چگونه می توانیم در سایت فلیکر عکس های دارای تاییده درست کنیم و یا آنها را پیدا کنیم ؟

  • 1389/9/18
  • مهرداد ارجمندی
  • 1

وب سایت فلیکر یکی از جذاب ترین منابع عکس های جالب و دیدنی است. حداقل برای من همیشه یکی از مهمترین منابع الهام برای کارهایم بوده و هست.

برای یک بار هم که شده تصمیم بزرگی گرفتم و آن اینکه تعدادی از ابزارهای عالی و جالب جستجو در سایت فلیکر که می تواند واقعا  برای شما جالب باشد را لیست کنم و به شما معرفی کنم.  همچنین یکی از دوستان نیز کار بسیار بزرگی کرده  او راهی بسیار آسان و راحت برای آپلود عکسها در فلیکر پیدا کرده که واقعا مرا شگفت زده کرد.

در این مقاله سعی دارم به شما نشان دهم که هرعکسی که در سایت فلیکر است و دارای تاییده می باشد را هم می تواند مجددا مورد استفاده قرار داد. خب البته خیلی از شما این را می دانید ولی خب خیلی ها هم نمی دانند که چطور می توانند از این عکس ها مجددا استفاده کنند . حتما شما هم وبلاگ یا وب سایتی دارید که بدتان نمی آید عکس های فوق العاده در آن بگذارید ! خب ما اینجا هستیم تا این نحوه ی این کار را به شما نشان دهیم.

اگر بخواهید طبق قوانین کار کنید شما فقط مجاز هستید که از عکس ها طبق مجوز های سایت و طبق نظر آنها و سازندگان استفاده کنید.

شایع ترین قوانین و نظراتی که ممکن است در فلیکر با آنها مواجه شوید شامل موارد زیر است :


توجه : در اینجا می توانید قوانین و مقررات گوناگونی را مطالعه بفرمایید. همچنین  متوجه خواهید شد که باید به چه نکاتی دقت فرمایید. اگر به این قسمت مراجعه کنید با ورود به بحث ، جزییات زیادی را دریافت خواهید کرد.

حالا با این ذهنیت بگذارید ببینیم چطور می توانیم عکس های مورد نظر خودمان دروب سایت فلیکر را برای اهداف خود تنظیم کنیم. به سراغ تعدادی از تاییدیه ها  و مجوز ها می رویم.

1: جستجوهای متداول فلیکر در فایرفاکس :

1 : Flickr CC ( جذابترین چیز ) ( برچسب های کوچک )

این افزونه ی جستجو به وسیله ی Callum MacDonald است :

جستجو در میان مطالب دارای تاییده ی معمول فلیکر :

مرتب کردن تصاویر به ترتیب “جالبترین ها ”

تنظیم کردن فلیکر به صورتی که عکس های مورد نظر را به صورت برچسب های کوچک نشان دهد تا شما بتوانید تعداد بیشتری از عکس ها را در صفحه نمایش خود ببینید.

از اینجا افزونه ی جستجو را نصب کنید

نتایج ممکن است دقیقا با عنوان مطابقت نداشته باشد با این حال این جستجو بسیار به شما کمک می کند تا به نتایجی مشابه آن چیزهایی که در ذهن شماست برسید و این خیلی به شما کمک می کند.

2: جستجوی فلیکر CC:

این نیز یک نسخه ی شبیه به همان افزونه ای است که در بالا معرفی شد. ولی با تفاوتهایی در کاربرد و عملکرد :

ترتیب بندی به صورت انواع ،

به ترتیب پیشنهادها در جستجو ( پشتیبانی شده از طرف گوگل)

از اینجا افزونه ی جستجو را نصب کنید

این یکی در ابتدا با نشان دادن جستجوهای مرتبط می تواند برای شما الهام بخش باشد ( که می تواند جستجوهای شما را گسترش دهد) و سپس برچسب های عکسهای مربوطه را برای شما لیست کند که شما بتوانید در سایتتان از آن استفاده کنید.

(Attribution Help – Flickr Creative Commons )

خب حالا دیگر کد HTML ی که به وسیله ی فلیکر درست شده است را در اختیار داریم بوسیله ی این کد ما می توانیم به سرعت عکسی که در فلیکر قرار دارد را در هر صفحه ای که دوست داشته باشیم بگذاریم و از آن استفاده کنیم البته مسلم است که باید آن صفحه فضای مورد نیاز را داشته باشد.

با این حال Creative Commons Attribution محتاج این است که از قوانین و مقررات سایت و خلق کننده ی عکس پیروی کند و مسلما نام کسی که آن عکس را گرفته خواهد آمد. در کنار این ها دادن اعتبار و احترام گذاشتن به خالق عکس امری کاملا مودبانه است.

علاوه بر این بیشتر اوقات  پیش می آید که بخواهید عکس را در فضایی محلی بارگذاری کنید که در این صورت آن کد تقریبا بلااستفاده است.

این کد اسکریپت به شما کمک می کند تا به سرعت  کد HTML کمکی را بگیرید : که این به شما کمک می کند تا یک کد HTML داشته باشید تا به سرعت آن را در صفحه ی خود کپی کنید.

وقتی که آن را به صفحه اضافه کردید به صورت چیزی که در ادامه می آید ظاهر می شود:

من مطمئن هستم که شما هم به عنوان یک وبلاگ نویس یا طراح وب حتما راههای خیلی زیادی بلد هستید که چطور از عکس های فوق العاده ای که در فلیکر قرار دارد استفاده کنید خیلی خوب می شود که در قسمت نظرات این راه های خودتان را هم بنویسید تا برای همه ی ما یک آموزش باشد

منبع : MAKEUSEOF.COM

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *