چگونه در رایانه های مک اسکرین شات بگیریم؟

چگونه در رایانه های مک اسکرین شات بگیریم؟
 • 1390/8/3
 • محمدرضا ارجمندی
 • 7


محصولات اپل هوشمند  و خلقانه طراحی شده اند و همه ما آن ها را تحسین می کنیم. این درخشش آنها و ارائه بهترین ها به مشتریان و کاربران است که سبب شده همواره آنها در زمره بهترین ها قرار داشته باشند. برای نمونه طراحان اپل  می دانند که برای اغلب کاربران امکان اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش وسیله خود در چه مواقعی ضروری است و بنابراین آنها گزینه ها و راه های زیادی برای انجام این کار در سیستم عامل مک فراهم کرده اند.

در این مقاله ما تمام روش هایی که توسط آن می توانید از صفحه نمایش رایانه مک خود اسکرین شات بگیرید را برای شما جمع آوری نموده ایم.

1- کلیدهای ترکیبی Command+Shift+3 : فشار دادن همزمان لین سه کلید روی کیبرد سبب گرفتن اسکرین شات از کل صفحه صفحه نمایش و سپس ذخیره آن بر روی دسک تاپ به عنوان یک تصویر PNG خواهد شد.

2- کلیدهای ترکیبی Command+Control+Shift+3: با این 4 کلید می توان یک اسکرین شات از کل صفحه نمایش گرفته و آن را در کلیپ برد به عنوان یک تصویر PNG. ذخیره کرد تا هر کجا که آن را لازم دارید به سرعت از کلیپ بورد بازخوانی یا پیست کنید.

3– کلیدهای ترکیبی Command+Shift+4 + درگ با ماوس: با این دستور می توان تصویر اسکرین شات را از یک منطقه خاص بر روی یک صفحه نمایش تهیه و ذخیره کرد! ابتدا کلید های Command-Shift-4   را همزمان با هم فشرده و سپس نشانگر ماوس را بر روی منطقه مورد نظر می کشید تا آن قسمت به شکل یک اسکرین شات ذخیره گردد.

4- کلیدهای ترکیبی Command-Shift-4+Space + کلیک ماوس : این دستور را می توان در صورتی مورد استفاده قرار داد که شما نیاز به اسکرین شات یک پنجره خاص داشته باشید. کافیست کلیدهای Command-Shift-4+Space  را با هم فشار داده و بر روی پنجره مورد نظر کلیک کنید.

5– کلیدهای ترکیبی Command+Control+Shift+4 + درگ با ماوس : این دستور را برای گرفتن اسکرین شات از یک منطقه خاص بر روی صفحه نمایش با فشار دادن Command-Shift-4 و سپس کشیدن ماوس بر روی منطقه مورد نظر به کار گرفت. فرقش با شماره 3  در این است که تصویر این بار در کلیپ بورد ذخیره شده و می تواند در فایل متنی به عنوان مثال مورد استفاده  قرار گیرد.

6– کلیدهای ترکیبیCommand+Control+Shift+4  + کلیک ماوس: این دستور می تواند مواقعی مورد استفاده قرار گیرد که شما نیاز به اسکرین شات از یک پنجره خاص دارید. فقط دکمه های Command+Control+Shift+4  را با هم گرفته و بر روی پنجره مورد نظر کلیک کنید  تا این بار عکس تهیه شده در کلیپ بورد ذخیره گردد.

7-نرم افزار ویژه اسکرین شات گرفتن برای مک- Grab Method: به این نرم افزار می توان از طریق  Applications  و سپس رفتن به  پوشه Utilities   دسترسی یافت. در این روش تصاویر در فرمت .Tiff ذخیره شده و نرم افزار می تواند برای گرفتن اسرکین شات با انواع مختلفی از نشانگر های سفارشی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین منو می تواند در عکس گنجانده شود. برای گنجاندن مکان نما ، ابتدا باید به قسمت اولویت ها (Grab Preferences) رفته وآیکون اشاره گری را که می خواهید در screen shot خود داشته باشید را انتخاب کنید. برای کپچر کردن صفحه نمایش با Grab، برنامه را اول اجرا کرده، سپس از بین حالت های ذخیره اسکرین شات از منوی ” Capture ” یکی از گزینه های Selection, Window, Screen, Timed Screen را انتخاب کنید. این برنامه همچنین اجازه ذخیره کردن تصاویر به شکل دستی را به شما می دهد تا تصمیم بگیرید کدام مکان برای ذخیره آن مناسب تر است.

8- برنامه Skitch Program

برنامه Skitch  توسط یک آیکون صورتی به نمایش در می آید که می توان به این برنامه از طریق پوشه برنامه ها یا  application   دسترسی پیدا نمود. هنگامی که شما برنامه را باز می کنید باید صفحه ای را که مایل به گرفتن تصویر از آن هستید در یک تب یا پنجره جدید ، بسته به تنظیمات مرورگر خود باز کنید. حال، بدون بستن این پنجره، برنامه Skitch  را کلیک کنید تا جلوی آن پنجره قرار بگیرد. هنگامی که برنامه را مشاهده کردید کافیست روی دکمه Snap در بالا سمت راست پنجره برنامه کلیک کنید که شما را در مقابل کادری از اسکرین شات به صورت پیش نمایش قرار می دهد. از این کادر برای تنظیم منطقه مورد نظر  برای اسکرین شات خود استفاده کنید. حالا شما می توانید آن را در یک شبکه محلی یا وب به اشتراک بگذارید ، و یا آن را در محل مورد نظر خود یا به سادگی بر روی دسکتاپ ذخیره نمائید.

منبع: Geeknaut

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 7 دیدگاه
 1. با سلام وشبی خوش!
  من لپ تاپم مکه ولی ویندوز نصب کردم و اسکرین شات می خوام بگیرم روش های شما اثر نداردمیشه راهنمایی کنید

  1. با سلام
   من لپ تاپم مکه ولی ویندوز نصب کرده ام برای گرفتن اسکرین شات چگونه باید عمل کنم

  2. با سلام
   از برنامه ی sniping toolکه در ویندوز موجوده استفاده کن سرچ کن پیداش می کنی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *