5 تلفن برتر مبتني بر آندرويد سال 2011

  • 1390/2/29
  • ITTeach
  • 4

در دنیای جهانی شده، گوگل نقش مهم یا بهتر بگویيم مقتدری را بازی می‌کند. گوگل همه چیز را از به اصطلاح تحقیق به ریکپچا(reCAPTCHA) تغییر داده است. گوگل تقریبا همه را در وب شکست داده و وقتی که پای صحبت تلفن همراه نیز پیش می‌آید پا پس نم یکشد. در حقیقت، سیستم عملکرد آندروید (Android) از سوی گوگل، IOS را به رقابتی سخت فرا خوانده است. در حالی که IOS تنها روی یک آیفون راه اندازی شده، اندروید  بر روی انواع و اقسام تلفن‌های دستی در دسترس قرار گرفته و طوری طراحی شده که تمام سلیقه‌های فردی را برآورده می‌کند، چه از لحاظ پولی ،چه  تجملی و چه از لحاظ پیچیدگی. از این رو، در این مقاله شما را با بهترین تلفن‌هاي آندرویدی که تا به امروز ساخته شده آشنا می کنیم.

1.HTC احساس (Sensation)


HTC طراح اخبار ماه پیش تلفن همراه پیرامید (pyramid) قدرتمندترین و بهترین وسیله ی خود را به تازگی روانه ی بازار کرده است. این بهترین وسیله ای بوده که تا کنون ساخته اند و اسمش را HTC احساس گذاشته اند. احساس((sensation پردازش گر دو هسته ای 1.2GH که RAM ای 768MB دارد و دارای آخرین امکانات اندروید 2.3 است که تحت عنوان نسخه گینگبرد(Gingerbread) با HTC حسی 3.0 از آن نامبرده می شود. نسخه ی جدید احساس، سیستم والس (Walls) شیکی نیز دارد. به جای ضربه ی آهسته برای عقب و جلو بردن بین دیواره ها، کاری که در در سیستم عامل ذخیره انام میدهید، شما قادر خواهید بود تنها با ضربه ی آهسته زدن به صفحه ی Sensation کاری کنید که دیواره ها بچرخند. این کار چرخیدن چرخ و فلک را برای شما تداعی میکند. این نوع صفحه یک Super LCD ی (540×960) اینچی دارد با نسبت ثابت از رنگ که به عکس ها و تصاویر جلوه ای فوق العاده می دهد. صفحه ی qHD باعث می شود که دیدن تصاویر سرگرم کننده شود و برای اینکه به این چیز عالی اضافه شوید از طریق تکنولوژی صوتی Hi-Fi این امر برای شما میسر می شود.

دوربین اصلی یک 8MP با فلش LED است که می تواند تصاویری با رزولوشن حداکثر 1080p با سرعت 30 فرم در ثانیه بگیرد. این نرم افزار دوربین ویژگی دیگری برای گرفتن تصاویر فوری نیز دارد، بدین معنی که دوربین شما به محض اینکه دکمه ی دوربین را فشار دهید وارد حالت منظره یاب می شود. با قابلیت یافتن سرعت دلخواه، این HSPA+ قول دانلود با سرعت 14Mbps را میدهد. احساس ((Sensation راه را برای دسترسی به UI کمپانی باز می گذارد، که این شامل صفحه ی نمایش قفل شونده قابل تظیم، انتقال سه بعدی، برنامه ی آب و هوایی پیشرفته، و HTC Watch می باشد.این سرویس همراه با لوح کمپانی فلایر(Flyer) معرفی شده و این اجازه را به شما میدهد که فیلم هایی با کیفیت دی وی دی دانلود کنید.

2. Motorola Atrix 4G

ممکن است شما با این تلفن  همراه آشنا باشید، چرا که بسیاری از تبلیغات این گوشی را به عنوان کامپیوتر اندروید کوچکی به تصویر کشیده اند. استفاده از این گوشی به خاطر تنظیم تلفن در یک فایل متنی مختص آسان شده است. در واقع این گوشی برای اولین بار از سوی AT&T تحت عنوان “4G” نامیده شده است. مهمترین مشخصه ی این گوشی سرعت فوق العاده ی دو پردازنده ی 1GHZ هسته می باشد. پردازشگر تماشای وب ها، روند تصویری و چند عملیات انجام دادن کار ها را میسر و ساده می کند.]صفحه محصول[

جلوی دوربین صفحه ی نمایش لمسی 4 اینچی qHD(یک چهارم با قدرت بسیار زیاد) دارد، که در زیر صفحه، مجموعه ای از دکمه های فیزیکی دارد که برای منو(متنی)، خانه، بازگشت، و جستجو از آن ها استفاده می شود. وضوح تصویر صفحه واقعا تحسین برانگیز است و عرض آن نیز کافی است.

اتریکس موتورلا از اندروید 2.2 (Froyo) استفاده میکند، نه از اندرویدهای اخیرتر 2.3.(گینگربرد). از این رو، این گوشی،  تماس SIM، ارتباطات راه نزدیک(NFC) را برای تلفن همراه های پرداختی ، وهمچنین تکنولوژی دوربین رو به جلوپیشرفته که گرینگبرد پیشنهاد کرده است را پشتیبانی نمی کند. با این حال، اندرویدی که بر روی پردازشگر دو هسته ای در حال اجراست فضای خیلی خوب (و پاسخگویی) را برای فعالیت کردن ایجاد می کند.

 

HTC .3 صاعقه

HTC صاعقه اولین و تنها ترین گوشی ای است که می تواند به شبکه سریع 4G LTE ی وریزون (Verizon) وصل شود. اندازه ی این گوشی برای کسانی که با گوشی های هوشمند آشنا هستند مناسب است. در غیر این صورت، برای کسانی که از گوشی های کوچکتر فاصه گرفته اند و استفاده نمیکنند، کار با این گوشی بسیار مصیبت وار خواهد بود. صفحه ی WVGA 4.3 اینچی  صاعقه این اجازه را به راحتی به شما می دهد تا هنگام تایپ با انگشت و یا وب سایت گردی، انگشتان خود را به آسانی بر روی آن مانور دهید و این در حالی است که شما به شدت مشغول هستید. با این وجود، وقتی خارج از خانه تشریف دارید، تشعش صفحه کار با تلفن را سخت و دشوار می کند.

در پشت آن یک دوربین 8 مگا پیکسل تعبیه شده که تصاویری با کیفیت خوب می گیرد و در عکس برداری بسیار سریع و استفاده از آن ساده است. در جلو، دوربین 1.3 مگاپیکسلی وجود دارد. این نرم افزار از حالت پیش فرض اندروید بسیار پیچیده تر است. با این حال، به نظر میرسد که بعضی از این ویژگی ها از iOS کپی برداری شده است. رویهمرفته، Sense UI یک OSعالی برای این گوشی هوشمند بی نقص می باشد.

 

4. مدل گالکسی(Gallaxy)s  سامسونگ II

این مدل گالکسی s 4G سامسونگ، تقریبا همان مشخصه هایی را که بحث آن برای گوشی های قبلی انجام شد، ارائه می دهد. ولی ،اصلی ترین نکته درباره ی این گوشی، صفحه ی نمایش لمسی AMOLED چهار اینچی قدرتمند آن است. صفحه ی AMOLED ،کنتراست، رنگ آمیزی، خوانایی،و طراحی باریک بهتری ایجاد کرده  ،و همچنین پشتیبانی فوق العاده ای از باطری فراهم می آورد. صفحه نمایش دارای نسبت کنتراست بالایی است که شما را قادر می کند به وضوح میان تاریکی و نوررا تفکیک کنید. همچنین رنگهاي نمايش يافته بر روي صفحه نمايش بهتری دارد ،و در قیاس با اولین نوع صفحه ها نیز 80 درصد کاهش در مصرف دارد. همه ی اینها در فضای کامپیوتری 2.1 میلیمتری، برای شما تجربه ی تماشای باکیفیت را فراهم می آورد.همچنین این گوشی، زمان پاسخ بسیار سریعی دارد که کار گرافیکی را روان تر می کند. همه ی اینها با هم احساسی به شما می دهد که انگار کامپیوتری در دست دارید.

 

پردازشگر دو هسته ای کاربردی برای شما آن روی سرگرمی گوشی همراه را، با یک دنیا فعالیت سه بعدی متقابل، بازی های بسیار، موسیقی و خیلی بیشتر از اینها به ارمغان می آورد.پردازگر دو هسته ای کاربردی سرعت انجام همزمان را چندین برابر کرده، و صفحه ی وب را به سرعت بالا می آورد. همچنین سرعت واکنشی سریعی ایجاد می کند، روابط کاربری را آسانتر می کند ، و ویرایش تصاویر را نیز سرعت میبخشد . از طریق کدگذاری/رمز گشایی سریع نیز عملکرد بازی کردن را بهتر می کند.

 

5. LG G2X


آخرین فقره ی ال جی در سری G گوشی های اندروید و لوح ها، G2Xاست.که یک مدل چند رسانه ای با 2 پردازشگر دو هسته ای  NVIDIA Tegraمیباشد،و دارای HDMI  بیرونی و سرعت 4G است.

G2X الزاما همان طراحی2x LG Optimus( ال جی آپتیموس 2) را دارد،همراه با قدرت HSPA +  ولی روابط کاربری LG را که در بالای اندروید اجرا می شود را ندارد. علاوه بر این تفاوت ها، و البته با بهره گیری از T-Mobile،  به معنای واقعی G2X شبیه به خواهر و برادر های بین المللی خود است.

عملکرد این گوشی با دو پردازشگر دو هسته ای NVIDIA TEGRA اش فوق العاده است و به خصوص تجربه ی بازی کردن با این گوشی را دو چندان لذت بخش می کند. طراحی این گوشی کاملا اساسی ولی ظریف انجام شده است و 4G به سرعت روی گوشی اجرا می شود. حرکت دادن روان تر و برنامه ها به سرعت آغاز می شوند. همان طوری که برای 4G وجود دارد، G2X بسیار بهتر است وسرعت دانلود را برای دانلود کردن تا 4.23  و برای آپلود کردن تا  1.12mbps  بالا می برد.

منبع: aleptu

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *