بهترین برنامه ها برای تماس و ارسال پیامک رایگان

بهترین برنامه ها برای تماس و ارسال پیامک رایگان
 • 1391/6/8
 • امیر امام جمعه
 • 10

هر یک از ما وقتی متوجه شود که میتوان تماس و ارسال پیامک را به صورت رایگان انجام داد دیگر تمایلی به استفاده از سرویس های پر هزینه برای این امور ندارد. مخصوصا در مواردی مثل تماس های بین الملل که اپراتور ها هزینه های بسیار زیادی را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند. پس در این مطلب به شما بهترین برنامه های موجود را برای تماس و ارسال پیامک رایگان به شما معرفی خواهیم کرد. این برنامه ها شامل سیستم عامل های اندروید ، iOS و ویندوز فون میشود.

البته این برنامه ها که به ظاهر رایگان میباشند برای ارائه سرویس های خود از ترفندهایی استفاده میکنند. برای مثال بیشتر آنها از سیستم VoIP بهره میگیرند که از طریق احتساب دقیقه هزینه ای را مصرف نمیکند ولی در عوض باید از حجم اطلاعات شبکه شما استفاده کند. پس همیشه باید در استفاده از این سرویس ها دقت لازم را به خرج دهید یا این که از شبکه های بی سیم استفاده نمایید. مشکلی دیگری که این برنامه ها دارند موجب میشود که محدودیت بیشتری را برای کاربران ایجاد کنند. یکی از این مشکلات این است که تماس و ارسال پیامک رایگان فقط برای بعضی از کشور ها در دسترس است و هم چنین کاربر مقابل نیز باید از برنامه مشابه استفاده کند.

متاسفانه در بسیاری از قسمت ها ارسال پیامک رایگان به معنی کلمه وجود ندارد و فقط یک سری از برنامه های محدود قادر به انجام این کار میباشند. برای ارتباطات متنی سراسری هنوز هم بهترین گزینه استفاده از ایمیل و یا خدمات دیگر مثل iMessage و Facebook میباشد. تنها کاری که شما نیاز است انجام دهید این است که برنامه های مورد استفاده توسط دوستان خود را شناسایی کنید تا از این طریق با آنها در ارتباط باشید. هم چنین ما در این مطلب به سرویس های تماس تصویری همانند Viber و Tango اشاره ای نکرده ایم زیرا این برنامه ها از سیستم VoIP استفاده نمیکنند و شما تنها میتوانید با مخاطب مورد نظر خود در تماس باشید.

1- Google Voice

Google Voice یکی از بهترین سرویس های موجود این زمینه میباشد و هر گوشی هوشمند اندرویدی نیازمند یک نسخه از آن میباشد. البته این سرویس در انحصار اندروید نمیباشد و به دیگر کاربران نیز موارد زیادی از سرویس های خود را ارائه میدهد. این ویژگی های شامل ارسال پیامک رایگان به کاربران آمریکا و کانادا ، پیام صوتی و مواردی برای استفاده های شخصی دیگر میباشد. برای مثال شما میتوانید از این طریق پیام های خود را بر روی چندین گوشی مختلف مشاهده کنید.

سرویس Google Voice با داشتن امکانات مختلف دارای محدودیت هایی نیز میباشد. بزرگترین محدویت موجود در این سرویس قابلیت استفاده فقط برای کاربران آمریکایی و کانادایی میباشد و شما در هیچ مکان دیگری قادر به استفاده از بعضی امکانات آن نمی باشید. هم چنین Google Voice هنوز از MMS پشتیبانی نمیکند و گزینه کاملی نیز برای سیستم VoIP نمیباشد زیرا محدودیت های زمانی را دارا میباشد.

Android

iOS

GoVoice ( غیر رسمی برای ویندوز فون)

2- HeyWire

برنامه HeyWire یکی دیگر از برنامه های رایگان ارتباطی میباشد که به معنای واقعی کلمه سرویس ارسال پیامک رایگان را فراهم آورده است که در کنار آن پیامک تصویری نیز قرار دارد. البته برای استفاده از این سرویس لازم نیست که گیرنده شما نیز از همین برنامه استفاده کند و میتوانید از آن در 43 کشور جهان بهره بگیرید. این کشور ها شامل آمریکا ، کانادا و چین به همراه حوزه آمریکای مرکزی ، مکزیک و کاراییب میشود.

البته اگر هر دو کاربر از برنامه HeyWire استفاده کنند دیگر مهم نیست در چه کشوری قرار دارند زیرا این سرویس برای سراسر جهان در دسترس است. در کنار امکانات بی نظیر این برنامه سرویس چت فیسبوک نیز وجود دارد و قابلیت توییت آسان از برنامه نیز در اختیار قرار گرفته است. یکی از مشکلات عمده این برنامه اختصاص شماره ای جدید به شما میباشد پس باید شماره جدید خود را به دوستانتان اطلاع دهید. بعضی از کاربران نیز گفته اند که در ارسال پیام ها کمی تاخیر وجود دارد ولی با این حال برنامه گزینه بسیار مناسبی به شمار میرود.

Android

iOS

Windows Phone

3- Skype

سرویس اسکایپ را میتوان یکی از پیش گامان زمینه تماس ویدیویی دانست که میلیون ها کاربر از آن استفاده میکنند. اسم این سرویس نیز بسیار معتبر میباشد و به همین دلیل بسیاری از کاربران به آن اعتماد کامل دارند. البته حتی اگر دوستان شما دارای اسکایپ نیستند باز هم میتوانید با آنها به چت و تماس بپردازید که رایگان نیز میباشد. هم چنین سرویس نسبتا ارزان قیمت VoIP بین الملل نیز از این طریق به کاربران ارائه میگردد.

یکی از انتقاد هایی که به اسکایپ وارد است درباره کیفیت تماس های VoIP میباشد که در نوع خود بهترین نیستند و مواردی برای استفاده از سرویس های مشابه ارزان قیمت تر نیز در دسترس است. با این حال میتوان گفت که اسکایپ قابل اعتماد تر از هر برنامه دیگری است و در کنار سرویس های اصلی آن قابلیت های جالبی مثل Skype To Go وجود داشت. با استفاده از این قابلیت میتوانید با 800 شماره از طریق گوشی خود تماس بگیرید که به صورت جهانی میباشد. قابلیت های دیگر آن همانند شماره آنلاین و پیام صوتی میباشد. این برنامه برای مسافرت های خارج از مرز بسیار مفید است زیرا دوستان شما میتوانند با تماس به همان شماره قبلی با شما در ارتباط باشند.

Android

iOS

Windows Phone

4- Vonage

برنامه Vonage همانند اسکایپ بسیار محبوب نمیباشد و کاربران کمی از وجود آن اطلاع دارند ولی میتوان گفت در حال حاضر بسیار بهتر از اسکایپ میباشد. به طور کلی این سرویس دارای قابلیت های مشابه اسکایپ میباشد ولی فقط چت ویدیویی در آن وجود ندارد. تماس های بین المللی از طریق سرویس Vonage نیز بسیار ارزان تر از اسکایپ تمام میشود کیفیت بهتری همانند صدای HD برای سرویس VoIP دارد.

یکی از نکات قابل توجه این است که Vonage سرویس تماس رایگان را برای کشور های آمریکا ، کانادا و پورتو ریکو فراهم کرده است که هر کاربر میتواند تا 3000 دقیقه در هر ماه مکالمه داشته باشد. با این که این سرویس دارای محدودیت میباشد اما به نظر میرسد زمان مشخص شده برای کاربران عادی کافی باشد.

Android

iOS

5- fring

Fring نسخه ای از اسکایپ میباشد که امکانات آن را بر روی دستگاه های موبایل در سطح بهتری فراهم ساخته است. این برنامه شامل سرویس های چت ویدیویی ، ارسال پیام و تماس VoIP میباشد که قیمت آن از اسکایپ و حتی Vonage نیز ارزان تر است. بزرگترین مسئله موجود برای Fring مربوط به برنامه آن است که دارای باگ های متعددی است و به طور کلی نحوه اجرای مناسبی را ندارد. ولی در عوض در این برنامه میتوانید از سرویس های چت محبوب مثل AIM ، ICQ ، فیسبوک و … استفاده کنید.

Android

iOS

6- GrooVe IP

GrooVe IP برنامه ای است که فقط برای کاربران اندروید در دسترس میباشد اما به شما کمک میکند تا هزینه های خود را کاهش دهید و اگر به سرویس Wi-Fi مطمئن دسترسی داشته باشید کاربر دائم آن میشوید. این برنامه با حساب کاربری Google Voice کار میکند و سرویس مناسب VoIP را به آن اضافه میگرداند. پس از این کار میتوانید تماس خود را به صورت نامحدود با کاربران آمریکا و کانادا برقرار کنید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 10 دیدگاه
 1. فکر کنم what’app از قلم افتاده بود ، واقعا برنامه عالیی هست ، هم برای اندروید و هم آی او اس .

 2. در خواست ما از عموم برنامه نویسان وسایت های معتبر اینست که تانگو .وابر . اووو.نسخه ای سیمبیان بلله را درست کنید وهم چنان وایبر که تماس صوتی وتصویری داشته باشد

 3. تانگو_لاین_وایبر_واتس آپ
  البته واتس اپ اگه یکسال ازش مصرف کنی باید مبلغی حدود ۲۰۰۰تومن بدی

 4. میخوام با شماره ای که heywire بهم میده برم واتساپ،چه جوری باید اینکارو بکنم؟ ممنون میشم جواب بدین

 5. اگه دقت کنید می بینید برنامه هایی رو معرفی کرده که تماس voip دارن، یعنی از طریق برنامه مثلا میتونی زنگ بزنی به تلفن ثابت یا به شماره کسی که اصلا برنامه رو نداره یا اینترنت نداره. واتساپ که چنین کاری نمیکنه، وایبر فقط viber out داره برای اینکار.

 6. ولی خدایی همش بی فایده است برای ما ایرانیها چون مثلا اومدید برنامه های تماس بین المللی رو نام بردید و همشم گفتید تو آمریکا یا جاهایی غیر از ایران کاربرد داره، مثل اسکایپ هم که مثلا میشه تو ایران از تماس بین المللیش استفاده کرد بازم برای ما با دلار گرون و پی پال و غیره که سخت میشه تهیه کرد مقرون بصرفه نیست، لطفا چنین مقاله هایی که وقت ما رو میگیره ننویسید. آمریکا چقدر امکانات و تماس رایگان همه جوره میده به شهروندانش!!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *