وبلاگنویسی حرفه ای را با ویندوز لایو رایتر تجربه کنید

وبلاگنویسی حرفه ای را با ویندوز لایو رایتر تجربه کنید
 • 1390/9/21
 • سعید امیرلو
 • 22

استفاده از نرم افزار ورد برای نوشتن مطالب و کپی آنها به ادیتور سرویس وبلاگ نویسی مورد استفاده یکی از اشتباهات رایجی است که در بین اکثر وبلاگ نویس ها وجود دارد .چرا ؟ دلیل آن را در وبلاگ یک فتحی بخوانید… 

بهترین و حرفه ای ترین روش ، برای دوری از این اشتباه استفاده از ویندوز لایو رایتر به عنوان یک ادیتور ویژه برای آماده سازی کامل مطلب است.ویندوز لایو رایتر تمام پارامتر های مورد استفاده در هر سرویس دهنده وبلاگی را اعم از تصویر،ویدئو،لینک دهی ،دسته بندی مطلب ،تگ زنی ،زمان بندی انتشار مطلب و پلاگین های اختصاصی ویندوز لایو رایتر را در خود جای داده است و کافیست ،کل مطلب را در قالب یک پست به صورت کامل و به صورت آفلاین آماده کرده و پس از ارتباط با ادیتور وبلاگ ،آن را منتشر کرد.بنابراین توصیه می شود از همین امروز وبلاگنویسی را با ویندوز لایو رایتر تجربه کنید:

ابتدا آخرین نسخه ویندوز لایو رایتر را که یکی از محصولات فوق العاده ی مایکروسافت است را دریافت می کنیم. http://explore.live.com/windows-live-writer

پس از نصب و راه اندازی ویندوز لایو رایتر باید با ادیتور وبلاگی که استفاده می شود ارتباط گرفت.ویندوز لایو رایتر توانایی ارتباط با تمامی سرویس دهنده های داخلی ، خارجی و سی ام اس های مورد استفاده در لوکال هاست را دارست و این یکی از مزیت های فوق العاده این ابزار وبلاگ نویسی است. جهت ارتباط با ادیتور وبلاگ ،از طریق منوی بازشونده live writer که در مجاورت تب Home قرار دارد ، گزینه option را انتخاب می کنیم .در پنجره باز شده ،Accounts را جهت ارتباط انتخاب می کنیم.در پنجره باز شده با انتخاب Add ، سرویس دهنده وبلاگ مورد استفاده را بر می گزینیم.اولین گزینه پیشنهاد ایجاد وبلاگ در وردپرس دات کام را به ما می دهد ، گزینه بعدی جهت ارتباط با ورد پرس که می تواند سی ام اس مورد استفاده و یا سرویس دهنده وردپرسی باشد را پیشنهاد می دهد، گزینه بعدی ارتباط با شیر پوینت و آخرین گزینه جهت ارتباط با سایر سرویس دهنده های وبلاگی مانند بلاگر ،تایپ پد و همین طور سرویس دهنده های داخلی خواهد بود.

یک نکته : استفاده از ویندوز لایو رایتر در دو سرویس دهنده بلاگر و ورد پرس استفاده شده در لوکال هاست تست شده است که مورد دوم به طور مفصل باز گو خواهد شد.البته برخی نکات مربوط به استفاده از ویندوز لایو رایتر در بلاگر نیز اشاره می شود.

پس از انتخاب  سرویس دهنده مورد استفاده ، آدرس وبلاگ ، یوزر نیم و پسورد ورودی به داشبورد سرویس دهنده مورد استفاده را وارد می کنیم.

در صورتی که ورد پرس ،سی ام اس شما باشد در حین ارتباط با آن پیغام خطایی مبنی بر عدم توانایی ارتباط را خواهد داد.برای رفع این پیغام خطا با ورود به سی ام اس وردپرسی خود ،از بخش تنظیمات وبا انتخاب نوشتن ،در قسمت انتشار از راه دور پروتکل انتشار از طریق XML-RPC را فعال و تغییرات جدید را ذخیره می کنیم .

پروتکل XML-RPC در صورتی که در خارج از محیط اصلی ورد پرس اقدام به آماده سازی مطلب را بکنیم ،اجازه انجام این کار را داده و کلیه پارامتر های موجود در یک پست را به داخل ادیتور اصلی ورد پرس می آورد.در صورتی که آن را فعال نکرده باشیم ،اجازه انجام این کار را به ما نمی دهد.پس از فعال سازی این مورد؛ خطای ارتباط با پروتکل XML برطرف شده و امکان ارتباط را فراهم می کند.در حین برقرار این ارتباط ، از ما اجازه دریافت تم مورد استفاده در وبلاگ را جهت ویرایش بهتر را می خواهد که آن را تایید می کنیم.در واقع با این کارچگونگی نمایش پست قبل از انتشار را به صورت پیش نمایش ارائه می دهد که امکان انجام ویرایش های لازم ، قبل از انتشار در وبلاگ را به ما می دهد.

در انتها با ارتباطی که با سی ام اس وبلاگ برقرار کرده ایم ،آماده انتشار مطلب از طریق ویندوز لایو رایتر هستیم.

قبل از آماده سازی مطلب در ویندوز لایو رایتر ،تمام پارامتر هایی که برای انتشار یک مطلب لازم است را با توجه به سرویس دهنده ای که استفاده می شود را مشخص می کنیم.به صورت کلی هر پست دارای یک عنوان ،متن کامل پست،تصویر یا ویدئوی احتمالی،لینک های داخلی ،دسته بندی مطلب ،تگ زنی ،نقل قول ،زمان بندی انتشار مطلب،جدول بندی و ویرایش های لازم برای هر یک را دارست.البته برخی موارد در بعضی سرویس دهنده ها وجود ندارد که از آن صرف نظر می کنیم.تمامی موارد اشاره شده در ویندوز لایو رایتر وجود داشته و به راحتی می توان با توجه به مطلبی که نوشته می شود ،در جای مناسب از آنها استفاده کرد.

غیر از منوی باز شونده live writer سه تب دیگر نیز در ویندوز لایو رایتر وجود دارد که تمام پارامتر های یاد شده وامکانات لازم جهت  آماده سازی و انتشار یک پست را در اختیار یک بلاگر قرار می دهد.

در تب Home علاوه بر ابزار های ویرایشی که مشابه نرم افزار ورد است ،(فقط به ابزار های کارآمد اشاره می شود) Publish جهت ارتباط با سی ام اس وبلاگ و انتشار مطلب به کار می رود.در مجاورت آن نام وبلاگی که با ویندوز لایو رایترارتباط برقرار کرده است وجود دارد که می تواند شامل چندین وبلاگ باشد و با انتخاب هر یک ، پست ویژه همان وبلاگ آماده انتشار می شود .در بخش زیرین نام وبلاگ post draft to blog وجود دارد که پست آماده شده در ویندوز لایو رایتر را پس از آماده سازی کامل،به ادیتور وبلاگ منتقل کرده و به صورت پیش نویس ذخیره می کند.درنوار ابزار تب Home و در قسمت paragraph ابزار نقل قول در صورت احتیاج وجود دارد.قسمت های clipboard,font,HTML styles,Editing دارای کارایی مشخصی است ونیاز به بازگویی ندارند.البته بخش Insert در تب insert اشاره می شود.

در تب Insert و در قسمت Breaks مهمترین ابزار، Split post می باشد که جهت ادامه دار کردن مطلب کاربرد دارد.در واقع در صورت استفاده از این ابزار بخشی از مطلب برای بازدید کننده نمایش داده می شود و برای بازدید کامل مطلب منتشر شده باید ادامه مطلب را ببیند.table نیز مشخصا برای جدول بندی در صورت نیاز کاربرد دارد. در قسمت Media وبا انتخاب Hyperlink امکان لینک دهی به یک کلمه یا متن خاص در مطلب و یا لینک به سایر مطالب منتشر شده در وبلاگ وجود دارد.در حالت دوم با انتخاب حالت  Previous post از منوی باز شونده link to با نمایش سایر پست های وبلاگ امکان لینک دهی به آنها وجود دارد.

استفاده از ابزار picture جهت اضافه کردن تصاویر مرتبط با مطلب از طریق پی سی و یا یک آدرس اینترنتی به کار می رود.

چند نکته اساسی :

برای سرویس دهنده هایی که امکان آپلود تصاویررا در سرویس دهنده وبلاگی ندارند ،تصاویر در فضایی که برای ویندوز لایو رایتر تعریف می کنیم،آپلود می شود تا نمایش آن برای بازدید کنندگان داخلی با شکست روبرو نشود.البته در صورت استفاده از لوکال هاست قرار دادن تصاویر در هاستینگی که هزینه شده است عاقلانه و منطقی بوده و نباید در فضایی خارج از آن قرار داده شود و خبر خوشحال کننده این است که ویندوز لایو رایتر با ارتباطی که با سی ام اس وبلاگ برقرار کرده است ،تصاویر اضافه شده را به هاستینگ وبلاگ اضافه می کند.چگونگی تعریف یک آپلود سنتر در شرح تب Blog account توضیح داده می شود.

در برخی سرویس دهنده های وبلاگی ،پس از آپلود تصاویر و فراخوانی آنها از طریق ابزار picture ، با اندازه واقعی تصویر نمایش داده نمی شود و باید در ادیتور ویندوز لایو رایتر ،به اندازه دلخواه تغییر داده شود.در صورتی که اندازه تصویر از اندازه ای که باید نمایش داده شود بزرگتر باشد ،این تغییر اندازه و ادیت آن نیاز می باشد.برای این کار پس از فراحوانی تصویر تب چهارمی به نام Format به ویندوز لایو رایتر اضافه می شود .در قسمت Size این نوار ابزار می توان طول و عرض تصویر را تغییر داد البته برای تغییر جداگانه هر یک باید lock aspect ratio را غیر فعال کرد.

برای سرویس دهنده هایی که امکان آپلود تصاویررا در سرویس دهنده وبلاگی ندارند،پیشنهاد من پرشین گیگ به عنوان آپلود سنتر تصاویر است.با تجربه ای که از پرشین گیگ دارم پایداری خوبی نسبت به سایر آپلود سنتر ها داراست.در ضمن پرشین گیگ سرویس دهنده وبلاگی نیز می باشد.

در همین مورد چند نکته برای دوستان بلاگری در انتهای مطلب اشاره می شود.

لینک دهی به تصویر ، چرخش تصویر ،افکت دادن به تصویر ، برش تصویر، واتر مارک تصویر با متن دلخواه ، مشخص کردن مکان قرار گرفتن تصویر، فاصله تصویر از طرفین و قرار دادن تصویر در کادر دلخواه از ویرایش هایی است که می توان برای تصاویر در ویندوز لایو رایتر انجام داد.

دیگر ابزار های موجود در تب Insert  شامل اضافه کردن آلبوم تصویری به صورت آنلاین ،اضافه کردن ویدئو( باید تمام موارد یاد شده در مورد تصاویر،در ویدئو نیز رعایت شود) ، اضافه کردن مپ از طریق بینگ ،اضافه کردن خندانک ها ، پلاگین های مختلف وبلاگ نویسی( می توان از طریق ویندوز لایو آنها را دریافت و استفاده کرد) و تگ زنی با تعریف نحوه نمایش آن ( نیازی به انجام تعریف جدید نیست و تگ زنی با ارتباطی که ویندوز لایو رایتر با ادیتور وبلاگ برقرار کرده است به آن اضافه می شود. چگونگی اضافه کردن تگ ها در ادامه گفته خواهد شد)

و در نهایت تب Blog account ،جهت انجام تنظیمات مربوط به سرویس دهنده وبلاگ استفاده می شود.در قسمت shortcuts می توان به صورت مستقیم به بازدید وبلاگ ،ورود به داشبورد وبلاگ و کامنت های دریافتی ،دسترسی داشت. در قسمت Theme می توان با توجه به قالبی که در وبلاگ استفاده می شود،تم مورد استفاده در قالب را با مطلب آماده شده در ویندوز لایو رایتر به صورت پیش نمایش مشاهده کرد که با این کار نحوه نمایش مطلب با همان تم استفاده شده در وبلاگ ،به اماده سازی بهتر مطلب کمک می کند .در ضمن با تغییر قالب می توان ،تم نمایش داده شده در ویندوز لایو رایتر را به روز کرد.

اما در همین تب(blog acount) با انتخاب blog options وارد تنظیمات اصلی و پیشرفته ویندوز لایو رایتر می شویم.

داخل پنجره Blog option :

با انتخاب Account مشخصات وبلاگ و سرویس دهنده ای که استفاده می شود نمایش داده می شود.در صورت انجام هر گونه تغییر در یوزرنیم،پسورد ورودی به وبلاگ و یا حتی اضافه کردن وبلاگ جدید به ویندوز لایو رایتر،از این بخش می توان با انتخاب update Account information ، تغییرات جدید را اعمال کرد.در ضمن با انتخاب See blog capabilities تمامی پارامترهایی که برای نگارش یک پست اعمال می شود را  می توان مشاهده کرد.

با انتخاب Pictures مکان آپلود تصاویر تعیین می شود. دو حالت برای آپلود وجود دارد. در صورتی که سرویس دهنده وبلاگ امکان آپلود تصاویر را داشته باشد با انتخاب حالت Blog service ،تصاویر به سرویس دهنده وبلاگ اضافه می شود.در صورت استفاده از لوکال هاست نیز همین حالت انتخاب می شود.در صورتی که سرویس دهنده امکان آپلود تصاویر را نداشته باشد ،باید حالت FTP site انتخاب شود و مشخصات آپلود سنتری که تصاویر وبلاگ در آن قرار می گیرد را جهت ارتباط با ویندوز لایو رایتر وارد می شود.نکته جالب این است که می توان مسیر دلخواه جهت آپلود تصاویر در آپلود سنتر را نیز تعین کرد.البته سرویس دهنده باید این امکان را پشتیبانی کند.

با انتخاب Editing امکان انجام تغیرات مربوط به تم وبلاگ که توضیح داده شد وجود دارد در همین بخش می توان راست چین،چپ چین بودن نوشته ها را تنظیم کرد.

با انتخابPlug-ins  پلاگین هایی که می توان در ویندوز لایو رایتر استفاده کرد اضافه می شود.البته نیازی به این بخش نیست و امکانات موجود جوابگوی تمام خواسته های یک بلاگر در تمامی سویس دهنده ها می باشد.

با انتخاب Advanced وارد بخش تنظیمات پیشزفته شامل تعریف انکدینگ ، مارک آپ ،اسکریپت و قرار دادن تگ ها می شویم که تمامی موارد را به صورت پیش فرض قرار داده و هیچ تغییری در آن نمی دهیم!

در زیر نوار ابزار سه بخش Set catigories ,set tag ,set post date  وجود دارد که برای دسته بندی مطلب که تمامی دسته های موجود در ادیتور وبلاگ را فراخوانی می کند و می توان دسته بندی مناسب را انتخاب کرد .حتی می توان از همین قسمت یک دسته بندی جدید برای مطالب تعریف کرد. دومی برای تگ زنی بوده و در نهایت می توان مطلب را در یک زمان بندی مناسب منتشر کرد.

ویرایش پیوند یکتا :

ایجاد پیوند یکتای مناسب که به زبان ساده تر آدرس مطلبی که پس از انتشار برای آن تعریف می شود دارای اهمیت بالایی است .وارد بحث های تخصصی در مورد پیوند یکتا نمی شوم ولی همین قدر بدانید که برای ورد پرسی ها که امکان تغییر آن را دارند بسیار مهم است.در ویندوز لایو رایتر نیز می توان پیوند یکتا را تغییر داد .البته باید تعریف پیوند یکتا قبلا در ادیتور وبلاگ انجام شده باشد و در لایو رایتر ویرایش می شود.برای ویرایش پیوند یکتا،در مجاورت set post date با انتخاب view all پنجره ای باز می شود که علاوه بر تگ زنی،دسته بندی و زمان بندی ، می توان تنظیمات دیگری برای کامنت ها،پینگ ها و مشخص کردن نویسنده مطلب نوشته شده در ویندوز لایو رایتر را در صورت استفاده از چندین نویسنده و با ورود اکانت های جداگانه، تعیین کرد.

اما در همین پنجره از طریق Slug پیوند یکتای مطلب ویرایش می شود.به صورت پیش فرض ،عنوان مطلب که به صورت فارسی نیز است ،پیوند یکتای مطلب قرار گرفته می شود که از طریق Slug با توجه به تعریفی که برای پیوند یکتا انجام شده ویرایش می شود.از آنجایی که، انتخاب اول تمام ورد پرسی ها،نمایش پیوند یکتا به صورت انگلیسی است ،به راحتی در این بخش ویرایش می شود.

در پایان و پس از آماده سازی کامل مطلب می توان با انتخاب preview که در پایین و سمت چپ ادیتور ویندوز لایو رایتر قرار دارد پیش نمایشی از مطلب آماده شده را با قالبی که بر روی وبلاگ قرار دارد مشاهده کرد .در صورتی که پست آماده شده تمام پارامتر های لازم را داشته باشد و به عنوان نویسنده مطلب، اولین نفری است که باید از مطلب آماده شده رضایت داشته باشد ،از آن به عنوان یک بازدید کننده راضی باشد ،می توان با یک کانکت چند ثانیه ای آن را منتشر،زمان بندی ویا به صورت پیش نویس ذخیره کرد.اگر قصد انتشار داشته باشیم کافیست بر روی publish کلیک کنیم.

چند نکته برای بلاگری ها :

از آنجایی که سرویس دهنده محبوب بلاگر که وبلاگ نویس های ایرانی زیادی را جذب کرده است،فضایی شده است!برای برقراری ارتباط با ویندوز لایو رایتر و همین طور انتشار مطلب باید از یک ابزار کمکی! برای اتصال به سرویس دهنده بلاگر استفاده شود.

در صورتی که از یک دامین شخصی برای در دسترس بودن وبلاگ در داخل استفاده می کنید یک آپلود سنتر داخلی (پرشین گیگ پیشنهاد می شود) را در FTP site تصاویر تعریف کنید تا علاوه بر متن مطلب ، تصاویر نیز قابل دسترس باشد.

پست آماده شده در ویندوز لایو رایتر را ذخیره کنید تا در صورت نیاز به ویرایش مجدد حتی اگر منتشر شده باشد ،با انتخاب آن ویرایش جدید انجام شود و دوباره با یک ابزار کمکی ! پابلیش شود.نگران نباشید بر روی همان مطلب ویرایش جدید اعمال می شود.

چون دسته بندی در بلاگر وجود ندارد و فقط می توان تگ زنی کرد،برای اضافه شدن صحیح تگ ها به اینترفیس بلاگر تگ های مطلب را در دسته بندی قرار دهید!!!(تعجب نکنید با اضافه کردن تگ ها در set categories تگ ها به صورت صحیح در بلاگر قرار می گیرد)

این نکات شامل ورد پرسی ها نیز می شود.

پی نوشت :

هر چند استفاده از ویندوز لایو رایتر برای وبلاگ نویسی حرفه ای توصیه می شود ، اما در صورتی که به هر دلیلی نمی خواهید از آن استفاده کنید  و به صورت یک عادت همیشگی از نرم افزار ورد استفاده می کنید!،ابتدا آن را به یک ویرایگشر متنی مانند Notepad منتقل کرده و بعد به ادیتور وبلاگ کپی کنید تا با مشکلی که در ابتدای این مطلب گفته شد مواجه نشوید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 22 دیدگاه
 1. سلام داداش سعید

  من یک سایت با اسکرپیت ورد پرس دارم،
  آیا با این برنامه میتونم سایتم را بروز کنم؟
  وبلاگ نیستا ، سایت هست.

  یاعلی

 2. ممنون
  تنظیمات FTP ی persiangig برای بخش تصاویر که برای بلاگری ها گفتین من ندیدم؟!
  سرویس رایگان پرشین گیگ FTP هم داره؟

  1. سلام
   متاسفانه این امکان در پرشین گیگ وجود نداره. چون من از پرشین گیگ استفاده می کردم ،اونو پیشنهاد دادم اما فراموش کردم بگم که بگم پرشین گیگ از FTP پشتیبانی نمی کنه.شما می تونید عکس ها رو در پرشین گیگ آپلود کنید و بعد در قسمت اضافه کردن تصاویر ،آدرس عکسو وارد کنید.

 3. سلام خسته نباشید
  من هر کاری میکنم که یه ایدی در ویندوزلایف باز کنم همه مراحل رو انجام دادم و هیچ مشکلی نداره فقط در قسمت (ای اکسبت )هرچی کلیک میکنم هیچ جوابی نمیده و نمیدونم چیکار کنم میشه کمکم کنید
  ممنون میشم

  مرسی…. 

  1. سلام
   نگفتین از کدوم سرویس دهنده استفاده می کنین اما اگه از سرویس دهنده ای استفاده می کنین که فضایی شده باید از برنامه های مختلف برای دور زدن استفاده کنین .بقیه مراحل طبق توضیحات انجام بشه
   موفق باشید.

  2. سلام
   ممنون که جواب دادین ولی مشکل من ساخت یه ایدی برای ورود به ویندوزلایو که کل مراحل فرم درخواست رو پر میکنم ولی زمانی که (ای اکسپت )رو کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیافته و قبول نمیشه راهنمایی کنید چیکار کنم …

   ممنون

  3. سلام
   اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم شما می خواین داخل خود لایو رایتر آی دی بسازین!
   همچین چیزی امکان نداره لایو رایتر با یک سرویس دهنده وبلاگی ارتباط برقرار می کنه نه اینکه خودش آی دی بسازه.اگه هم بخواین از داخل لایو رایتر یک وبلاگ ورد پرسی بسازین چون ورد پرس فضایی شده نمی تونین این کارو بکنین
   شما باید یک آی دی برای وبلاگ داشته باشن و از لایو رایتر وارد بشین
   موفق باشید

 4. آقا این لینک به آپلود سنترتون خراب بود پرشین گیگ باز نشد.
  البته خودم پیداش کردم، خیلی باحال بود ایول

  1. سلام علی آقا در ابتدای مطلب نحوه ارتباط با وبلاگ رو نوشتم از طریق منوی Option و انتخاب Account و بعد Add کردن اکانت جدید ، آدرس کامل وبلاگ رو به همراه یوزر و پسورد ورودی به بلاگفا رو وارد کن .ارتباط برقرار کرد آماده استفاده است.

 5. با سلام؛ متاسفانه شما قسمت Select blog type رو که پس از Setting up your blog account میاد رو توضیح ندادین و من هم مشکل علی آقا رو دارم و با عرض پوزش توضیحات شما مشکلی رو حل نمیکنه چون برنامه بالا نمییاد که از قسمت Option تنظیم کنیم

 6. ممنون بابت مقاله تون
  حین فعال کردن لایو رایتر برای وبلاگی که تو وردپرس دات کام دارم با دو مشکل مواجه شدم. ممنون میشم اگه جواب بدید.
  1- در همان ابتدا که باید اطلاعات حساب را وارد کنم، مشکل وجود دارد. در پنل تنظیمات نوشتن برای وردپرس هم چیزی تحت عنوان تنظیم اشتراک از راه دور بوسیله پروتکل XML-RPC پیدا نمی کنم
  2- حالا که وردپرس به قول شما فضایی شده برای به زمین آوردنش و استفاده از لایو رایتر باید چه کرد؟ (با توجه به اینکه 2 نمونه از روش های دور زدن فضایی ها را نیز بکار می برم ولی نمی دانم چگونه دسترسی لایو رایتر را امکان پذیر کنم)

  1. سلام
   وقتی وارد تنظیمات شدید و نوشتن رو انتخاب کردید ،در انتهای این بخش که به اسم انتشار از راه دور است تیک گزینه فعال سازی XML رو بزنید.این بخش برای سی ام اس وردپرس یکیه .
   برای دور زدن هم کافیه یک بار درحین ارتباط با سرویس دهنده و یک بار هم موقع ارسال مطلب از دور زدن استفاده کنید .خود لایو رایتر که به راحتی قابل دریافت است.از راه های مختلف برای دور زدن استفاده کنید.این مورد دیگه دست ما نیست متاسفانه !
   موفق باشید

  2. سلام مجدد. از پاسخگویی سریع شما خیلی ممنونم. (فکر نمی کردم به این سرعت جوابی بگیرم!)
   شاید نتونستم منظورم رو خوب برسونم پس سعی می کنم یه جور دیگه بیانش کنم:
   وقتی وارد بخش تنظیمات نوشتن می شم چیزی غیر از “نشر این” و “فرستادن با رایانامه” وجود نداره به زبانی دیگر گزینه XML وجود نداره که بخوام تیکش رو بزنم!
   لازم به ذکره که من هاست و ماست و … ندارم و چیز زیادی هم در موردش نمی دونم. یعنی می خوام بگم که وبلاگی حقیرانه در وردپرس دارم که مستقیماً با کامپیوتر شخصیم میرم سایت وردپرس و از همونجا آنلاین توی وبلاگ پست می گذارم. (حالا بماند که خیلی هم ازش راضی نیستم و سرعت پایینش کلافم کرده)
   اصلاً به خاطر همین موضوع تصمیم دارم از لایو رایتر استفاده کنم چون شنیدم سرعتش بهتره

   اما در مورد دور زدن منظورتون رو نفهمیدم. اگه ممکنه شما هم سعی کنید به زبانی دیگه مبتدیان رو راهنمایی کنید!

   پیشاپیش از پاسخگوییتان کمال تشکر رو دارم.

  3. سلام
   خواهش می کنم ، وقتی ما مطلبی رو برای استفاده میذاریم تعهد داریم تا پاسخگوی کاربرا باشیم و این یک وظیفه ست.
   تعجب می کنم میگید تنظیمات xml نداره کل داشبورد وردپرس چه از هاست باش چه از سرویس دهنده یکی هست.من دوباره چک کردم!دقیقا یه چیزی مثل عکسی که گذاشتم باید باشه.این مهمه اگه اینو تنظیم نکنید نمی تونید از لایو رایتر مطالب تون رو پابلیش کنید تا وارد نوشته های داخل وردپرس بشه.
   چه جوری وارد وردپرس میشید خب وردپرس ف هست هر جوری که وارد وردپرس میشید موقع ارسال مطلب با لایو رایتر همون کارو انجام بدید.دیگه ساده تر از این نمی تونستم بگم !
   لایو رایتر برای وبلاگ نویسی نیست ها ، فقط کمک می کنه مطالب رو به صورت آفلاین آماده کنید و تنها با یک کانکت کوتاه تو وبلاگتون که می تونه از هر سرویس دهنده ای باشه ، منتشر کنید .
   ممنون و موفق باشید.

 7. تشکر بابت وقت و حوصله ای که به خرج می دید.
  همین الآن یک ویلاگ توی بلاگها دات کام که بر پایه وردپرس نوشته شده ایجاد کردم.
  جالبه که اینجا میتونم تنظیمات XML رو فعال کنم ولی اونجا …

  بازم تشکر.

 8. من نصب کردم اما بریا من stop workinh میزنه موقع اجرای برنامه مشکل از چی میتونه باشه ؟
  ویندوز من ۷ ۶۴ بیت آپدیتم کردم جنیونم شده اما باز نمیکنه چه جوری میتونم درستش کنم ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *