مقایسه میزان حقوق ۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش

مقایسه میزان حقوق ۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش
 • 1402/9/5
 • گویا آی تی
 • 0

در این نگارش برآنیم تا ۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش را به حضورتان معرفی کنیم. این مشاغل به ترتیب شامل پزشکان، مهندسان نرم افزار، مدیران پروژه، مشاوران مالیاتی، مدیران کشوری، مدیران بانکی، مدیران SAP، مدیران فناوری اطلاعات (IT)، مدیران فروش و کارشناسان امور مالی و حسابداری هستند که متوسط درآمد سالیانه آنها از €۶۰۳۰۰ الی €۷۶۵۰۰ (یورو) متغیر است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات تکمیلی درباب شرایط مهاجرت کاری به اتریش هستید، پیش از هر اقدامی از طریق تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از مشاوره های تخصصی در اینباره برخوردار شوید.

کار در اتریش

با اینکه در حال حاضر بازار کاری اتریش فرصت های شغلی مختلفی را به کارجویان خارجی ارایه می دهد اما کاریابی مقدمه و به نوعی شاه کلید کار در اتریش به حساب می آید. برای کاریابی در کشور اتریش بایستی همه جانبه عمل کرد، به این صورت که ابتداء یک رزومه CV کاری خوب و قابل قبول تهیه کرد و سپس برای کاریابی اقدام نمود. در زمینه کاریابی در اتریش نیز می توان از شیوه های مختلفی بهره گرفت که از آنجمله می توان به روش های زیر اشاره نمود:

 • روش اول: کاریابی در اتریش از طریق سایت های جستجوی کار
 • روش دوم: کاریابی در اتریش از طریق موسسات معتبر کاریابی
 • روش سوم: کاریابی در اتریش از طریق شبکه سازی
 • روش چهارم: کاریابی در اتریش از طریق ادارات کار اتریش

متقاضیان کار در اتریش به محض یافتن پیشنهاد کاری (قرارداد کاری) می توانند خودشان را برای اخذ ویزای کاری این کشور آماده کنند. منتها نباید فراموش کرد که داشتن پیشنهاد کاری به تنهایی برای اخذ ویزای کار اتریش کفایت نمی کند و شما با توجه به معیارهای مختلف (تحصیلات، سن و سال، مهارت زبان، مهارت کاری و سابقه کاری) بایستی بتوانید حداقل امتیاز لازم را از سیستم امتیاز محور اتریش کسب کنید. برای مهاجرت کاری به اتریش داشتن مهارت های زبان آلمانی حداقل در سطح B2 ضروری بوده و در نظام مهاجرتی امتیاز محور اتریش نیز امتیازآور محسوب می شود.

انواع ویزای کاری اتریش

اتباع خارجی برای کار در کشور اتریش نیازمند اخذ ویزای کاری Austria work visa هستند. ویزایی که به آنها اجازه کار و اقامت در کشور اتریش را بدهد. منتها برای اخذ ویزای کاری اتریش نیز حتما بایستی با شرایط و الزامات آن آشنا بود. در وهله اول نیز بایستی بدانید که کلا دولت اتریش ۳ نوع ویزای کاری به شرح زیر برای متقاضیان صادر می کند:

نوع اول ویزای کاری اتریش که با عنوان ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کاری شناخته شده و مخصوص کارجویان خارجی است که با این ویزا بدنبال کار مناسبی در اتریش باشند. نوع دوم همان کارت قرمز- سفید- قرمز است و وقتی ما از ویزای کاری اتریش صحبت می کنیم مرادمان همین مجوز است. نهایتا نیز بلوکارت اتریش که دریافت آن تابع شرایط خاصی است. برای اینکه با این ۳ نوع ویزای کاری اتریش بهتر آشنا شوید، توصیه می شود به جدول زیر مراجعه کنید:

نوع ویزای کار اعتبار اقامتی سیستم اعطای ویزا شرایط/ امتیاز لازم
ویزای جاب سیکر (ویزای جستجوی کار) ۶ ماه (غیرقابل تمدید) نیاز به کسب امتیاز از سیستم امتیاز محور اتریش است ۷۰ امتیاز از ۱۰۰
کارت قرمز- سفید- قرمز ۲ سال (قابل تمدید) نیاز به کسب امتیاز از سیستم امتیاز محور اتریش است ۷۰ امتیاز از ۱۰۰
بلوکارت اتریش ۲ سال (قابل تمدید) نیازی به کسب امتیاز از سیستم امتیاز محور نیست داشتن حداقل مدرک کارشناسی، درآمد ۱٫۵ برابر بالاتر از درآمد سالانه در اتریش، عدم وجود کارگر اتریشی برای پست شغلی، داشتن حداقل ۱ سال سابقه کاری در اتریش

کارت قرمز- سفید- قرمز یا بلوکارت اتریش؟

همان طوری که گفته شد، وقتی از ویزای کار اتریش سخن گفته می شود یعنی اینکه این شامل هم کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش و هم بلوکارت اتریش می شود. منتها بین این دو ویزای کاری اتریش تفاوت هایی وجود دارد. اینکه شرط اصلی اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش کسب حداقل امتیاز لازم از سیستم امتیاز محور بوده ولی شرط اصلی اخذ بلوکارت اتریش داشتن پیشنهاد کاری همراه با سابقه کاری حداقل یکساله در اتریش است. ضمنا دایره شمول مشمولان کارت قرمز سفید قرمز بیشتر از مشمولان بلوکارت اتریش می باشد. در حالی که مشمولان کارت قرمز- سفید- قرمز شامل دسته های زیر از لیست مشاغل مورد نیاز اتریش است:

مشمولان اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش
دسته A کارگران مهارت بالا با کسب حداقل ۷۰ امتیاز
دسته B کارگران در لیست مشاغل کمبود دار اتریش با کسب حداقل ۵۵ امتیاز
دسته C کارگران کلیدی با کسب حداقل ۵۵ امتیاز
دسته D فارغ التحصیلان از کالج ها و دانشگاه های اتریش با کسب حداقل ۷۰ امتیاز

ولی مشمولان بلوکارت اتریش صرفا دارندگان مدرک دانشگاهی در رشته های زیر است:

مزایا و معایب کار در اتریش

با وجود اینکه اتریش Austria یک کشور اروپایی بسیار پیشرفته با سطح تکنولوژی بالاست ولی حقیقتا کاریابی در این کشور اروپایی چالش های خاص خود را دارد. چالش هایی که بایستی در کنار مزایا و امتیازات کار در اتریش نگریسته شود. برای این منظور، ما در جدول زیر به معرفی مزایا و معایب کار در اتریش ۲۰۲۳ می پردازیم:

مزایای کار در اتریش معایب کار در اتریش
فرصت های کاری بیشتر بازار کار رقابتی
سطح درآمدی بالا شرایط سخت کاریابی
تعادل کار- زندگی نیاز به مهارت زبان آلمانی
شرایط کاری ایده آل تطابق با فرهنگ کار اتریش
نرخ بیکاری خیلی پایین محیط کاری خشک
کیفیت بالای زندگی تخصص گرایی مفرط

سطح درآمدی در اتریش ۲۰۲۳

یکی از مهمترین مزایای کار در کشور اتریش دستیابی به سطح حقوق بالاست. که این در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی سبب رضایتمندی بیشتر کارکنان از کار در اتریش شده است. همان طوری که در نمودار پایین هم ملاحظه می شود، حداقل حقوق ماهیانه کارکنان در کشور اتریش EUR 960 (یورو) و حداکثر درآمدی آنها نیز در حدود EUR 16900 (یورو) است. این در حالی است که میانگین حقوق ماهیانه در این کشور نیز عدد EUR 3800 (یورو) را نشان می دهد:

بنابراین سطح درآمدی در کشور اتریش نیز با توجه به معیارهای مختلف مثل میزان تحصیلات، سوابق کاری، تخصص یا مهارت و غیره کاملا متغیر است. عاملی که سبب ایجاد رنج درآمدی و نوسانات حقوق در بین کارکنان در این کشور شده است.

بهترین شهرهای اتریش برای کار

نه تنها اطلاع از شرایط و حقوق کار در اتریش برای کارجویان و کارگران خارجی مهم است. بلکه آنها بایستی با بهترین شهرهای اتریش برای کار نیز آشنا شوند. اینکه در کدام شهر اتریشی می توان به بالاترین درآمد دست یافت. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، در حال حاضر بهترین شهر اتریش از نظر میزان درآمدی شهر وین (پایتخت) است که متوسط درآمد ماهیانه در این شهر حدود EUR 4550 (یورو) است. بعد از آن نیز به ترتیب شهرهای گراتز و لینز در رده های دوم و سوم قرار دارند:

۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش در چه بخش هایی هستند؟

اتریش به عنوان کشور اروپایی با یک بازار کاری بسیار خوب برای کارگران ماهر خارجی شناخته می شود. علاوه بر این سطح درآمدی در اتریش به حدی خوب است که خیلی از نیروهای کاری از سراسر جهان به فکر مهاجرت به این کشور اروپایی هستند. در این میان، سطح درآمدی برخی از مشاغل در اتریش به مراتب بالاتر از بقیه مشاغل است. از همین رو نیز کارجویان و کارگران خارجی علاوه بر اینکه درصدد اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز اتریش هستند همچنین در پی اطلاع از ۱۰ مشاغل پردرآمد اتریش نیز هستند که عمدتا در بخش های زیر هستند:

 • بخش مهندسی و فنی
 • بخش فناوری های اطلاعاتی IT
 • بخش سلامت
 • بخش امور مالی و مدیریتی

معرفی ۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش

با یک بررسی آماری جامع از مشاغل موجود در اتریش و سطح درآمدی این مشاغل می توان لیست ۱۰ مشاغل پردرآمد در اتریش را مشخص کرد. لیستی که در سال ۲۰۲۳ از قرار زیر است:

 1. پزشکان و جراحان: با متوسط درآمد سالانه حدود EUR 76500 (یورو)
 2. مهندسان نرم افزار: EUR 70200 (یورو)
 3. مدیران پروژه: EUR 69900 (یورو)
 4. مشاوران مالیاتی: EUR 64900 (یورو)
 5. مدیران کشوری: EUR 64500 (یورو)
 6. مدیران بانکی: EUR 64400 (یورو)
 7. مشاوران SAP: EUR 62600 (یورو)
 8. مدیران پروژه IT: EUR 61200 (یورو)
 9. مدیران فروش: EUR 61000 (یورو)
 10. کارشناسان امور مالی و حسابداری: EUR 60300 (یورو)

وکلا و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با دانش مهاجرتی کامل و نیز سالها تجربه موفق در امر اخذ ویزا آماده اند تا به سوالات و ابهامات هموطنان در زمینه مهاجرت به اتریش ۲۰۲۳ نیز پاسخ دهند.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *