امینت گوشی آندرویدی خود را به آواست بسپارید

امینت گوشی آندرویدی خود را به آواست بسپارید
 • 1390/10/6
 • علیرضا
 • 12

در دنیای امنیت هیچ چیزی از دست بدافزارها و حملات نرم افزاری در امان نیست و هر روز بر تعداد دستگاه هایی که مورد این حملات قرار میگیرند افزوده میشود . از کامپیوتر شخصی شما گرفته تا پمپ های انسولین . پس میبینید که امنیت هیچ دستگاه الکترونیکی را نباید دست کم گرفت . تلفن همراه شما هم یکی از این دستگاه ها میباشد که باید توجه ویژه ای به امنیت آن داشته باشید . حتی شاید بتوان گفت که این روزها امنیت تلفن همراه مهم تر از دیگر دستگاه ها است . چون تقریبا هر کسی تلفن همراه دارد و بیشتر کارهایی که توسط کامپیوتر خود میتوانستید انجام دهید ، امروزه با تلفن های همراه قابل انجام هستند . از خواندن کتاب های الکترونیک تا دسترسی به اینترنت و موارد دیگری که بر حسب توانایی تلفن همراهتان در اختیار شما قرار میگیرد .

گوشی های هوشمند به دلیل توان سخت افزاری بالا و سیستم های عامل های مدرن خود که قابلیت توسعه دادن برنامه های فراوانی برای آن وجود دارد ، مستعد ابتلا به بدافزارهای زیادی هستند . همچنین به دلیل کاربران زیادی که گوشی های هوشمند دارند ، هکرها و خلافکاران تمایل بیشتری برای پیدا کردن حفره های امنیتی سیستم عامل این دسته از گوشی ها دارند . چون با پیدا کردن این حفره ها و نوشتن بدافزار به منظور ضربه زدن به آنها ، میتوانند بیشتر به سمت اهداف مالی خود حرکت کنند .

یکی از سیستم عامل هایی که بیشترین میزان آسیب پذیری ها را دارد ، سیستم عامل آندروید محصول غول اینترنتی دنیا یعنی گوگل میباشد . اگر شما هم یکی از کاربران گوشی های آندرویدی هستید ، شاید در جستجوی یک راه حل اساسی برای حل موضوع بدافزارها باشید .

برنامه های زیادی وجود دارند که بعضی از آنها محصول شرکت های امنیتی معتبری مثل کسپرسکی و ESET هستند . البته اپلیکیشن های تولید شده توسط این شرکت ها به صورت تجاری بوده و نسخه رایگان ندارند . در میان نرم افزارهای امنیتی میتوان برنامه هایی را پیدا کرد که مجانی باشند ، اما اعتماد کردن به آنها از دو جنبه خیلی راحت نیست .

1- شاید خود این برنامه های امنیتی جزو دسته نرم افزارهای امنیتی تقلبی باشند و با نصب کردن آنها وضعیت بدتر از قبل شود .

2- دومین مورد ، کارایی این اپلیکیشن ها میباشد . حتی اگر این اپلیکیشن ها تقلبی نباشند ، بحث کارایی آنها به میان می آید . اگر این اپلیکیشن ها نتوانند تکنیک های امنیتی مناسبی به کار بگیرند ، بنابراین امنیت شما هم در حد خوبی نخواهد بود .

 

اما یک اپلیکیشن امنیتی شناخته شده و رایگان چطور ؟؟؟ شاید این چیزی باشد که بتواند معادلات را بر هم بزند . در این مطلب قصد داریم تا یک برنامه امنیتی مخصوص سیستم عامل آندروید به شما معرفی کنیم تا بتوانید از شر بدافزارها در امان بمانید . با گویا آی تی همراه باشید ……. 

Avast Mobile Security محصول جدیدی از کمپانی معتبر Avast Software میباشد که به منظور تامین امنیت کاربران سیستم عامل آندروید طراحی شده است . این برنامه کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه به منظور استفاده از آن نیست . شاید این همان چیزی باشد که مدت ها به دنبال آن بوده اید . اگر موافق باشید نگاهی به امکانات و قابلیت های این برنامه داشته باشیم .

به صورت کلی از قابلیت های این برنامه میتوان به محافظ اطلاعات شخصی ، اسکنر ویروس اتوماتیک ، سیستم هشدار دهنده در برابر آدرس ها و وبسایت های اینترنتی آلوده ، فایروال ، ابزارهای ضد سرقت و اعمال دستورات از طریق SMS اشاره کرد . در ادامه با هم نگاهی به بخش های مختلف این نرم افزار امنیتی خواهیم داشت .

 

آنتی ویروس : در بخش آنتی ویروس عملیات اسکن On-Deamend بروی اپ های نصب شده و همچنین محتوای کارت حافظه انجام میشود . اسکن On-Access هم پس از اولین اجرای اپ ها انجام میشود . همچنین شما میتوانید تنظیمات مربوط به زمانبندی اسکن ، آپدیت آنتی ویروس ، پاک کردن اپ ها ، حذف کردن فایل ها و ارسال گزارش ” خطای مثبت کاذب ” به آزمایشگاه آواست را تغییر دهید .

گزارشات حریم خصوصی : آواست میتواند برنامه های نصب شده را اسکن کرده و میزان دسترسی هر کدام از آنها به بخش های مختلف را نشان دهد . شما میتوانید با بررسی این دسترسی ها ، خطرات بالقوه مربوط به حریم خصوصی را تشخیص داده و تصمیمات خود را اتخاذ کنید . به عنوان مثال دسترسی یک بازی به اطلاعات دفترچه تلفن امری غیر عادی به نظر میرسد . پس میشود احتمال داد که این برنامه مقاصد دیگری هم داشته باشد .

فیلتر تماس/پیام کوتاه : شما میتوانید تماس و/یا پیام های کوتاه را مدیریت کنید . به عنوان مثال میتوانید تماس های خاصی را بر اساس روزهای هفته و یا زمان شروع – زمان پایان ، مسدود کنید . تماس های مسدود شده به صندوق پست صوتی هدایت میشوند . اگر پیام های کوتاه را مسدود کنید ، توسط سیستم Filter Log ذخیره میشوند . همچنین شما میتوانید تماس های خروجی را نیز مسدود کنید .

مدیر اپلیکیشن ها : در ویندوز شما میتوانید با استفاده از ابزار Task Manager به مدیریت برنامه های در حال اجرا بپردازید . اکنون آواست این امکان را برای شما فراهم میکند تا بتوانید ابزاری شبیه Task Manager ویندوز را داشته باشید . با استفاده از این ابزار شما میتوانید حجم ، میزان استفاده از پردازنده ، میزان استفاده از حافظه و تعداد Thread ها و سرویس ها را مشاهده کنید . همچنین از همین بخش شما میتوانید هر کدام از اپلیکیشن ها را متوقف و یا حذف کنید .

محافظت از وب : بخشی به نام Web Shield وجود دارد که تمام آدرس های اینترنتی بارگذاری شده را از لحاظ انواع آلودگی بررسی میکند . در صورتی که آلودگی کشف شود به شما هشدار داده خواهد شد . این بخش خود قسمتی از Avast! WebRep Cloud میباشد .

فایروال : آواست همچنین دارای یک فایروال میباشد که دسترسی هکرها به دستگاه آندرویدی شما را بیش از پیش مشکل میکند . با استفاده از این فایروال میتوانید دسترسی اپ ها به اینترنت را هنگامی که در شبکه های 3G ، Wi-Fi و رومینگ قرار میگیرند ، غیر فعال کنید ( این امکان فقط در گوشی ها روت شده فراهم میباشد ) .

محافظت از آواست :

* با استفاده تغییر نام : ممکن است دستگاه آندرویدی شما به دست افراد خرابکار بیفتد . اکنون اگر برنامه امنیتی را روی دستگاه شما پیدا کنند ، ممکن است در صدد از کار انداختن آن برآیند . شما میتوانید پس از دانلود و نصب آواست ، آن را تغییر نام دهید تا برای دیگران جلب توجه نکند .

* با استفاده از حالت مخفی : با یک بار فعال شدن حالت “ضد سرقت” یا همان Anti-Theft ، آیکون برنامه از قسمت App Tray حذف میشود . همچنین هیچ هشدار صوتی دریافت نخواهید کرد . با استفاده از این روش ، پیدا کردن آواست برای دیگران بسیار مشکل خواهد شد .

* با استفاده از حالت Self Protection : با استفاده از این حالت اگر گوشی شما Hard-Reset نیز شود ، آواست میتواند به کار خود ادامه دهد . البته این امکان تنها در گوشی های روت شده وجود دارد .

 

ذخیره انرژی باتری : حالت Anti-Theft تنها در هنگامی که برای انجام کاری نیاز باشد ، فعال خواهد شد . بنابراین انرژی باتری بیهوده هدر نخواهد رفت .

هشدار تغییر سیم کارت : اگر گوشی شما به سرقت برود و سیم کارت موجود روی آن عوض شود ، آواست میتواند گوشی را قفل کرده ، آژیر را فعال کند و همچنین شماره سیم کارت جدید و موقعیت جغرافیایی را برای شما ارسال کند .

ایجاد لیست سفید برای سیم کارت ها : شاید الان این سوال در ذهن شما بوجود بیاید که اگر خواستیم سیم کارت خود را عوض کنیم ، چه ؟ در اینجاست که آواست به شما امکان ساخت یک لیست سفید از سیم کارت های مورد اعتمادتان را میدهد . اکنون باید شماره سیم کارت جدید خود را به این لیست بدهید تا با قرار دادن سیم کارت خود در گوشی ، سیستم های هشدار دهنده آواست غیر فعال شوند .

قابلیت کنترل از راه دور از طریق پیام کوتاه : شما میتوانید از طریق پیام کوتاه ، به صورت از راه دور به قسمت های مختلف گوشی خود دسترسی پیدا کنید . این قابلیت میتوانید برای افرادی که گوشی آندرویدی شان گم شده و یا به سرقت رفته است بسیار مفید باشد . امکاناتی که از این طریق در اختیار شما قرار خواهد گرفت عبارتند از : فعال سازی آژیر و قفل ، سفارشی سازی تنظیمات صفحه نمایش ، مکان یابی ، پاک کردن حافظه ، تماس مخفیانه ، ارسال پیام کوتاه ، فورواردینگ ، اطلاعیه گم شدن گوشی ، دسترسی به تاریخچه ی گوشی ، ریستارت کردن گوشی و موارد دیگر .

 

امتیاز دهی کاربران به این اپلیکیشن تا تاریخ 24 دسامبر 2011 ، 4.6 از 5 بوده است و همین مورد نشان دهنده رضایت بالای کاربران میباشد . تعداد کاربران شرکت کننده در این امتیازدهی تا تاریخ ذکر شده بیش از 2000 نفر بوده است . 

دانلود این اپلیکیشن بدون تحریم گوگل ( با تشکر از دوستمان کیانوش عزیز که لینک دانلود را در اختیار ما گذاشتند ) . 

دانلود از سرور گویا آی تی

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 12 دیدگاه
 1. درود بر شما.
  ممنون از معرفی اپلیکیشن.
  لینک دانلود:
  http://www.mediafire.com/?xscrpux8a9j78jg

  1. سلام کیانوش عزیز .
   خواهش میکنم .
   بنده هم از شما به خاطر قرار دادن لینک دانلود افزونه ، تشکر میکنم . لینک دانلود رو با تشکر از شما داخل مطلب گذاشتیم .
   موفق باشید …….

  1. سلام امیر جان .
   لینک دانلود رو تست کردیم ، درست بود .
   البته فایل رو روی سرورهای خودمون هم آپلود کردیم . در هر صورت اگه با لینک اول مشکل دارید ، از لینک دومی که گذاشتیم استفاده کنید .

   موفق باشید …….

 2. سلام واقعا ممنون

  نمیدونستم اواست برای موبایل , این همه امکانات زده ,

  انشاءالله سربلند باشید

  1. سلام حمیدرضا جان .
   خواهش میکنم . بله ، واقعا امکانات زیادی داره .

   موفق باشی ……

 3. مرسی علیرضا جان
  Avast چه در PC و چه در موبایل حرف اول رو در آنتی ویروس های رایگان میزنه
  خیلی سبک هستش
  من دو سه سال هست یه دونه ویروس هم وارد کامپیوترم نشده

  1. سلام مزدک جان .
   خواهش میکنم . بله ، بنده هم نظر شما رو دارم .

   موفق باشی ……..

 4. من ازآدرس ايميل سردرنمييارم ودوم اين كه چرا گوشي همرام
  سرور را پيدانميكند
  سرورچيست

  1. سلام .
   آدرس ایمیل رو واسه چی میخای امید جان ؟
   موقعی که گوشیت سرور رو پیدا نمیکنه ، چه پیغامی بهت میده ؟
   اما در جواب سوالی که گفتی سرور چیه باید بگم که یه کامپیوتره که قدرت سخت افزاری بالایی داره و میتونه به تعداد زیادی کاربر پاسخ بده . مثلا وقتی شما میری داخل گوگل ، به یکی از سرورهای گوگل متصل میشی و اونجا میتونی جستجوهات رو انجام بدی . حالا مثلا سرور آپدیت آواست هم یه کامپیوتره که فایل های آپدیت رو داخل خودش داره . برنامه ی شما به اون وصل میشه و آپدیت ها رو درخواست میکنه و سرور هم اونا را در اختیار برنامه میگذاره .

 5. با سلام و تشکر فراوان
  از مطلب خوبتون استفاده کردم و وظیفه خودم دونستم از زحمات شما تشکر کنم.
  ممنون

 6. خوب الان شرکت اواست هزینه هاشو چه جوری درمیاره؟
  چون این همه خرج نکرده همچین برنامه خوبی بسازه بعدشم رایگان بده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *