بازی Modern Warfare 3 رکوردها را یکی پس از دیگری شکست

بازی Modern Warfare 3 رکوردها را یکی پس از دیگری شکست
  • 1390/8/30
  • عليرضا شیری
  • 4

شاید خیلی از خوانندگان دوست داشته باشند بازی Battle Field 3 یا dodgeball را بازی کنند اما به نظر می آید که بازی Modern Warfare 3 از سری محبوب و مشهور Call of Duty طرفداران بیشتری دارد. کمپانی Activation سازنده ی این بازی موفق، به تازگی اعلام کرده که جدید ترین محصول این خانواده رکورد بی نظیری را به ثبت رسانده است، در عرض 5 روز بیش از 770 میلیون دلار فروش کرده که بیشترین فروش ثبت شده برای بازی های رایانه ای در 5 روز ابتدایی انتشار می باشد. این رقم از رکورد قبلی فروش بازی ها که 650 میلیون دلار و 550 میلیون دلار بود بالاتر است. تنها در 24 ساعت اول انتشار  حدود 6.5 میلیون نسخه از بازی به فروش رفته است.

برای اینکه این رکورد را بهتر درک کنید آن را با فروش فیلم های محبوب مقایسه می کنیم، البته فروش در 5 روز اول انتشار منظورمان است. بهترین فروش کمی بیشتر از 200 میلیون دلار است. گرچه ارقام تنها به فروش داخلی مربوط است اما جالب است بدانید که فیلم مشهور و بسیار عالی Avatar در سینماهای آمریکا و در تمام مدت نمایش آن کمتر از فروش 5 روز اول بازی Modern Warefare 3 فروش داشته است! تنها 5 روز فروش آن هم بدون در نظر گرفتن مقدار فروشی که از طریق DVD ها، فروش جهانی و فروش اضافات قابل دانلود برای بازی (DLC یا Downloadable Content) به دست می آید را با فروش یک فیلم در تمام مدت نمایش آن مقایسه کردیم.

قابل پیش بینی است که نسخه ی مخصوص دو کنسول Xbox 360 و PS3 این بازی، رکورد تعداد بازیکن های مالتی پلیر را نیز خواهد شکست. امتیاز نسخه ی کنسول بازی 88 و 89 درصد و امتیاز نسخه ی PC نیز 81 درصد از نظر سایت Metacritic اعلام شده است. در روز 8 نوامبر MW3 رکوردی در Xbox LIVE خلق کرد، رکورد 3.3 میلیون کاربر به صورت همزمان، همچنین در انتهای روز اول مشخص شد که کاربران بیش از 7 میلیون ساعت در بخش مالتی پلیر (Multi Player یا چند نفره) بازی کرده اند (Log in) کرده اند.

منبع:

neoseeker

techreport

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. زیاد اهل بازی نیستم ، یکی از دوستان این بازی رو برای من آورد ، واقعا بی نظیره ، البته نمیدونم شاید برای منی که تو عمرم بازی نکردم جالب بوده باشه ، خیلی بازی قشنگیه

  2. ون این بازی رو تموم کردم ولی خیلی خیلی زود تموم شد.ولی داخل بازی نوشته بود 53% بازی تموم شده دلیل این اگر به ایمیل من بفرستید ممنون میشم.

  3. سلام خسته نباشید من این بازی نصب کردم تا اخرش هم رفتم خیلی با حال بود فقط می خواستم که اگر کسی می دونه چه طوری میشه مولتی پلیر (mp) رو اجرا کرد و شبکه ای بازی کرد اینجا مطرح کنه . ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *