متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

فایل‌ها و پوشه‌ها را از درون Notepad++ به وسیله‌ی اکسپلورر مرور کنید (پلاگین)

12345 (بدون نظر)
Loading...
158

برنامه‌ی Notepad++ یک ویراستار نوشته ی متن باز محبوب است که از بسیاری از زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند و می توان به عنوان جایگزینی برای Notepad ویندوز استفاده کرد. اکسپلورر یک افزونه ی Notepad++است که نمای درختی از فایل ها و پوشه ها را فراهم می کند و گزینه های دیدن فایل های مورد دلخواه، امکان فیلتر کردن و مرتب کردن را میسر می کند.

این افزونه را می توان از طریق داونلود کردن فایل DLL یا رفتن به قسمت Plugins –> Plugin Manager –> Show Plugin Managerنصب کرد. وقتی که وارد مدیریت افزونه شدید، پایین رفته، اکسپلورر را از فهرست انتخاب کرده و Install را بزنید.

بعد از این که نصب شد، می توانید گزینه های اکسپلورر را از قسمت Plugins –> Explorerفعال یا غیر فعال کنید. به عنوان مثال می توانید Favorites، نمای درختی، رفتن به مسیر فایل خاص، برداشتن فیلترها و کنترل تنظیمات پیشرفته ی افزونه را فعال کنید.

این افزونه به شما امکان انجام تعداد زیادی از کارهای عادی در Notepad++ (مثل به وجود آوردن فایل و پوشه در یک پنجره ی ثانویه) را می دهد. دیدن و مدیریت فایل ها از پنجره ی جداگانه می تواند در مواردی که فرد با تعداد زیادی پوشه و زیر پوشه سر و کار دارد، مفید باشد. جعبه ی فیلتر که در زیر قرار دارد، امکان پیدا کردن فایل ها از روی نوعشان را فراهم می کند. اگر نمای موارد دلخواه را فعال کنید، فهرستی از فایل ها و پوشه هایی که نشان دارشان کرده اید، نمایش داده می شود. از این طریق، شما می توانید به آسانی صفحات HTML را از بوک مارک ها وارد کرده و ویرایش کنید.

گزینه های اکسپلورر (از قسمت Plugins –> Explorer قابل دسترسی هستند) امکان دسته بندی فایل ها را بر اساس نوعشان، و نمایش فایل ها و آیکون های پنهان را فراهم می کند.

افزونه ی اکسپلورر بر روی Notepad++ با نسخه ی ۴.۰ به بالا کار می کند.

دانلود پلاگین اکسپلورر برای Notepad++

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
 1. dr.pictur3 می‌گوید

  سلام.
  ممنون از این آموزش و معرفی.

  فکر می کنم برای مرتب سازی فایلها خیلی مفید باشه.

 2. هنگامه می‌گوید

  سلام خسته نباشید اس ام اس های من که در مموری گوشی بود حذف شد بعد از ریکاوری بصورت نا خوانا و مربع آمد با چه روشی میتوانم آنها را بشکل اولیه برگردانم.لطفاًمرا یاری رسانید.
  هنگامه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برنامه‌ي Notepad++ يك ويراستار نوشته ي متن باز محبوب است كه از بسياري از زبان هاي برنامه نويسي پشتيباني مي كند و مي توان به عنوان جايگزيني براي Notepad ويندوز استفاده كرد. اكسپلورر يك افزونه ي Notepad++است كه نماي درختي از فايل ها و پوشه ها را فراهم مي كند و گزينه هاي ديدن فايل هاي مورد دلخواه، امكان فيلتر كردن و مرتب كردن را ميسر مي كند.