سه برنامه رایگان جهت بهینه سازی حافظه رایانه

سه برنامه رایگان جهت بهینه سازی حافظه رایانه
  • 1392/1/14
  • سعيد
  • 0

زمانی که رایانه شما شروع به فریز شدن (هنگ) می کند اختلالاتی در بارگذاری صفحات وب و یا اجرای برخی برنامه ها مشاهده می کنید.یکی از دلایل این مشکل می تواند عدم آزاد بودن حافظه Ram سیستم به مقدار کافی باشد. احتمالا در چنین مواقعی مستقیم به سراغ دکمه reset می روید یا اینکه چند دقیقه منتظر می مانید تا برنامه ها از حافظه خارج شوند.در اینجا یک پیشنهاد دیگر برای شما دارم , استفاده از برنامه های بهینه سازحافظه (Free Memory Optimizers)  که در این مقاله با سه برنامه رایگان در این مورد آشنا می شویم.

cleanmem0

CleanMem

یکی از برنامه های که من پیشنهاد می کنم استفاده از CleanMem است. این برنامه در هر 15 دقیقه وضعیت حافظه سیستم را چک می کند و فایل های کش بیهوده را از RAM خارج می کند. همچنین توسط یک ویزارد می توایند خودتان مراحل را زمان بندی یا به صورت آنی مشخص کنید.

cleanmem-2

با راست کلیک بر روی نمودار  گرافیکی حافظه به لیست جانبی ابزارها در CleanMem دسترسی خواهید داشت. تنظیمات زمان بندی, پاک سازی,نمایش برنامه های در حال اجرا, اطلاعات فایل های کش موجود در حافظه, و غیره با کلیک بر روی  آیتم مربوطه نمایان می شود. در حال حاضر CleanMem برای ویندوز های Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7, 8 هر دونسخه 32 بیتی و 64 بیتی موجود است.

دریافت برنامه CleanMem

windows washer

Memory Washer

یکی دیگر ازابزارهای خوب و رایگان که از سوی AntiTracks Free به کاربران هدیه داد شده برنامه  Memory Washer است. این برنامه مدیریت حافظه سیستم شما را بر عهده می گیرد و سعی می کند با حذف و غیر فعال کردن فایل ها و برنامه های اضافی از حافظه , استفاده بهتری از منابع سیستم را برای شما به ارمغان بیاورد.

MW_homesc

همچنین شما می توانید به فرایند های در حال اجرای در پس زمینه ویندوز نیز دسترسی داشته باشید و میزان اشغال کردن حافظه توسط هر برنامه را مشاهده کنید. با استفاده از ویژگی AutoFree RAM بدون هیچ گونه تنظیم خاصی توسط شما, برنامه عملیات بهینه سازی حافظه را شروع می کند. امکان زمان بندی و اجازه خالی کردن  خودکار حافظه توسط Memory Washer نیز در قسمت تنظیمات قابل برنامه ریزی است.

دریافت برنامه Memory Washer 

WinUtilities Memory Optimizer

اما آخرین برنامه ی که برای بهینه سازی حافظه در رایانه به  شما پیشنهاد می کنم استفاده از WinUtilities  است. این برنامه رایگان بیشتر در زمان بیکاری سیستم شما فعالیت می کند تا خود نیز از عوامل هدر رفتن حافظه نباشد. برای دریافت برنامه بر روی دکمه سبز کلیک کنید و سپس از فایل دریافتی اقدام به نصب برنامه کنید.

دریافت WinUtilities

winutilies-memory-optimizer-600x585

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *