بررسی برنامه Line و WhatsApp
بررسی دو برنامه برای چت کردن آسان در سال ۲۰۱۳:

ش

امروزه در عصر توسعه ارتباطات و برخی از شبکه های اجتماعی و ارتباطی موجود برنامه های اینترنتی بسیاری برای کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت ها وجود دارد که دو مورد از معروف‌ترین این برنامه های چت Line و WhatsApp هستند.
این دو برنامه هم بسیار محبوب هستند و هم به راحتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرند، این دو برنامه مخصوصاً برای کاربران آندروید و IOS بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.
ما فکر کردیم بهتر است به بررسی این دو برنامه بپردازیم مخصوصاً حالا که در سال ۲۰۱۳ اکثر کاربران از برنامه چت برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند.
خوب ما بررسی خود را با برنامه Line شروع خواهیم کرد. همان طور که گفتیم این برنامه هم برای آندروید و هم IOS است.این یک تجربه خوب در شبکه های اجتماعی است که دارای قابلیت‌های ارسال پیام و مکالمه نامحدود در ۲۴ ساعت شبانه روز است، که تمامی این امکانات رایگان است.
لاین در بیش از ۲۳۰ کشور فعال است و دارای بیش از صد و هشتاد میلیون کاربر فعال است. از ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به:تماس صوتی با کیفیت بالا و ارسال آیکون و به اشتراک گذاری عکس‌ها و اطلاعات مربوط به لوکیشن حال حاضر خود اشاره کرد.
لاین یک برنامه رایگان است و برای برنامه های آندروید در Google Play قابل دسترسی است.
این برنامه بر روی دستگاه های آندروید ۲٫۱ به بالاتر سازگار است و قابل اجراست.
برای دستگاه های IOS هم باید به iTunes سر بزنید که با آی‌فون و آی پد با ورژن Ios ۴٫۳ به بالاتر قابل اجراست.
خوب سری هم به برنامه WhatsApp بزنیم.

این هم جز برنامه‌هایی است که ستاره های زیادی از کاربران گرفته است.
همان طور هم که گفتیم این نرم افزار برای گوشی‌های هوشمند است. که می‌توانید از وای فای یا اینترنت گوشی خود برای کار کردن با این برنامه استفاده کنید.
سال اول کار کردن با برنامه WhatsApp رایگان است و پس از آن شما باید سالی ۰٫۹۹ دلار بپردازید. وقتی که شما این برنامه را دانلود می‌کنید چت کردن به صورت نامحدود است.
شما می‌توانید عکس، ویدیو و هیچ هزینه ای ندارد، می‌توانید همچنین از چت گروهی هم استفاده کنید و هیچ هزینه بین‌المللی هم وجود ندارد.
هر دو برنامه طرفداران زیادی دارند ولی برنامه Line برای آندروید دارای ۴٫۱ ستاره است در حالی که WhatsApp ۴٫۶ ستاره گرفته است.
بسیاری از کاربران لاین از برچسب‌های این برنامه تعریف می‌کنند.
خوب همان طور که می‌دانید باید مثل همیشه دوستانی که می‌خواهید با آن‌ها در تماس باشید این برنامه‌ها را بر روی گوشی هوشمند خود داشته باشند.