتری را به روی صفحه منعکس کنند. بنابراین آنچه که بر روی صفحه این تلویزیون‌ها می‌بینید، از رنگ‌های زنده‌تری نشات گرفته و تشابه بیشتری با واقعیت خواهد داشت.

تلویزیون هوشمند با رزولوشن ۴k

پیشتر هم گفتیم که تلویزیون‌های ۴k، در مقایسه با سیستم‌های قدیمی‌تر، ۴ برابر وضوح بهتری ارائه می‌دهند. این یعنی غوطه‌وری در صحنه‌های فیلم‌ها و مسابقات ورزشی که با واقعیت تفاوت چندانی ندارند. تصاویر صاف‌تری که در مقابل دیدگان شما ظاهر می‌شوند، در ‌واقع از همین تعداد پیکسل‌های بیشتر حاصل می‌شوند . علاوه بر جزئیات مشهود‌تری که به نمایش می‌گذارند، باعث می‌شوند تا ناهمواری کمتری در تصویر مشاهده کنید. بالاخص در مناظر تند و سریعی که در نمایش‌های ورزشی یا فیلم‌های اکشن وجود دارد. برای درک بهتر، می‌توانیم یک مسابقه فوتبال را در ‌نظر بگیریم. در تلویزیون‌های ۴K مانند تلویزیون هوشمند جی پلاس شما قادر خواهید بود تا کوچک‌ترین جزئیات مانند: حالت چهره بازیکن‌ها، نحوه حرکت آن‌ها در زمین و یا حتی دوخت روی توپ را به وضوح و روشنی ببینید. بنابراین به سادگی در جریان آنچه که در زمین بازی رخ می‌دهد قرار خواهید گرفت. به عنوان مثالی دیگر، می‌توانید بازی‌های رایانه‌ای را تصور کنید. با وضوح مضاعف این تلویزیون‌ها حتی ممکن است بازی به نفع شما تمام شود. تصاویر واضح‌تر به گیمرها کمک می‌کنند تا حریفان و دشمنان خود را به سرعت شناسایی کنند و بر موانع و عناصر مهم تسلط کافی داشته باشند. چنین عواملی، در بازی‌های سریع و اکشن، به ویژه برای گیمرهای رقابتی بسیار حائز اهمیت است. چرا‌ که می‌توانند بسیار سریع‌تر از حریفان خود واکنش نشان دهند. در زیر دلایلی عنوان شده که ممکن است شما را به خرید تلویزیون از این دسته راغب‌تر کند.

قیمت تلویزیون هوشمند

کیفیت تصویر پیشرفته

کیفیت بالا، از ارکان اصلی افزایش جذابیت نمایش است. چنانچه تصاویری واضح و با رنگ‌های واقعی‌تر دریافت کنید، تمامی جزئیات برای شما آشکار خواهند شد. کافی است صحنه‌هایی از تلویزیون‌های ۴K با سیستم‌های معمولی را کنار‌هم گذاشته و مقایسه کنید. خواهید دید که در این محصولات مدرن دسته‌های چمن‌ و حتی هر تار موی بازیکنان در یک مسابقه فوتبال برای شما نمایان خواهند شد. تمام این ویژگی‌ها به واسطه فناوری HDR حاصل می‌گردد که در بیشتر تلویزیون‌های ۴k تعبیه می‌شود. محدوده دینامیکی بالا یا همان HDR، نسبت میان روشن‌ترین و تاریک‌ترین نقاط تصویر را افزایش می‌دهد. در‌ نتیجه نمایشی خیره‌کننده به ‌دست می‌آورید که هر صحنه‌ای از آن لذت‌بخش خواهد بود. چه بسا همین روند در اجرای بازی‌های ویدئویی نیز دیده می‌شود و بعدی دیگر از بازی مورد علاقه خود را تجربه خواهید کرد. کیفیت بهبود ‌یافته تصاویر تلویزیون فورکی در ابعاد بزرگ‌تر بیشتر نمود پیدا می‌کنند. زیرا پیکسل‌های بیشتری را با خود حمل می‌کنند و در سایز‌های بزرگ چنین رویکردی کاملا کارآمد و اثر‌بخش خواهد بود. این یعنی روی مبل راحتی اتاق پذیرایی بنشینید و در حالی که تصور می‌کنید در یک سالن سینما حضور دارید، لحظاتی فراموش‌نشدنی را سپری کنید.

Smart 4K Television

با توجه به افزایش ۴ برابری تعداد پیکسل‌ها در سیستم‌های ۴K، تصاویر از دقت بالایی برخوردار هستند و نمایش‌های شما در مقایسه با تلویزیون‌های معمولی اچ دی یا فول اچ دی، وضوح بالاتری دارند. تراکم بالاتر تصویر، این امکان را برای بیننده فراهم می‌کند تا حتی ریز‌ترین جزئیات از قبیل: تار مو، بافت پارچه‌ها و دیگر آبجکت‌های پیچیده مناظر را به سادگی مشاهده کند. کاراکترهای دور و نزدیک، اشیاء و پش‌زمینه‌ها به آسانی قابل تشخیص خواهند بود و بدین ترتیب تماشای یک فیلم یا مسابقه ورزشی، برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

دقت رنگ بیشتر

یکی از دستاوردهای مهم سرمایه‌گذاری بر روی تلویزیون‌های ۴K، دقت رنگ بهتر است. در ‌واقع آن‌ها در تولید رنگ‌های دقیق و واقعی توانایی چشمگیری دارند و این به لطف پیکسل‌های متعدد ممکن شده است. بدین ترتیب بیننده با طیف رنگی وسیع‌تری روبه‌رو خواهد شد و رنگ‌های هر بخش از عمق بیشتری بهره می‌برند و در نتیجه هنگامی که یک مستند یا فیلمبرداری خیره‌کننده را مشاهده می‌کنید، جزئیات مشهود‌تر و عمیق‌تر جذابیت خاصی به محتوای مورد ‌نظر می‌بخشند.

اسمارت تی وی

نوردهی بیشتر

از دیگر خصوصیات تلویزیون‌ ۴K UHD ، می‌توان نوردهی بیشتر را عنوان کرد. نوآوری‌های اخیر باعث شده تا این تلویزیون‌ها با روشنایی مطلوب‌تری عرضه شوند و هر نمایش از جنب‌و‌جوش بیشتری برخوردار باشند. این ویژگی به خصوص در اتاق‌های روشن‌تر و اماکنی که نور محیطی بالایی دارند، کارایی بیشتری خواهد داشت.

کنتراست بهتر

سیستم‌های ۴K به طور طبیعی دارای کنتراست بهتری هستند و به نسبت مدل‌های اچ دی و فول اچ دی، کیفیت بالاتری ارائه می‌دهند. نسبت کنتراست بالاتر این محصولات نواحی سیاه را با عمق بیشتری به نمایش می‌گذارد و مناطق سفید را بسیار روشن‌تر منعکس می‌کنند. با این تفاصیل تصویر به‌ دست آمده از سر‌زندگی بیشتری برخوردار خواهد بود یک تجربه همه‌جانبه فراهم می‌شود. در‌ واقع فناوری‌های نور پس‌زمینه پیشرفته‌تر این تولیدات با کاهش روشنایی بومی و یا به واسطه نقاط کوانتومی، کنتراست ایده‌آل را برای تصاویر مهیا می‌کنند و قیمت تلویزیون در بازه‌ی بیشتری قرار می‌گیرد. علاوه بر صحنه‌های واقعی و زنده، وضوح بیشتر و تصاویر پویاتر که از کنتراست بهینه‌سازی شده به ‌دست می‌آید، سطح اشباع بازتولید رنگ نیز افزایش می‌یابد.

حرکات روان‌تر با تلویزیون اسمارت

تحرکات روان‌تر، دیگر مزیت تلویزیون‌های ۴K محسوب می‌شود. در حالی سیستم‌های HD و FHD به طور معمول از نرخ تازه‌سازی ۶۰ هرتز و پایین‌تر استفاده می‌کنند، نمایشگرهای UHD به رفرش‌ریت بالاتری مجهز هستند. بنابراین وقتی نمایش‌های پر‌جنب‌و‌جوش و سریع را نظاره می‌کنید، تحرکات نرم‌تری را شاهد خواهید بود. متعاقبا وضوح تصویر بهبود می‌یابد و تاری حرکت بالاخص در محتواهای ورزشی و اکشن به حداقل خود می‌رسد. این در حالی است که تصاویر روان فشار کمتری به چشم وارد می‌کنند و برای آن دسته از افرادی که ساعت‌های طولانی پای تلویزیون اسمارت می‌نشینند،‌ این ویژگی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. گیمرها دسته دیگری هستند که با نمایش‌های نرم و روان سازگاری دارند. از آنجا که بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای به خصوص انواع بازی‌های تیراندازی و مسابقه‌ای، سرعت بالاتری دارند، نرخ نوسازی پایین می‌تواند اختلالات تصویر را برای آن‌ها به ارمغان آورد. لذا تلویزیون‌های ۴K می‌توانند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشند و به غیر از تصاویر واضح و زیبا، حرکت‌های نرم را نیز برای آن‌ها فراهم کنند.

مشخصات تلویزیون 4k

همگام‌سازی با فناوری‌های مدرن

همان‌گونه که محتواهای HD جایگزین تصاویر سنتی شدند و طی سال‌های اخیر فیلم‌ها و رویدادهای ورزشی تنها با سیستم‌های دیجیتال به تولید می‌رسیدند، مدت زیادی طول نمی‌کشد که فیلمبرداری ۴K به صورت سراسری صورت بگیرد. این یعنی بالاخره دیر یا زود، مجبور به تعویض تلویزیون قدیمی خود هستید و می‌بایست تا دستگاه خود را ارتقاء دهید. بنابراین تهیه یک تلویزیون ۴K، به معنای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و ماندگار است که شما را تا مدت‌ها از هزینه‌های اضافی بی‌نیاز می‌کند.

بهترین قیمت خرید تلویزیون در پرو استور

تکنولوژی ۴K از سال‌ها پیش در ‌اختیار کاربران قرار گرفته است و مدت‌ها است که تلویزیون‌های UHD به بازار عرضه شده‌اند. با این حال امروز به مراتب ارزان‌تر شده‌اند و دسترسی بیشتری به آن‌ها داریم. از سوی دیگر نیاز به یک نمایشگر ۴K جهت تماشای فیلم‌ها و مسابقات فوق‌العاده با‌کیفیت، بیشتر نمود پیدا کرده است. لذا اگر هنوز هم از تلویزیون full hd و معمولی استفاده می‌کنید، اکنون زمان خوبی برای تغییر و ارتقاء است.

البته حرف تلویزیون ۴K که به میان می‌آید، انتخاب‌های متعددی پیش ‌روی شما قرار می‌گیرند و اصطلاحات تخصصی این محصولات می‌توانند گیج‌کننده باشند. از تلویزیون‌های ارزان‌ قیمت گرفته تا محصولات برندهای نامی و پر‌آوازه و قابلیت‌های متنوع آن‌ها، تفاوت‌های محسوسی را می‌توان مشاهده کرد. به همین دلیل ممکن است اشتباهی مرتکب شوید و فرایند خرید برای شما به یک پشیمانی تبدیل شود. کارشناسان پرواستور پیشنهاد می‌کنند قبل از هر اقدامی سعی کنید اطلاعات کاملی در خصوص آن‌ها به‌دست آورید و همچنین از مقایسه تلویزیون‌های ۴K شرکت‌های مختلف، غافل نشوید. سعی کنید نیاز‌های خود را مد‌نظر قرار دهید و انتخابی همگام با انتظارات خود داشته باشید. لازم بذکر است که در صورت لزوم می‌توانید از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید و از آن‌ها با تماس با شماره ۵۲۴۷۲۰۰۰ مشاوره بخواهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *