نقد بازی: مبارزه در”بخش هشت” Section 8

  • 1389/1/4
  • ميثاق جراحي
  • 0

بخش Multiplayer  یکی از بخش ها و قسمتهای اصلی یک بازی رایانه ای را تشکیل می دهد  و گاهی اوقات پیش می اید که تمام تمرکز سازندها بر روی بخش Multi بیشتر از سایر بخشهای دیگر از جمله Story است .

بازی “بخش هشت” از جمله این بازی هاست که سازندگان به چیزی جز مبارزه در حالت چند نفره و انلاین توجه نکردند .البته لازم به ذکر است که این بازی دارای بخش Story نیز می باشد که فاقد کیفیت است و بخش خیلی کمی را شامل می شود و همچنین این بازی از  موتور گرافیکی  Unreal Engine 3  بهره میبرد. در این بازی شما باید به نبردی حماسی میان دو ارتش فضایی در دنیایی عجیب و تخیلی ملحق  می شوید .

این بازی در سبک اکشن اول شخص علمی و تخیلی قرار می گیرد که در آن اکشن سریع در دنیای آینده اتفاق می افتد تا یک بازی پر از هیجان در کهکشان های دور را رقم بزند .

بازی “بخش هشت”  درباره سربازان فوق پیشرفته و تعلیم دیده ای می باشد که ماموریت هایی را انجام میدهند که فقط انها از عهده ی چنین  ماموریتهایی بر می ایند و بازی فاقد یک داستان خوب و جذاب است .

بازی دارای environment گسترده ای می باشد و سبک اکشن و استراتژی را با هم ترکیب کرده است TimeGate Studios که سازنده ی این بازی اولین شخص شوتر میباشد با عنوانی  چون Fear جای خود را در بین بازی کنندها باز کرده است.

این بازی بیشتر شبیه ترکیبی ار بازی های ماننده Halo و Battlefield می باشد که با تفکیک کردن قابلیتها و تواناییهای هر ارگان یک بازی Multi  مفرح را ایجاد کرده است .

سازندگان تلاش کردند در این بازی   بهترین بخش های سری بازی هایی مانند Battlefield را به گونه ای زیبا به سبک      multiplayer  به تصویر بکشند و نکته ی جالب که در مورد بازی می توان گفت این است که قبل از شروع بازی  Optionهایی در اختیار شما قرار میگیرد که میتوانید توسط انها سربازان خود راcustomize  کنید , شما میتوانید از قسمت active options  چیرهایی مانند اسلحه ها , تجهیرات نظامی و جنگی ( نارنجک و چاقوها و …) را انتخاب و توانایی هایی مانند حرکات مخفیانه وسرعت زیاد و نامریی شدن  را به لیست حرکات خود اضافه کنید .

شما در انتخاب کاراکتر دلخواه خود ازادی عمل دارید و با توجه به علایق خود می توانید گروه و سرباز خود را برگزینید

هر سرباز با سلاح مخصوص به خود مجهز شده و هر کارکتر توانای مخصوص به خود را دارد .

به طور مثال سربازی مسئولیت تک تیر اندازی را بر عهده دارد و سربازی دیگر مسئول حمل سلاح های سنگین است

این بازی تقلید مستقیم از بازی Battlefield  و لی در غالبی علمی-تخیلی است.

گرافیک خوب نیست و جزئیات بی دقت طراحی شدند به نظر می رسد که سازندگان به چیزی جز Gameplay توجه نکرده و در طراحی جزئیات و عوامل دیگر تنبلی کرده اند.

قدرت انتخاب مراحلی که می خواهید در انها بازی  کنید از جمله نکات مثبت این بازی به شمار می اید استفاده از وسایله نقلیه و روبات های موجود در هر نقشه از بازی , کمک زیادی برای امتیاز و بالا بردن درجه ی شما می شود .

در هر نقشه 32 بازیکن در درگیریها ایفای نقش می کنند که نسبت به بازی های مشابه مقدار زیادی نیست .

هوش مصنوعی افراد البته در حالت Offline راضی کننده است و اگر در ابتدای کار که وارد میدان جنگ می شوید به محیط اطراف تسلط نداشته باشید به راحتی Game over می شوید ولی در حالت کلی هم تیمی شما که قابلیت پذیرفتن دستور های نظامی را هم از شما دارند هم پای شما مبارزه می کنند .

کنترل خشک نیست و هر دکمه در جای مناسب خود قرار دارد به طور مثال با گرفتن دکمه (( ((Aدر Xbox360 بازیکن می تواند برای مدتی اندک در هوا شناور باشد و دکمه های اصلی Action و Reload هم به ترتیبی قرار دارند که بازی کن سرعت عکس العمل را داشته باشد .

این بازی را برای کسانی توصیه می کنم که به شبکهای Live دسترسی دارند زیرا که لذت بازی در Multi بودن ان است.

سازنده : TimeGate
ناشر : SouthPeak Games
Ps3/Xbox360/Pc

درجه سنی :Teen

Alcapun@gmail.com

Mixi360 info


دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *