آموزش ایجاد متن کلوچه‌ای با فتوشاپ

آموزش ایجاد متن کلوچه‌ای با فتوشاپ
  • 1391/10/21
  • مبين
  • 1

امروز در گویا آی تی میخواهم به شما آموزش طراحی متن کلوچه ای را به شما بدهم. تصویر بالا پیش نمایش تصویر نهایی است. توجه داشته باشید که اگر تمامی مراحل را همانند این آموزش انجام دهید. تصویر نهایی شما این گونه خواهد شد.

مرحله یک

برنامه فتوشاپ را باز کنید و با استفاده از کلیدهای میانبر CTRL+N یک سند جدید ایجاد کنید. من از اندازه 2560×1440 پیکسل استفاده کرده ام. روی لایه پس زمینه دوبار کلیککیند تا قابل ویرایش شود. سپس به منوی Layer>Layer Style>Gradient Overlay بروید. می توانید از کد های  #fdebc2 و  #f7efe0 برای گرداینت تصویر پس زمینه استفاده کنید.

مرحله دوم

اکنون نوبت به تایپ کردن متن مورد نظر است من حروف”abdz” را تایپ کرده ام و از فونت  Cooper Std Black استفاده کرده ام (با یک جست و جوی ساده در گوگل می توانید این فونت را پیدا و دانلود کنید) این فونت به گونه است که انگار متن ما یک تکه کلوچه ای است پس به درد کار ما میخورد.

مرحله سوم

حال باید بافت کلوچه ای را متن مان اضافه کنیم شما می توانید این بافت را دز اینجا دانلود نمایید. پس از دانلود آن را به تصویر اصلی انتقال دهید.

مرحله چهارم

اگر آموزش قبلی من را دیده باشید حتما با این بخش آشنا هستید. به پنل لایه ها بروید و لایه متن را انخاب کنید سپس روی تصویر کوچک شده کلید راست کرده و گزینه Select Pixel را انتخاب کنید. از پنل لایه ها دو لایه بافت ومتن را انتخاب کنید و به منوی  Layer>Group Layers بروید. یک پوشه ایجاد می شود اگه لایه متن و بافت به پوشه منتقل نشدند. هر دو لایه را به درون پوشه منتقل کنید. روی پوشه یجاد شده کلیک کنید و سپس به منوی  Layer>Layer Mask و روی گزینه Reveal Selection کلیک کنید تا متن شما به شکل زیر در بیاید.

مرحله پنجم

لایه ماسک را انتخاب کنید و به منوی  Filter>Brush Strokes>Sprayed Strokes بروید سپس تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.

مرحله ششم

باهم لایه ماسک را انتخاب کنید و به منوی  Filter>Blur>Gaussian Blur بروید. از شعاع 2 پیکسل استفاده کنید. توجه داشته باشید که این مقدار با توجه اندازه تصویر و متن شما متفاوت باشد پس بسته به نیازتان اندازه را تغییر دهید.

مرحله هفتم

دوباره لایه ماسک را انتخاب کنید و به منوی  Image>Adjustments>Levels بروید. از پنجره باز شده مقادیر را همانند تغییر دهید.

مرحله هشتم

اکنون نتیجه نهایی فرایند ماسک را مشاهده میکنید. توجه داشته باشید که میتوانید با تنظیمات لایه ماسک متن مورد نظر را بیش تر تغییر دهید.

مرحله نهم

روی لایه کلیک راست کرده و گزینه Select Pixel را انتخاب کنید سپس به منوی  Layer>Layer Style>Blending Options بروید و مقدار Opacity را به 0% تغییر دهید.

مرحله دهم

حال باید به متن کمی سایه درونی بدهیم  اگر با سایه درونی آشنایی نداید می توانید مراحل زیر را همانند تصویر طی کنید.

مرحله یازدهم 

در این مرحله باید تنظیمات مربوط ه درخضض درونی را انجام دهید. تنظیمات مربوط به آن را همانند تصویر زیر انجام دهید.

مرحله دوازدهم

در این مرحله باید تنظیمات مربوط به سایه اصلی را انجام دهیم برای این کار تظیمات زیر را روی تصویرتان اعمال کنید.

مرحله سیزدهم

اگر مراحل قبلی را صحیح انجام داده باشید متن مورد نظر شما همانند زیر خواهد شد. تصویر زیر نتیجه اعمال افکت و تنظیمات روی بافت و متن است.

نتیجه

شما می توانید متن های خود را به شکل یک کلوچه در آورید. سعی کنید که علاوه بر یادگیری آموزش  تنظیمات مختلف را تغییر دهید تا با نحوه صحیح کار کرد آن ها آشنا شوید. این آموزش به پایان رسید امیدوارم که از آن بهره کافی را بده باشید. نظر شمادرباره این آموزش چیست؟

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. خسته نباشی مبین محمدی ، اگه اجازه بدید این آموزش رو ما هم قرار بدیم تو بخش آموزش فتوشاپ گروه معماران آرل.دست درد نکنه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *