وقتی که سامسونگ اولین فبلت گلکسی نوت را سال پیش  به بازار عرضه کرد همگی از انتشار چینین گوشی با آن نمایشگر بزرگ تعجب کردن، با توجه به گمانه زنی ها مبنی بر عدم موفقیت این گوشی شاهد فروش موفق این محصول بودیم تا اینکه امسال سامسونگ نسخه دوم این فبلت ارزشمند را منتشر کرد. اما چه فرقی با گلکسی نوت 2 و نسخه ی پیشین آن وجود دارد؟ در ادامه بررسی اجمالی به این تفاوت ها خواهیم داشت.

در وهله اول تفاوت در صفحه نمایشگر ظاهر می شود، گلکسی نوت اولیه صفحه نمایش 5.3 اینچی با رزولوشن 800 در 1280 از نوع سوپر امولد دارد و چگالی پیکسلی آن نیز 285 ppi می باشد در حالی که نوت جدید صفحه نمایش بزرگتر 5.5 اینچی با رزولوشن 720 در 1280 دارد. از لحاظ سایز تصویر نوت جدید بزرگتر است اما چگالی پیکسلی (267) پایینتری دارد.

از لحاظ ابعاد نیز نوت جدید کمی درازتر و همچنین باریکتر و نازکتر از نوت اولی است و تنها 2 گرم سنگین تر شده است. در کل نوت دوم بسیار شبیه به گلکسی اس سوم طراحی شده است.

از لحاظ  بهبود پردازشی  هم باید به پردازنده چهار هسته ای 1.6GHz  گلکسی نوت دوم در مقابل پردازنده دو هسته ای 1.4GHz  نوت قدیمی اشاره کرد. سیستم عامل در نوت جدید به روزتر بوده و از جلی بین استفاده می کند اما نوت اولی از نان زنجبیلی . هر چند که فبلت نوت قدیم نیز قابلیت آپدیت به جلی بین را داراست.

در نوت جدید نیز همان قلم خاص وجود دارد اما با کمی امکانات جدیدتر مانند تکنولوژی تشخیص فشار و لمس شناور. همچنین نوت دوم بعضی از امکانات را از گلکسی اس 3 مثل smart stay قرض گرفته است.باتری نوت جدید نیز از 2500 mAh به 3100 mAh ارتقا پیدا کرده.

اگر شما هم اکنون از گلکسی نوت سری اول استفاده می کنید انگیزه زیادی جهت ترفیع به نوت 2 نخواهید داشت ولی اگر تازه می خواهید وارد دنیای فبلت ها شوید بهترین گزینه حال حاضر گلکسی نوت 2 خواهد بود.

mobilemag