دریافت آپدیت های ماه فوریه محصولات شرکت مایکروسافت

دریافت آپدیت های ماه فوریه محصولات شرکت مایکروسافت
 • 1390/11/27
 • علیرضا
 • 14

شرکت مایکروسافت روز سه شنبه مورخ 14 فوریه 2012 آپدیت های مربوط به محصولات خود را ارائه داد . در مجموع 9 بسته بروز رسانی امنیتی منتشر شد که 21 حفره را در سیستم عامل ویندوز ، مرورگر اینترنت اکسپلورر ، دات نت فریم ورک و سیلورلایت را برطرف میکند . از جمله آسیب پذیری هایی که میتوان به آن اشاره کرد ، آسیب پذیری کشف شده در Kernel-Mode Driver سیستم عامل ویندوز میباشد . این آسیب پذیری در ماه دسامبر سال گذشته شناسایی شده بود و اکنون با بروز رسانی های ارائه شده از سوی مایکروسافت ، برطرف خواهد شد . مایکروسافت توصیه میکند که ابتدا بروز رسانی هایی که دارای وضعیت بحرانی یا همان Critical هستند را نصب کنید . مایکروسافت همچنین توصیه میکند که نصب بروز رسانی های مربوط به اینترنت اکسپلورر و C Run-time Library را باید در اولویت قرار دهید . آسیب پذیری هایی که در این اینترنت اکسپلورر و C Run-time Library وجود دارند به هکرها اجازه میدهند تا بتوانند کدهای مخرب مورد نظر خود را از راه دور بر روی سیستم کاربر اجرا کنند . به منظور انجام یک حمله موفقیت آمیز ، کاربر ابتدا باید از یک صفحه وب آلوده بازدید کرده و یا یک فایل مخرب را اجرا کند . بروز رسانی های دیگری که درجه خطر بحرانی دارند ، مربوط به دات نت فریم ورک و سیلورلایت و کرنل ویندوز میشوند.

پنج بروز رسانی نیز دارای درجه خطر “مهم” هستند . این بروز رسانی های باعث رفع آسیب پذیری هایی خواهند شد که مربوط به مسائلی مثل اجرای کدهای مخرب از راه دور و ارتقا سطوح دسترسی میشوند . این آسیب پذیری ها در SharePoint و درایورهای جانبی ویندوز وجود دارند که ممکن است با درخواست های غیر مجاز مبنی بر ارتقا سطوح دسترسی موافقت کنند .

از موارد دیگر میتوان به 5 حفره در Windows Color Control Panel ، یک مشکل در Indeo Codec و 5 مشکل در Visio Viewer ( که بخشی از بسته نرم افزاری آفیس میباشد ) اشاره کرد که همگی باعث اجرای کدهای مخرب از راه دور میشوند .

 

اکنون نگاه دقیق تری به آسیب پذیری های بحرانی خواهیم داشت . پس با گویا آی.تی همراه باشید ……..

آسیب پذیری Windows Kernel-Mode Drivers : همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ، این یک آسیب پذیری با درجه خطر بحرانی است که باید در اسرع وقت بروز رسانی مربوط به آن را دریافت کرده و نصب کنید . مشاهده یک صفحه وب و یا اجرای یک فایل آلوده باعث میشود تا هکرها بتوانند از راه دور و از طریق این آسیب پذیری ، کدهای مخرب مورد نظر خود را روی کامپیوتر هدف اجرا کنند . هکرها به هیچ وجه نمیتوانند کاربر را مجبور به مشاهده صفحه وب و یا اجرای فایل آلوده کنند . اما همیشه یکی از روش های هکرها مهندسی اجتماعی است که با این روش کاربر را فریب میدهند و کاربر نیز صفحه وب و یا فایل مورد نظر هکرها را اجرا خواهد کرد . آدرس صفحات وب و یا فایل آلوده ممکن است از طریق ایمیل برای شما ارسال شود که باز هم توصیه میکنیم که از باز کردن ایمیل های ناشناس خودداری کنید و یا حتی اگر ایمیل از طریق آشنایان شما ارسال شد که به نظر مشکوک میرسید ، حتما موضوع را با فرد مورد نظر در میان بگذارید و مطمئن شوید که وی آن ایمیل را ارسال کرده است .

این آسیب پذیری در ویندوزهای ایکس پی ، سرور 2003 ، سرور 2008 و 2008 R2 ، ویستا و 7 وجود دارد .

از این صفحه میتوانید فایل بروز رسانی را دریافت کنید . البته در هنگام دریافت فایل توجه داشته باشید که باید نسخه متناسب با ویندوز خود را دریافت کنید .

 

آسیب پذیری های مربوط به اینترنت اکسپلورر : مانند آسیب پذیری قبلی که در هسته ویندوز وجود داشت و باعث اجرای کدهای مخرب از راه دور توسط هکرها میشد ، این آسیب پذیری در مرورگر اینترنت اکسپلورر نیز وجود دارد . در مجموع 4 آسیب پذیری در اینترنت اکسپلورر کشف شده است که در صورت مشاهده ی یک صفحه وب آلوده از طریق اینترنت اکسپلورر میتواند باعث اجرای کدهای مخرب شود . اگر هکرها موفق به نفوذ از طریق یکی از این آسیب پذیری ها شوند ، میتوانند با دسترسی های یک کاربر عادی به اطلاعات موجود در سیستم دسترسی داشته باشند . همچنین کاربرانی که از اکانت هایی با سطوح دسترسی و مجوزهای سطح پایین برای انجام کارهای معمولی خود استفاده میکنند نسبت به کاربرانی که از اکانت های مدیر استفاده میکنند ، کمتر آسیب خواهند دید .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در دات نت فریم ورک و سیلورلایت : این آسیب پذیری نیز باعث اجرای کدهای مخرب از راه دور توسط هکرها میشود . اما با این تفاوت که اگر کاربر صفحه وب را از طریق مرورگری مشاهده کند که توانایی اجرای اپلیکیشن های XAML یا اپلیکیشن های سیلورلایت را داشته باشد .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در C Run-time Library : بسته بروز رسانی منتشر شده برای این آسیب پذیری میتواند یک حفره را در C Run-time Libaray را برطرف کند . این آسیب پذیری میتواند باعث اجرای کدها از راه دور توسط هکرها شود . البته کاربر ابتدا بایستی یک فایل چند رسانه ای آلوده که از طریق وبسایت ها و یا ایمیل مشاهده میکند را اجرا کند .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در درایورهای جانبی ویندوز : بروز رسانی ارائه شده برای این آسیب پذیری ، دو حفره موجود را برطرف خواهد کرد . در صورتی که یک هکر به حساب یکی از کاربران سیستم وارد شود و فایل آلوده ای را اجرا کند ، این آسیب پذیری میتواند باعث موافقت با درخواست های غیر مجاز ارتقای مجوزها و امتیازات کاربری شود . البته قبل از همه این موارد ، فرد مهاجم باید اطلاعات کاربری معتبر مربوط به یکی از کاربران سیستم را در اختیار داشته باشد .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در شیر پوینت : این آسیب پذیری نیز مانند مورد قبل با درخواست های غیر مجاز مربوط به ارتقای مجوزها و امتیازات کاربری موافقت خواهد کرد . همچنین احتمال افشای اطلاعات شما نیز وجود خواهد داشت . بسته بروز رسانی ارائه شده قادر به ترمیم دو آسیب پذیری در SharePoint و SharePoint Fundation میباشد . روش حمله نیز بر اساس کلیک بر روی یک لینک مخرب طراحی شده است .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در Color Control Panel : اجرای کدهای مخرب از راه دور ، باز هم هدف اصلی هکرهاست . این آسیب پذیری باعث میشود تا در صورتی که کاربر فایلی با پسوندهای icm و icc که در دایرکتوری حاوی فایل DLL مخرب باشد را باز کند ، کدهای مخرب توسط هکرها اجرا شوند .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در Indeo Codec : دقیقا مانند آسیب پذیری Color Control Panel که هدف اجرای کدهای مخرب میباشد . اما این بار نوع فایلی که با باز کردن آن کدهای مخرب توسط هکرها اجرا میشوند فرق دارد . در این آسیب پذیری اگر کاربر فایلی با پسوند AVI که در دایرکتوری حاوی DLL مخرب باشد را باز کند ، کدهای مخرب توسط هکرها توانایی اجرا را خواهند داشت . همانطور که میدانید AVI یک پسوند رایج ویدئویی میباشد . پس این آسیب پذیری نیز بسیار خطرناک خواهد بود . اما این پایان کار نیست . قضیه زمانی بدتر میشود که پس از دسترسی هکر به حفره مورد نظر ، وی توانایی مشاهده ، تغییر و یا حذف اطلاعات شما را خواهد داشت . همچنین میتواند یک اکانت جدید با بیشترین سطوح دسترسی را برای خود ایجاد کند . البته اگر کاربر با استفاده از اکانت مدیر یا همان Administrator وارد سیستم شده باشد ، هکر میتواند کنترل کامل سیستم را در اختیار بگیرد .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

آسیب پذیری در2010  Visio Viewer : بسته بروز رسانی منتشر شده قادر است تا 5 حفره مربوط بهViewer  Visio که بخشی از بسته نرم افزاری آفیس میشود را برطرف کند . در این روش باز هم هدف بر پایه اجرای کدها از راه دور است که از طریق اجرای فایل Visio آلوده توسط کاربر میسر خواهد شد .

دریافت بسته بروز رسانی برای این آسیب پذیری

 

منابع 1 – 2

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 14 دیدگاه
 1. واقا این کارتون خیلی خوب که با امدن بروزرسانی های ویندوز و مرورگر ها میاید توضیح میدید که ما قرار چی رو دانلود کنیم یا دانلود کردم

  واقعا ممنون

  1. سلام سعید جان .
   خوشحالیم که با مطالبمون میتونیم افتخار خدمت به دوستانی مثل شما و دیگر کاربران رو داشته باشیم .

   موفق باشی …….

  1. سلام .
   خواهش میکنم . مثل همیشه شما به ما لطف دارید .
   به خاطر کامنت های دلگرم کنندتون که همیشه مشوق ما بوده ، ممنونیم …….

   موفق باشید …….

 2. سلام
  من ویندوز windows 7 home permium 64 bit دارم اما تو لیست آپدیت هاش نیست و سوال دیگه چطوری می تونم سرویس پک برای ویندوزم دانلود کنم به غیر از آپدیت ویندوز چون اینترنتم سرعت کمی داره و وسط راه قطع میشه حالا می خوام کاری کنم که با دانلود منیجر دانلود کنم
  تشکر

  1. سلام فرید جان .
   خواهش میکنم ……

   موفق باشی …….

  1. سلام .
   خواهش میکنم مهدی جان ……

   موفق باشی ……..

 3. واقعا که عالی بود لطفا هر ماه آپدیت ها رو مثل الان قرار بدید

  انشاءالله سربلند باشید

  1. سلام .
   خواهش میکنم .
   انشالا حتما ماهای بعدی هم این کار رو میکنیم .

   موفق باشید ………..

  2. خواهش میکنم ……
   انشالا این کار رو ادامه خواهیم داد .

   موفق باشید …..

 4. سلام دوباره

  ببخشید یه سوال داشتم تو صفحه هایی که برای دریافت نوشتید

  از کجای صفحه باید دانلود کنیم؟ چون لینک دانلود تو اون صفحه ها نیست

  1. سلام .
   تیو صفحه ای که باز میشه باید روی اسم نرم افزار کلیک کنید تا صفحه دانلود بیاد . البته باید نرم افزار رو متناسب با سیستم عاملتون انتخاب کنید .

   موفق باشید …..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *