صفحات وب خود را با Opera Reader تبدیل به کتاب کنید

 • 1390/8/14
 • حدیث دلبرد
 • 4

Opera Reader می تواند روش خواندن ما بر روی نت را متحول کند

یکی از بزرگترین مسایل مفید در اینترنت امروزی انجام عمل پیمایش یا همان  scrolling در صفحات اینترنی است . اگر محتویات صفحات سایت ها ( چه بصورت عمودی یا افقی ) بیشتر از اندازه پنجره ویندوز باشد مرور گر ها به طور خود کار به صفحات وب  scroll  اضافه می کنند . این  scroll  ها خوانایی صفحه وب را در هم می شکنند و از عملکرد بهیینه آن می کاهند . از طرفی کاربران با عمل  scrolling به نقطه ای از صفحه می روند که گاهی نیاز است منطقه مبدا یا همان نقطه ای که از آنجا شروع به  scrolling کرده اند را بدانند .

بیشتر کاربران اینترنت از سرفصل ها ،پاراگراف ها و یا دیگر عنصر قابل مشاهده برای نشانگذاری صفحات استفاده می کنند .

Opera Reader یک افزونه آزمایشی برای opera می باشد که برای نمایش دادن تمام صفحه بدون scroll مورد استفاده قرار می گیرد. این افزونه برای نمایش کل صفحه اینترنت با محتوا و سایر جزییات بر روی صفحه نمایش بکار می رود . اساس کار این افزونه بدین صورت است که  قسمت هایی از صفحات را که به خاطر scroll پنهان شده اند را به صورت جداگانه ( مثل صفحات کتاب ) نمایش میدهد .

توسعه دهندگان این افزونه برای فهم بهتر تفاوت صفحات کتاب مانند با اسکرول اینگونه  تفاوت ها را برای ماشرح داده اند که استفاده از اسکرول دقیقا مثل خواندن کتیبه هایی است (که بصورت یک صفحه طویل می باشند و برای خواندن آن باید تا انتها ی ان را مطالعه کنیم )اگر بخواهیم با استفاده از اسکرول متن سایت ها را بخوانیم همچون کتیبه ها باید تا انتهای متن را باعمل اسکرول و پیمایش بخوانیم (جابجا کردن اسکرول برای رسیدن به انتهای متن ) اما صفحات کتاب گونه به صورتی هستند که مزیت های بیشتری دارند ( همانطور که کتاب بر کتیبه مزیت های فراوانی دارد )

Opera Reader اسکرول ها را تبدیل به صفحاتی همچون صفحات کتاب می کند .زمانی که شما یک صفحه وب متناسب و ساز گار با Opera Reader را باز کردید متوجه خواهد شد که به تمام محتوای صفحات بدون اسکرول چپ و راست و عمودی دسترسی دارید .قطعا در این زمان شما میتوانید مقایسه خوبی بین Opera Reader و مرورگر opera  در حالت استاندارد انجام دهید و متوجه مزیت های  Opera Reader شوید .

این افزونه را از اینجا دانلود نمایید براي سيستم‌ عامل‌هاي مختلف

 • Windows
 • Mac
 • Linux
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. تا جایی که من متوجه شدم این قابلیت Built In و اکستنشن اپرا نیست!
  فقط توی طراحی صفحه باید از یه سری کدهایی که برای اپرا تعریف شده استفاده کنیم تا اون رو به حالت Opera Reader نشون بده…

  1. درسته . به این مطلب یه Opera Reader: a new way to read the Web! دید بزنید .

 2. بازتاب: صفحات وب خود را با Opera Reader تبدیل به کتاب کنید | پایگاه خبری آی تی نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *