نقشه‌های آسمانی گوگل:امکان کاوش ستاره‌ها از طریق تلفن همراه آندروید دار

  • 1389/7/10
  • محمدرضا ارجمندی
  • 3

هنگامی که سخن از نوآوری به میان می آید، سخت بتوان شرکتی را برتر از گوگل در این زمینه دانست. این دقیقا همان چیزی است که اینبار در عرضه برنامه Google Sky Map  برای گوشی های همراه مجهز به سیستم عامل آندروید برای چندمین بار با اثبات رسید. به کمک این  برنامه جالب قادرید به  بررسی آسمان شب و کند و کاو در آسمان بپردازید. تنها کاری که باید انجام دهید گرفتن تلفن به سمت آسمان شب است!! برنامه به طور خودکار با استفاده از امکانات سخت افزاری گوشی نظیر جی پی اس، قطب نمای دیجیتال ، شتاب سنج و ساعت محل اقامت شما را تشخیص  داده و قادر به تشخیص نحوه حرکت تلفن همراه شما نیز می باشد. این برنامه می تواند هنگام حرکت گوشی خود در حالی ان را به طرف آسمان گرفته اید صورت های فلکی، ستاره ها و سیاره ها را به شما نمایش دهد ، و این کار  را در هر دو حالت اتوماتیک و دستی برایتان انجام می دهد.

اگر شما میخواهید از مکان یک ستاره و یا یک سیاره خاص نسبت به جایی که ایستاده اید مطلع شوید ، نقشه های آسمانی حتی  می تواند این کار را برای شما انجام دهد. یک گزینه جستجو در برنامه موجود  است که به شما امکان جستجو برای یافتن سیاره یا ستاره مورد نظر را داده  و سپس جهتی را که با دنبال کردن آن در آسمان می توان آن جرم کیهانی را یافت روی صفحه به نمایش در می آید! این ویژگی برای منجمان آماتور و افرادی که یک تلسکوپ شخصی دارند برای رصد اجرام بسیار مفید است.

ویژگی ها:

-کاوش در آسمان شب تنها  از طریق تلفن همراه اندروید دار.

-کاوش در میان ستاره ها ، اجرام آسمانی ، سیارات ، صور فلکی و غیره.

-امکان استفاده از یکی از دو حالت دستی و خودکار .

-همچنین مکان یابی یک سیاره و یا ستاره خاص  به کمک جستجو.

ابزار های مشابه MoonZoo: ، WorldWideTelescope ، Celestia, Star Viewer و  Stellarium.

با رفتن به ادرس www.google.com/sky/skymap/index.html می توانید برنامه Google Sky Map را دریافت کنید. (نوشته ای از Abhijeet به نقل از Guiding Tech)

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. من روي گوشيم نصبش كردم
    واقعا عالي و دقيقه
    پيشنهاد ميكنم اونايي كه گوشيشون آندروئيدي هست نصبش كنن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *