مقایسه آنلاین قیمت‌ها در فروشگاه‌هاي اينترنتي

مقایسه آنلاین قیمت‌ها در فروشگاه‌هاي اينترنتي
  • 1391/9/8
  • آزاد
  • 1

تعداد سایت‌های فروش آنلاین بسیار بیشتر از آن است که بتوان برای هر خرید به همگی آنها سر زد. در همین حال کالاهای دست دوم نیز قیمت مشخصی ندارند که بتوان هنگام خرید آنلاین آن‌ها اطمینان داشت که امکان خرید آن کالا به بهایی ارزانتر وجود نداشت.

به همین خاطر کاربران اینترنتی هنگامی که قصد خرید برای مثال یک گوشی آی‌فون دست‌دوم را دارند مجبورند وقت زیادی را صرف بازدید از سایت‌های مختلف و مقایسه قیمت‌های آن کنند و یا اینکه چاره‌ای ندارند جز اینکه به قیمتی که توسط نخستین سایت ارائه شدن بسنده کنند و امیدوار باشند که کالا را به قیمت مناسبی خریده‌اند.

البته عمر بوسالی و همکارانش توانسته‌اند راه‌حلی خلاقانه برای این مشکل بیابند. او خود می‌گوید: ما البته در اندیشه راه‌اندازی یک سایت اینترنتی برای خرید آنلاین بودیم، اما دریافتیم که چنین ایده‌ای بیش از حد به کار رفته و شانس اندکی برای موفقیت در آن داریم مگر این که ابتکاری را به کار ببندیم تا باعث شود کاربران اینترنتی به ما مراجعه کنند.

با این حال ایده‌ای که انها منتظرش بودند به سرعت به ذهنشان خطور نکرد تا اینکه یک روز یکی از دوستان آنها با ناراحتی برای‌شان تعریف می‌کرد که دوچرخه‌ای دست دوم را آنلاین خریده اما اکنون فهمیده که می‌توانسته در سایت‌های دیگری دوچرخه‌ای مشابه را به بهای کمتری بخرد.

همین تجربه باعض شد آن‌ها به فکر راه‌اندازی سایت Priceonomics بیفتند. سایتی که کالای مورد نظر کاربر را همزمان در چندین سایت فروش انلاین مانند آمازون و ای‌بی و بسیاری سایت‌های دیگر مورد بررسی قرار می‌دهد و فهرستی از قیمت‌های ارائه شده در سایت‌ها را به او ارائه می‌کند.

بدین ترتیب کاربر این امکان را می‌یابد که با مقایسه قیمت‌ها، آن هم بدون صرف وقت، بهترین پیشنهاد را برگزیند. البته تنها خریداران نیستند که می‌توانند از این سایت بهره ببرند بلکه فروشندگان نیز می‌توانند با مرور سایت و بررسی قیمت‌ها از وضعیت بازار کالایی که قصد فروش آن را دارند مطلع شوند و با توجه به رقبا، برای کالای خود قیمت‌گذاری کنند.

ایده خلاق به کار رفته در سایت Priceonomics باعث شد تا مجله Entrepreneur  از آن به عنوان یکی از وب‌سایت‌های خلاق ماه یاد کند.‌

منبع: priceonomics.com

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. جالب بود.
    چیزی شبیه به وب سایت PriceGrabber.com
    که یکی از موسسانش ایرانی بود: آقای کامران پورزنجانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *