بهترین‌ سرمایه‌گذاری در جهان برای سال ۱۴۰۳

بهترین‌ سرمایه‌گذاری در جهان برای سال ۱۴۰۳
 • 1403/4/13
 • گویا آی تی
 • 0

حرکت و پویایی جهان ما نشان از مسیری رو به رشد و تکامل دارد. وقتی انسان امروز به این مهم دست پیدا کرد و دیگر صرفا تلاش برای رفع نیاز را کافی ندانست، زیست انسان دستخوش تغییراتی شد که برای او دستاوردهای بهتری داشت و از آن به بعد انسان همواره در تکاپو برای تکامل بوده است. دلایلی مانند میل به گسترش، آسایش و رفاه، ارتباطات، ارتقا سرمایه و قدرت‌طلبی، بشر را به انقلاب بزرگی در زمینه‌ کسب و کار و ظهور بازارهای سرمایه‌گذاری رساند.

کسب و کار در گذشته به صورت سنتی انجام می‌شد و معمولاً در حد رفع نیاز، به صورت موازی با دیگر فعالیت‌های انسان انجام می‌شد. اما در دوران مدرن کم‌کم با پیشرفت علم و تکنولوژی و میل به ارتباط جهانی و دستیابی به قدرت، سرمایه‌گذاری به یکی از عوامل اصلی توسعه اقتصادی و رشد اجتماعی تبدیل شد. در این راستا مواردی چون: استفاده از فناوری، تغییر در سیاست‌های مالی و اقتصادی، تعدد شرکت‌ها و سازمان‌ها و تقویت رابطه بین کشورها، دلیل ظهور بازارهای مالی متنوع در سطح جهانی و بین‌المللی شده است. در ادامه با انواع بازارهای سرمایه‌ در جهان امروز و بهترین‌ آن‌ها برای سرمایه‌گذاری آشنا خواهیم شد.

بازارهای سرمایه‌گذاری

انسان امروز با توجه به تغییرات سریع در جهان اقتصاد، می‌تواند از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای کسب درآمد بهره‌مند شود و مهارت‌های مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی را به خوبی آموزش ببیند. شاید تنها راه دستیابی به آزادی مالی، سرمایه‌گذاری‌های صحیح در جهان سرمایه‌داری و استفاده از کسب و کارهای دیجیتال باشد. در بازارهای سرمایه‌گذاری انواع مختلفی از ابزارهای مالی مانند سهام، اوراق بهادار، ارزها، کالاها و سایر اقلام مالی مورد معامله قرار می‌گیرند. این بازارها به منظور تسهیل معاملات مالی بین افراد و شرکت‌ها تشکیل شده و توسط نهاد و ارگان‌های مالی نظارت می‌شوند. مشارکت در بازارهای مالی می‌تواند به سوددهی و ریسک‌پذیری بالاتر افراد و شرکت‌ها کمک کند. همچنین این بازارها به نوعی میزان اشتغال و رشد اقتصادی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به طور کلی، بازار مالی یک قطب مهم در اقتصاد یک کشور است که تاثیر بزرگی بر زندگی افراد دارد. از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری امروز در جهان اقتصاد:

 • بازار سهام (Stock Market)
 • بازار مالی اوراق قرضه (Bond Market)
 • بازار مالی فارکس (Foreign exchange)
 • بازار مشتقات (Derivative Market)
 • بازار مالی بورس کالا (Commodities Market)
 • بازار مالی رمز ارزها (Cryptocurrency Market)

است که هر یک از این بازارها قوانین و مقررات خاص خود را دارند و افراد برای انجام معاملات و رسیدن به بازدهی مالی باید شناخت، دانش و تجربه کافی را داشته باشند. اما کدام بازار مالی در راس توجهات جهانی است؟ از ویژگی‌های یک بازار مالی ایده‌آل می‌توان به مواردی مانند: پایداری و ثبات، نقدینگی بالا، تنوع در ابزارهای مالی و آزادی زمانی اشاره کرد. فارکس با دارا بودن تمام این ویژگی‌ها امروزه توجه بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کرده و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین بسترهای سرمایه‌گذاری شده است.

در سفر به این دنیای شگفت‌انگیز سرمایه‌گذاری همراه ما باشید.

فارکس چیست؟

اگر بخواهیم به سوال فارکس چیست به زبان ساده پاسخ دهیم باید گفت بازار تبادل ارزهای خارجی(FOREX), میدان نبردی پویا و بی‌رحم برای تبادل ارزهای مختلف جهان است که در آن، غول‌های مالی و معامله‌گران خرد به رقابت نفس‌گیر می‌پردازند. این بازار غیرمتمرکز و عظیم، ارزها را در گردابی از عرضه و تقاضا به‌هم می‌آمیزد و زمینه‌ای برای کسب سودهای هنگفت و ضررهای کمرشکن فراهم می‌کند. در این بازار که طلوع و غروب خورشید معنا ندارد، نوسانات لحظه‌ای قیمت ارزها، آدرنالین معامله‌گران را به اوج خود می‌رساند. تحلیل‌های فاندامنتال و تکنیکال، ابزارهای همیشگی فعالان بازار فارکس هستند تا شاید بتوانند رمزگشای راز جهت حرکت قیمت‌ها باشند.

پرسش بعدی از فارکس شاید این باشد که در فارکس چه چیزی معامله‌ می‌شود؟ پاسخ را در مطلب بعدی ببینید.

نمادهای معاملاتی در فارکس

گفتیم که فارکس بازاری امن به وسعت جهانی است که اعتماد بسیاری از غول‌های سرمایه‌داری و معامله‌گران کوچک را به‌دست آورده است. یکی از ویژگی‌های بازار مالی فارکس تنوع نمادهای معاملاتی است که بستر‌های متفاوتی را ایجاد کرده و انواع معاملات را در خود جای داده است. شاید تصور افرادی که تازه با فارکس آشنا شده‌اند این‌گونه باشد که فارکس بازار تبادل ارزهای خارجی است اما در فارکس تنها ارزهای خارجی نیستند که معامله می‌شوند. بلکه ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که سرمایه‌گذاران می‌توانند از نوسانات قیمت در آن‌ها درآمد کسب کنند. از جمله نمادهای متنوع مورد معامله در فارکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد‌.

 • جفت‌ارزها (Currency Pairs)
 • سهام (Stocks)
 • کالا (Commodity)
 • شاخص‌ها (Indices)
 • اوراق قرضه (Bonds)
 • ارزهای دیجیتال (Crypto Currencies)

راه ورود به فارکس

بازار فارکس، عرصه‌ای پویا و هیجان‌انگیز، همواره مشتاق ورود معامله‌گران و سرمایه‌گذاران جدید است. این میدانِ پرماجرا، قوانین خاص خود را دارد و بدون دانش و مهارت کافی، طعم تلخ شکست را به کام معامله‌گران تازه‌کار خواهد چشاند. آموزش فارکس از صفر تا صد، کلید گشودنِ دروازه‌های موفقیت در این بازار پرفراز و نشیب است. در این مسیر، آموزش فارکس برای مبتدیان، نقشه راهی خواهد بود که شما را از تاریکی ناآگاهی به روشنایی تسلط بر بازار هدایت می‌کند. پس اگر خواهان فتح قله‌های فارکس هستید، آماده سفری پرمشقت و پرفراز و نشیب باشید. آموزش بازار فارکس از صفر تا صد برای مبتدیان و حرفه‌ای‌ها، لازمه این است که گام در این مسیر پر ماجرا بگذارید و طعم شیرین موفقیت را در این بازار بی‌رحم بچشید. به یاد داشته باشید که پاداش این سفر پرمشقت، ثروتی بادآورده نیست، بلکه حاصل تلاش، پشتکار و دانش شما خواهد بود.

حال مراحل ورود به فارکس را قدم به قدم بشناسید:

 • ثبت‌نام در یک بروکر معتبر
 • تکمیل مراحل تشخیص هویت
 • افتتاح حساب معاملاتی
 • شروع انجام معاملات

فارکس در ایران

شاید جریان علاقه‌مندان به فارکس در سال‌‌های اخیر باعث شده تا این فارکس را بشناسید اما شروع جدی بازار فارکس در ایران را می‌توان به دهه ۸۰ شمسی نسبت داد. در این دوره که با افزایش دسترسی به اینترنت و اطلاعات همراه بود، افراد بیشتری به سمت معاملات فارکس جذب شدند. در حال حاضر نیز با پیشرفت تکنولوژی و شبکه‌های مجازی بازار فارکس از جایگاه ویژه‌ای در میان معامله‌گران ایرانی برخوردار شده است و افراد متخصص و موفقی در این جامعه فعالیت می‌کنند.

سخن پایانی

امروزه بازار بزرگ فارکس برای بسیاری از افراد در سراسر جهان بهترین مسیر برای رسیدن به اهداف بزرگ مالی است و ابزار رسیدن به آن خارج از توان و دسترس افراد نیست. اگر دیسیپلین و صبر از خصوصیات چشم‌گیر شما است، موفقیت در فارکس یک پیش‌نیاز می‌خواهد و آن هم آموزش دانش تخصصی و تسلط بر توانایی تحلیل بازار است. وب‌سایت دلتا کالج به عنوان یکی از معتبرترین منابع آموزشی کشور از سطوح ابتدایی تا پیشرفته در زمینه آموزش‌های بروز و کاربردی همراه شماست.

آدرس سایت: delta.college

آدرس تلگرام: https://t.me/Deltacollege

آدرس اینستاگرام: www.instagram.com/delta.colleege

شماره تماس: ۰۲۱۲۶۶۴۵۴۹۵

ایمیل: support@delta.college

آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان نفت جنوبی( مصدق جنوبی ) خیابان تابان شرقی

پلاک ۳ واحد ۹

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *