ZipGenius: برنامه‌ی حرفه ای برای فشرده سازی فایل‌ها

  • 1389/1/26
  • مرتضی بیاتی
  • 2

arrow Windows only Windows arrow

تعجب می کنم که چرا  بعضی از افراد با وجود این که برنامه های زیادی برای فشرده سازی فایل ها موجود می باشد، هنوز از WinZip استفاده می کنند؛برنامه ای که برای استفاده از آن مجبور هستید پول پرداخت کنید و گرنه باید چند دقیقه برای ناپدید شدن صفحه آزار دهنده ی که در هنگام باز شدن برنامه ظاهر می شود صبر کنید.

من معمولا در این ضمینه برنامه 7-zip را به دیگران پیشنهاد می کنم؛ برنامه ی کارآزموده ای که بیشتر از 10 سال از ساخت آن می گذرد و هروز در حال بهتر شدن می باشد.البته نا گفته نماند که شخصا علاقه خاصی به برنامه PeaZip دارم.

تازگی به برنامه ZipGenius روی آوردم که به جرأت می توانم بگویم یکی از بهترین برنامه در این ضمینه می باشد.یکی از امکانت کاربردی این برنامه  وجود قسمتی برای جستجو کردن فایل های فشرده شده در رایانه می باشد.از ویژگی های دیگر این برنامه، زمانی است که بروی فایل فشرده شده راست کلیک می کنید متوجه اضافه شدن قسمت جدیدی به نام ZipGenius می شوید،7-Zip نیز این قسمت را به ویندوز اضافه میکند ولی مزیتی که این برنامه نصبت به برنامه 7-Zip دارد وجود آیکون های کوچکی در کنار گزینه ها  می باشد که کار کردن با آن ها را سریعتر می کند.

ZipGenius تمامی پسوندهای معروف را پشتیبانی میکند که شامل ZIP,JAR,XPI,TAR,GZ,RAR,7G,CAB,ISO می شود.(البته فقط قابلیت باز کردن فرمت های RAR  و ISO را دارد و نمی تواند آنها را ایجاد کند.). همچنین این برنامه توانایی کد گذاری بروی فایل های فشرده شده را با روش های Blowfish,Twofish,AES-256(Rijndael) و CZIP2 را دارا می باشد.

احتمالا در این فکر هستید که آیا این برنامه نسبت به بقیه برنامه های مجانی در زمینه فشرده سازی مانند ،7-Zip بهتر می باشد یا خیر؟ دراین مورد باید بگویم که تقریبا برابر می باشند ولی چیزی که این برنامه را  نسبت به بقیه متمایز کرده است، به روز شدن مداوم آن می باشد.

ZipGenius (windows;Freeware)

منبع:cybernetnews.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. با سلام و عرض خسته نباشید.من یه برنامه ی فشرده سازی تصویر دیجیتال می خوام (با زبان مطلب)خواهشن کمک کنین.

    1. خب دوست عزيز هميني كه هست رو ميتونيد استفاده كنيد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *