راهنمای کامل خرید کنسول Wii

 • 1389/7/14
 • سپهر خيري
 • 16

کنسول خانگی wii یا همان Nintendo Wii که بعضی ها به آن Nintendo 3 هم میگویند در تاریخ 28 آبان 1385 که به میلادی 19 نوامبر 2006 است برای اولین بار در آمریکا و در عرض 3 هفته در سرتاسر جهان در فروشگاه ها قابل خرید بود.

در ایران هم تقریبا 2 الی 6 هفته دیگر با قیمت های حدود 600 هزار تومان قابل خریداری بود ولی از آنجا که ایرانیان از قدیم به کنسول های شرکت Nintendo مانند Nintendo1 و Nintendo2 اعتماد خوبی نداشتند و استقبال نمیکردند از این کنسول هم آنچنان استقبال نشد.

البته شرکت Nintendo در قبل کنسول های موفق دیگری را مانند NES ، SNES، N64، GC و همچنین DS را عرضه کرده بود و با موفقیت بسیاری روبه رو شد. این کنسول جدید هم با ایده جدید خود که همان کنترلر متفاوت آن است رقیب سر سختی برای کنسول های مایکروسافت و سونی شد.

شرکت Nintendo هیچ وقت از سخت افزار های فوقالعاده قدرتمندی استفاده نکرده هست به طوری که شاید بتوان گفت قدرت یک کنسول PS3 به اندازه ده ها کنسول Wii و DS هست ولی این شرکت با داشتن ایده های جالب و خالقیت بالا توانسته است این قدرت سخت افزاری کم را مهار کند و با آن بازی های جالب و سرگرم کننده ای را تولید کند تا هم گیمر ها راضی باشند و هم خود شرکت سود خوبی نصیب اش شود.

اطلاعاتی که قبل از خرید باید به آنها توجه کنید

قبل از خرید به طور کلی باید به 2 چیز توجه کنید که مهم ترین آنها هست:

1- کپی خور بودن (که اگر مایل به استفاده از کنسول کپی خور هستید ، در پایین توضیح میدهیم)

2- رجین

اول اینکه کپی خور چیست؟ به زبان خیلی ساده و روان کپی خور یا همان هک روشی است که بتوان با کنسول دیسک بازی های که افراد غیر رسمی آنها را کپی و به قیمت یک دهم قیمت بازی به فروش میرسانند اجرا کرد را کپی خور میگویند. حالا این کپی خور کردن و هک کردن میتواند به روش های زیادی مثله نرم افزاری یا سخت افزاری همانند مودچيپ انجام گردد.

به طور مثال عکس بالا یک مودچيپ هست که به کنسول wii وصل شده هست و بدون آن نمیتوانید بازی های کپی را اجرا کنید و باید بازی های اصل را خریداری کنید که قیمت آن حدود 60 دلار میباشد. البته الان خیلی از روش مودچيپ استفاده نمیشود و از روش نرم افزاری برای هک این کنسول استفاده میکنند.

گزینه بعدی که باید مد نظر بگیرید رجین کنسول هست که بیشر برای افرادی که میخواهند ازکنسول های غیر کپی خور استفاده کنند مهم هست چرا که در کنسول های کپی خور با انواع نرم افزار ها میتوان انواع بازی ها را اجرا کرد که در غیر اینصورت بهتر است رجین UC یا PAL خریداری کنید.

برای اجرای بازی های این کنسول به طور کلی به 2 روش میتوانید انجام دهید که یکی همانطور که در بالا گفتیم بدون مودچیپ میتوان بازی های خود را به وسیله Homebrew های هکری اجرا کنند و دیگر راه کسانی هم که موچیپ دارند احتیاجی به Homebrew نیست و میتوانند بازی را یک راست درون کنسول قرار بدند و بازی کنند.

اسم معرف و بهترین Homebrew هایی که به وسیله آنها میتوان بازی های کپی را اجرا کرد NeoGamma یا BackupLauncher هست که برای دانلود آنها میتوان در گوگل جستجو کنید ، البته باید توجه کنید که در قبل HBC را روی کنسول نصب کرده اید یا خیر.

اجرای برنامه و بازی های GC

به جزء اجرای بازی های Wii با این کنسول میتوانید بازی های کنسول GC و Homebrew های جالب که هم برنامه و هم بازی هستند را اجرا کنید. برای اجرای بازی های GameCube باید به وسیله مودچیپ و برنامه های مخصوص این کار را انجام دهید و برای بازی کردن هم باید دسته و کارت حافظه های مخصوص این کنسول را خریداری کنید که در کنار این کنسول جا برای اتصال دارد.

در بالا هم یک عکس از کنسول GameCube را میبینید  که خروجی سیم دسته ها به کنار کنسول wii که دقیقا همین شکل هست متصل میشود و کسانی که علاقه به بازی های GameCube دارند میتواند کنسول Wii را خریداری کنند تا 2 کنسول در یک کنسول را داشته باشند.

لوازم جانبی

کنسول wii لوازم جانبی زیادی دارد که مهمترین آن Wii MotionPlus است که یک قطعه کوچک است و به پایین ریموت کنترل نصب میشود و با کمک آن میتوانید حرکات دقیق تری داشته باشید. قیمت این دستگاه در ایران حدود 40 هزار تومان میباشد. البته تمام بازی ها از این دستگاه پشتیبانی نمیکند ، به طور مثال در برخی از بازی های تنیس این دستگاه استفاده میشود. در عکس زیر یک Wii MotionPlus را میبینید که به ریموت کنترل وصل شده هست و برق آن توسط خود ریموت تامین میشود.

یکی دیگر از لوازم جانبی این کنسول بالانس بورد میباشد که ظاهر آن شبیه یک بورد و تخته سفید پهن میباشد و به کمک آن و ایستادن روی آن دستگاه میتواند فشار های وارده و وزن های افتاده روی آن را حس کند و در بازی های خود اجرا کند. قیمت این لوازم جانبی در سایت های خارجی حدود 80$ و در بازار ایران حدود 100 هزار تومان است. عکس زیر مربوط به بالانس بورد میباشد:

دیگر لوازم جانبی انواع کابل های تلویزیون هست که اگر مدل کنسول شما قدیمی هست میتوانید با خرید کابل کامپونت برای کنسول از تصویر بهتری برخوردار باشید. همچنین اگر موقع خرید این کابل موجود نبود توصیه میکنیم حتما آن را خریداری کنید. البته تلویزیون شما هم باید از این کابل پشتیبانی کند که برای اطمینان به دفترچه راهنما مراجعه کنید. مدل های مختلفی از این کابل ساخته شده که تمامی آنها در یک سطح هستند و قیمت آنها بین 10 تا 40 هزار تومان میباشد. و حتما باید دارای 5 فیش باشد.

انواع دسته و شبیه ساز اسلحه ها برای این کنسول ساخته شده هست که به کمک آنها بازیباز احساس بهتری دارد. در 2 عکس زیر خودتان متوجه این لوازم میشوید و احتیاج به معرفی بیشتر ندارد:

این هم لوازم جانبی پر مصرف که اگر لازم بود میتوانید آنها را تهیه کنید. به ترتیب اعداد که در عکس زیر هم مشخص است معرفی میکنیم.

1- برای اتصال به اینترنت و شبکه و موتلی پلیر بازی کردن. البته بعضی از بازی ها از شبکه پشتیبانی میکنند و به جزء بازی میتوانید از اخبار و فیس بوک و دیگر امکانات رایگان هم استفاده کنید.

2- کابل کامپونت اصل که در بالا هم به معرفی و برسی آن پرداختیم.

3- کابل سوپر ویدیو تقریبا تصویری بین کابل کامپونت و کامپوزیت را به شما میدهد و اکثر تلویزیون ها از این فیش پشتیبانی میکند.

4- مموری کارت SD که برای نصب برنامه و دیگر تبادلات فایل ها به کار میرود و در جلوی کنسول که یک درب دارد وارد میشود.

5- کابل کامپوزیت که کمترین کیفیت را بین کابل های کامپونت و سوپر ویدیو دارد و معمولا به صورت فابریک روی کنسول قرار دارد.

6- آداپتور و منبع تغذیه برق کنسول که اگر 110 ولت باشد و یا دو شاخه آن به پریز شما نخورد باید تبدیل آن را تهیه کنید.

سرویس های اینترنتی

در این کنسول سرویس های رایگان اینترنتی قرار دارد که به وسیله اینترنت میتوانید از آنها استفاده کنید. Wii Shop Channel قسمتی است که در آن میتوانید انواع محصولاتی که توسط شرکت Nintendo عرضه شده اند را خریداری کنید. Virtual Console هم قسمتی از این بخش است و به وسیله آن میتوانید بازی های خیلی قدیمی مثله سگا و NES را خریداری کنید و با همان کنسول بازی کنید.

WiiWare هم باز یک بخش از این قسمت است که در آنجا میتوانید پس از خریداری بازی مورد نظر آن را دانلود کنید و در منوی کنسول نصب کنید. البته اگر کنسول شما کپی خور باشد میتوانید بدون خریداری و دانلود آن از سایت های غیر رسمی آن را نصب و بازی کنید.

دیگر سرویس های اینترنتی چت و گفتگوی آنلاین ، مرور در صفحات اینترنت ، فیس بوک و سیستم های اشتراک گذاری عکس و فیلم هست که اکثر آنها به صورت غیر رسمی توسط هکر ها و برنامه سازان ساخته شده است.

برای پرداخت پول پس از خریداری میتوانید از Wii Points ها استفاده کنید که پس از خریداری این کارت میتوانید پسورد داخل این کارت را در کنسول خود وارد کنید و از امتیازات آن استفاده کنید. به طور مثال عکس زیر مربوط به Wii Points Card 2000 هست که میتوان با آن تقریبا 4 بازی را خریداری کرد.

WiiConnect24 هم دیگر سرویس اینترنتی این کنسول است که از اسمش پیداست و با آن میتوانید 24 ساعته به اینترنت متصل باشید و حتی در زمانی که کنسول شما خاموش است (از برق کشیده نشده باشد) میتوانید پیغام دوستان و یا حتی آپدیت فریمور کنسول را دریافت کنید که پس از هر اتفاق LED آبی رنگ کنسول چشمک میزند و شما را آگاه میکند. البته به یاد داشته باشید که قبل از این کار باید کنسول به صورت کامل به اینترنت متصل باشد و این قسمت از تنظیمات فعال شود تا بتوانید از آن استفاده کنید.

اطلاعات مفید از بریک شدن و پیشگیری

در زبان ساده بریک شدن یعنی از کار افتادن و بی مصرف شدن کنسول که به تشبیه آن را به یک آجر تشبیه میکنند یعنی اینکه پس از بریک شدن دیگر کنسول کاری نمیتواند بکند و درست مثل یک پاره آجر میشود !

البته نه تمامی بریک ها. در پایین توضیح میدهیم.

به طور کلی در کنسول Wii 3 نوع بریک داریم Semi- که ساده ترین و شاید به خطر ترین آنها هست و اکثرا در قسمت تنظیمات System Menu به شما ارور میدهد و کنسول در این قسمت فریز میشود. نوع دیگر بریک Banner هست که کنسول پس از نصب نرم افزار های خراب این اتفاق برایش می افتد و پس از گذشتن از صفحه اول روشن شدن دیگر با کنسول کاری نمیتوان کرد و کنسول هنگ میکند.

نوع آخر و بد ترین بریک Full هست که پس از انجام کار های غیر عادی مانند حذف فایل های مهم اتفاق می افتد و کنسول در همان ابتدا ارور میدهد و اصلا هیچ کاری با آن نمیتوان کرد و هنگ میکند.

پس به طور کلی 3 نوع بریک داریم که نام های آنها:

Semi

Banner

Full

میباشد. البته راه های برگشت هم وجود دارد که به ترتیب آن ها را توضیح میدهیم.

اگر در قبل Bootmii روی کنسول شما نصب باشد به وسیله آن میتوانید کنسول خود را تعمیر کنید ! کار به این صورت است که توسط نرم افزار Bootmii باید از کنسول خود بک آپ بگیرید تا در مواقعی که کنسول بریک میشود از آن بک آپ استفاده کنید.

اگر در قبل نرم افزار Starfall را نصب کرده باشید میتوانید قبل از روشن شدن کامل کنسول یک دیسک را بوت کنید که به آن Recovery Disc‌ میگویند. البته اگر مودچیپ داشته باشید کار شما راحت تر میشود.

آخرین نرم افزار هم Preloader هست که باز باید از قبل روی کنسول خود نصب باشد. با این نرم افزار هنگامی که کنسول شما بریک شده است میتوانید وارد منوی خاص شوید و کنسول خود را زنده کنید !

البته اقداماتی هم وجود دارد که اگر به آنها دقت کنید امکان بریک شدن شما حتی تا 0% هم میرسد. این اقدامات را در پایین توضیح میدهیم:

– از نرم افزار هایی که به آنها شک دارید و توسط افراد ناشی دستکاری شده اند را نصب نکنید.

– از سالم بودن فریموری که میخواهید آن را نصب کنید مطمئن شوید و حتما فریمور رجیون خود کنسول را نصب کنید ، به طور مثال اگر J هست PAL را اصلا نصب نکنید.

– در هنگام آپدیت فریمور یا نصب نرم افزار های مهم مواظب باشد که کنسول خاموش نشود یا اینکه خودتان خاموش نکنید.

اطلاعات سخت افزاری

در این قسمت میخواهیم به معرفی قسمت های مختلف سخت افزاری این کنسول بپردازیم و بیشتر با قدرت شاید کم این کنسول آشنا شوید. همانطور که میدانید این کنسول مانند دیگر کنسول های دیگر دارای پردازنده ها و گرافیک و همچنین رم هست که به مرور هر یک را توضیح میدهیم.

CPU و پردازنده

پردازنده یا CPU این کنسول توسط شرکت پاور پی سی یا همان PowerPC طراحی و ساخته شده است. این پردازنده 90 نانومتری است و قدرت آن فقط 729 مگاهرتز میباشد. اگر پردازنده این کنسول را با کنسول PS2 مقایسه کنیم شاید بتوان گفت کم مصرف تر و کمی پرقدرت تر است.

در بالا هم عکسی از پردازنده این کنسول را میبینید و در پایین هم همان اطلاعات در قالب جدول قرار گرفته است که سریع تر میتوانید مطالعه کنید:

نوع پردازینده : 90 nm SOI CMOS

قدرت : 729 MHz

سازنده : PowerPC-based “Broadway”

GPU و گرافیک

گرافیک این کنسول توسط شرکت معروف ATI “Hollywood” طراحی و ساخته شده است و ساختار آن همان 90 نانومتری است ولی قدرت آن 243 مگاهرتز است که در برابر کنسول های ps3 و xbox360 خیلی ضعیف تر و ساده تر است.

در بالا هم عکسی از پردازنده گرافیک این کنسول را میبینید و در پایین هم همان اطلاعات در قالب جدول قرار گرفته است که سریع تر میتوانید مطالعه کنید:

نوع پردازنده گرافیک : 90 nm CMOS

قدرت : 243 مگاهرتز

سازنده : ATI “Hollywood” GPU

مموری

مموری اصلی و کلی این کنسول 88 مگابایت که 24 مگابایت آن از نوع 1T-SRAM و 64 مگابایت آن از نوع GDDR3 SDRAM است که قسمت دوم آن مهمترین قسمت است. همچنین 3 مگابایت برای پردازنده گرافیک اختصاص داده شده است تا در پردازش کار های گرافیکی مشکلی به وجود نیاید.

حافظه و حافظه های جانبی

در داخل این کنسول 512 مگابایت حافظه برای نصب و سیو بازی و برنامه ها تعبیه شده است و همچنین در جلوی این کنسول قسمتی برای وارد کردن مموری کارت های SD وجود دارد که میتوانید تا 32 گیگابایت را به آن اضافه کنید. همچنین در پشت آن 2 عدد جایه USB وجود دارد که میتوانید به آن فلش مموری و هارد اکسترنال متصل کنید و از فضای آن ها استفاده کنید.

این کنسول همانطور که در قبل گفتیم سخت افزار بسیار ضعیفی دارد ولی چون این شرکت از امکانات جالب مانند ریموت کنترلر متفاوت استفاده کرده است توانسته است بازیکن های زیادی را به طرف خود جلب کند.

دیگر امکانات سخت افزاری

– پشتیبانی تا 16 ریموت کنترل

– خروجی تصویر تا 480p

– نوع خروجی تصویر PAL/NTSC

– پشتیبانی از SDHC

– پشتیبانی از دیسک های GameCube 8 و 12 سانتی متری

– نوع خروجی صوتی Dolby Pro Logic II

– 2 عدد ورودی مموری کارت برای GC

– 4 عدد ورودی کنترلر برای GC

– فیش ورودی Sensor Bar (این دستگاهی است که باید رو به روی خود قرار دهید و حرکات شما را ضبط میکند. این وسیله به وسیله یک سیم نازک به پشت کنسول متصل میشود)

– وای فای از مدل 802.11b/g

– درایو DVD که قابلیت تشخیص انواع DVD و CD ها را دارد.

– باتری کوچکی که در داخل این کنسول است به شما کمک میکند تا ساعت آن همیشه کار کند.

– یک عدد فن کوچک در پشت کنسول برای خنک سازی دستگاه

– یک عدد پایه که روی کنسول به فروش میرود و برای نگه داری کنسول به صورت عمودی تهیه شده است.

– یک عدد بند که برای نگه داشتن آن توسط دست تهیه شده هست و توصیه میکنیم در هنگام بازی حتما و حتما از آن استفاده کنید.

– و در آخر یک محافظ لاستیکی برای ریموت کنترل که این هم روی کنسول به فروش میرسد.

آمار فروش کنسول

این کنسول یکی از پرفروش ترین کنسول های تاریخ بازی های رایانه ای هست که با توجه به سخت افزار ارزان قیمت آن و قیمت تمام شده آن برای این شرکت خیلی سود خوبی داشته است. در پایین به ترتیب مقدار فروش را نسبت به سال و برخی از کشور ها شرخ میدهیم:

– در سال 2006 این کنسول توانست حدود 3 میلیون عدد را بفروشد که 1.5 آن در آمریکا و 1.5 دیگر آن در ژاپن صورت گرفت. سال 2006 اولین سال فروش این کنسول بود.

– در سال 2007 این کنسول توانست حدود 17 میلیون کنسول بفروشد که حدود 3 میلیون آن در ژاپن و حدود 6 میلیون در آمریکا و حدود 6 میلیون هم در دیگر نقاط جهان فروش کرد.

– در سال 2008 این کنسول توانست حدود 22 میلیون کنسول بفروشد که حدود 2 میلیون در ژاپن و حدود 12 میلیون در آمریکا و حدود 9 میلیون در دیگر نقاط جهان فروش کرد

– در سال 2009 این کنسول توانست حدود 21 میلیون کنسول بفروشد که حدود 1.5 میلیون آن در ژاپن و حدود 11 میلیون در آمریکا و حدود 9 میلیون در دیگر نقاط جهان فروش کرد.

– در سال 2010 تا به الان این کنسول توانسته است حدود 16 میلیون کنسول فروش کند که حدود 1 میلیون آن در ژاپن و 8 میلیون آن در آمریکا و 5 میلیون آن در دیگر نقاط جهان فروش کرد. البته چون هنوز سال 2010 به پایان نرسیده است این آمار دقیق نمیباشد.

میبینید که آمار فروش به مرور زیاد شده است و این نکته را باید بگویم که این کنسول بیشتر در 3 ماهه آخر سال فروش داشته است و آن هم به خاطر منتشر شدن بازی های جدید هست. همچنین این کنسول تا به الان حدود 80 میلیون کنسول به فروش رسانده است که پیشبینی میشود تا سال دیگر به مرز 100 میلیون برسد.

بیشترین فروش این کنسول در آمریکا با عدد 36 میلیون (تا نیمه اول سال 2010) بوده است و پس از آن سرتاسر جهان با عدد 28 میلیون (تا نیمه اول سال 2010) و در آخر کشور ژاپن با عدد 10 میلیون (تا نیمه اول سال 2010) بوده است که هر یک جای برسی دارند.

البته در کشور ایران این کنسول به دلایلی تحویل گرفته نشده است و شاید حتی 1 میلیون هم فروش نداشته است ولی در عوض کنسول های XBOX360 و PS3 و همچنین PSP فروش های خوبی دارند و این موضوع در کشور های غربی برعکس ایران است.

چه بازی بخرم؟

در آخر قصد داریم چند بازی خوب که به درد کنسول wii میخورد و خرید آن لازم است را به شما معرفی کنیم. ما اکثرا بازی های را به شما معرفی میکنیم که در ایران هم دسترسی به آن آسان باشد.

– New super mario bros یکی از بازی هایی که در سال 2009 منتشر شد و حتما توصیه میشود ، این بازی 2 بعدی است و شبیه همان ماریو های قدیمی میباشد.

– WII SPORT RESORT یک بازی مناسب و پر تحرک که در آن چندین بازی ورزشی وجود دارد و حتما باید وسیله موشن پلاس را داشته باشید.

– Silent Hill Shattered Memories بازی ترسناک و قشنگی هست که در سال 2009 منتشر شد ، گرافیک این بازی یکی از پر گرافیک ترین بازی های موجود است.

– Super Mario Galaxy 2 و ورژن 1 یکی از بهترین بازی و شاید بهترین بازی این کنسول است که کارکتر ماریو در آن وجود دارد و به صورت 3 بعدی و با گرافیک خیره کننده و شاد است که حتما آن را تهیه کنید چون بسیار سرگرم کننده و هیجانی است.

– New Play Control! Donkey Kong Jungle Beat یک بازی جالب با محیط ساده و 3 بعدی ولی از نمای بغل میباشد که بسیار سر گرم کننده است.

– Worms: A Space Odidity هم همان بازی ورزم است که دیگر همه میشناسند ، این بازی کاملا 2 بعدی است و قابلیت مولتی پلیر را هم دارد.

– A Boy And His Blob هم یک بازی جالب و 2 بعدی هست که در نقش یک پسر بچه باید به وسیله ابزار های موجود باید مراحل را طی کنید.

– Kidz Sports – Crazy Mini Golf یک بازی گلف که با گرافیک کم خود شما را سر گرم کننده میکند همچنین این بازی از وسیله موشن پلاس پشتیبانی میکند.

– NHL 2K10 بازی پر هیجان هاکی روی یخ که به وسیله موشن پلاس لذت بسیاری دارد و حرکات شما را بسیار نرم نشان میدهد.

– Just Dance که ورژن 2 آن هم به زودی منتشر میشود یک بازی رقص است که آهنگ های بسیار قشنگ و زیبایی در آن موجود است.

– wii fit plus هم برای کسانی که آرامش و لاغری را میخواهند مناسب است ، البته برای بازی کردن بالانس برد لازم است که قیمت آن حدود 100 تومن است.

– Fifa 10 همان فوتبال خودمان است ولی در کنسول wii که با برخی از امکانات ریموت کنترلر بازی را باید انجام داد و امتحان کردن آن بی ضرر نیست.

– Call Of Duty: Modernwarfare بازی بسیار معروف است که نسخه های 1 و 2 آن پرفروش ترین بازی ها شدند و سبک آن شوتر و هیجانی میباشد.

– Need for Speed: Nitro بازی معروف مسابقه ای که در آن میتوانید ماشین های خود را اسپرت کنید و به مسابقه بپردازید.

– آخرین بازی را که قصد معرفی آن را داریم Rabbids Go Home است که در آن خرگوش های معروف یوبی سافت نقش دارند و با بازی های سرگرم کننده خود میتواند شما را خوشحال کند.

همچنین بازی های خوبی قرار منتشر بشود که در پایین آنها را نشان میدهیم (البته ممکن است الان که این مطلب را میخوانید خیلی از آنها منتشر شده باشد)

sonic colours ، Disney Epic Mickey ، Kirby’s Epic Yarn ، The Legend of Zelda: Skyward Sword ، Goldeneye 007 حتما توصیه میشود ، Just Dance 2 ، Scooby-Doo! and the Spooky Swamp ، Call of Duty: Black Ops ، Sonic the Hedgehog 4: Episode 1 ، Lost in Shadow ، Gormiti: The Lords of Nature! و Tournament of Legends هست که برای دیدن عکس های آن ها میتوانید به جستجو گر تصویر گوگل مراجعه کنید.

حجم بازی های این کنسول تقریبا 4 گیگابایت است که اگر دارای اینترنت پرسرعت و نامحدودی هستید میتوانید آن ها را دانلود و رایت کنید و سپس از آنها استفاده کنید که اگر فرصت شد آموزش آن را هم به شما یاد میدهیم.

نقد کلی این کنسول

در آخر اگر قصد خرید این کنسول را دارید و فقط میخواهید از همان کنترلر کلاسیک استفاده کنید و کاری با امکانات پیشرفته آن ندارید و همچنین دلتان برای بازی های مانند ماریو و زلدا تنگ شده است این کنسول برای شما مناسب است و حتما آن را خریداری کنید.

همچنین این کنسول برای افرادی که دوستان و کسان زیادی برای بازی دارند مناسب است چون این کنسول مناسب بازی های گروهی و پارتی هست و لذت آن را چند برابر میکند ، و گرنه اگر بازی خاص و تک نفره ای نداشته باشید شاید هفته ای یک بار هم به سراغ آن نروید.

همچنین لازم است چندین کنترلر تهیه کنید و در کنار آنها هم برای هر یک از دسته ها یک موشن پلاس خریداری کنید ، البته بدون آنها هم میتوان بازی کرد ولی اگر میخواهید بیشتر لذت ببرید موشن پلاس واجب است.

این کنسول هم بسیار کم مصرف و بی سر و صدا هست و به راحتی میتوان هر جا آن را جا داد ولی بهتر است که برای بازی کردن حداقل 3 متر در 3 متر جا برای آن کنار بگذارید ! ولی اگر از همان بازی های کلاسیک استفاده میکنید فضا به اندازه یک میز و صندلی کافی است.

رنگ های این کنسول معمولا سفید است البته چند ماهی هم هست که رنگ مشکی آن آمده است ولی ما توصیه میکنیم همان رنگ سفید را تهیه کنید.

کنسول را هم میتوان به صورت افقی و هم عمودی قرار دهید که به گفته خود شرکت سازنده عمودی مناسب تر هست هم از لحاظ کاربرد هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ خنک سازی. البته برای قرار دادن کنسول به صورت عمودی بهتر است از پایه مخصوص خود کنسول استفاده کنید.

سنسور بار هم اگر تلویزیون شما بیشتر به زمین نزدیک است روی آن و اگر بیشتر بالا هست زیر آن قرار دهید تا کنسول بهتر بتواند حرکات شما را ثبت کندو البته قبل از این کار از قسمت تنظیمات باید دسته را کالیبره کنید تا باز بهتر عمل کند و حرکات بهتر ثبت شوند و در حین بازی مشکلی به وجود نیاید.

از بند و محافظ لاستیکی دسته هم حتما استفاده کنید چون در هنگام بازی ممکن است از دسته شما پرتاب شود. اگر هم دقت کرده باشید تمام بازی ها قبل از استفاده به شما توصیه میکنند که بند آن را محکم به دست خود ببندید تا به اطراف پرتاب نشود.

برنامه های زیادی هم برای این کنسول ساخته شده است که با یک جستجوی کوچک در گوگل میتوانید آنها را پیدا و دانلود کنید. همچنین بازی های کوچک و کم حجمی هم وجود دارد که میتوانید به راحتی آنها را دانلود کنید و در HBC نصب کنید. تیم ایرانی AS-Team هم برای اولین بار در ایران توانست یک بازی کوچک و کم حجم و فارسی را بسازد که تنها بازی فارسی و ایرانی برای این کنسول است. نام این بازی hipolit است که با یک جستجو در سایت گوگل پیدا میشود و میتوانید آن را به رایگان دانلود و نصب کنید.

قیمت ها

در این بخس قصد داریم قیمت های تقریبی این کنسول را به شما معرفی کنیم و فقط قصد ما بیشتر آشنا کردن شما با بازار میباشد.

قیمت کنسول بدون لوازم جانبی : بین 220 تا 260 هزار توامن

قیمت یک عدد ریموت کنترل : 35 تا 45 هزار تومان

قیمت موشن پلاس : 25 تا 35 هزار تومان

قیمت بالانس بورد : 90 تا 110 هزار تومان

قیمت بازی کپی: 1000 تا 2000 هزار تومان

قیمت بازی اورجینال : بستگی به تاریخ عرضه آن دارد و بازی های خیلی جدید حدود 60 هزار تومان است

سرویس ها مانند کپی خور کردن : بستگی به نوع کیفیت و سرویس دارد که بین 15 تا 30 هزار تومان است.

البته ممکنه قیمت ها کمی با قیمت های بازار متفاوت باشد و دلیل آن تاریخ نوشتن این مقاله است و ممکن است هر لحظه قیمت ها تغییر کنند.

این بود مقاله راهنمای خرید که سعی کردیم آن را به کامل ترین مقاله موجود تبدیل کنیم. شما هم اگر نکته خاصی در مورد خرید میدانید در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 16 دیدگاه
 1. ببخشید میخواستم ببینم وسایل جانبی رو جداگانه باید خریداری کرد یا با خود دستگاه اصلی هست؟ بعد الان حتما قیمتش بالاتر رفته. میخوام بدونم قیمت کلش با لوازم جانبی این روزا چقدر درمیاد؟

 2. سلام
  من میخواستم ازتون تشکر کنم چون قبل از خرید یک wii به اطلاعات سودمندی نیاز داشتم که سرم کلاه نره و با خوندن مطالب شما درحدود نیم ساعت تونستم که یک انتخاب خوب داشته باشم!
  بازم ممنون!

 3. من با شبیه ساز جدیدwiiیعنی دلفین4تمام بازی های wiiبا کیفیت بالا تر از خودش رو اجرا میکنم و لازم نیست600.000تومن پول بدم

 4. واقعاً عالی بود وبسیار کمک کننده، ولی اگر قیمت دستگار رابگویید متشکر می شوم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *