راهنمای چاپ صفحات اینترنتی به طور کاملا منظم و دلخواه!

راهنمای چاپ صفحات اینترنتی به طور کاملا منظم و دلخواه!
  • 1392/3/28
  • زهرا معبودی
  • 2

اگر تا کنون تجربه پرینت گرفتن از صفحات وب سایت ها به طور مستفیم در اینترنت دارید  حتما مشاهده کرده اید که گاهی اوقات چنان ریز چاپ می شوند که اصلا متون قابل خواندن نیستند . این مشکل بساری از افراد است به همین منظور تصمیم گرفتیم راه حل ساده و پیش پا افتاده ی این مشکل را برای شما بیان کنیم .برای حل این مشکل کافیست سه گام زیر را دنبال نمایید .

ie-print-preview-zoom-100042462-large

ابتدا از تنظیمات گزینه Print یا print preview را انتخاب کنید ( در IE  با راست کلیک کردن و در فایرفاکس از بخش تنظیمات )

در بخش اندازه پنجره گزینه Shrink to Fit  و اندازه ی 100 درصد را انتخاب کنید.

در این لحظه باید نوشته های خود را بزرگتر مشاهده کنید. اگر خوانایی این نوشته ها برایتان مشکل ساز نیست می توانید به راحتی صفحه را چاپ کنید در غیر اینصورت باید دوباره گزینه را تغییر دهید تا به اندازه مناسب برسید .

برای دسترسی به تنظیمات پرینتر حتما لازم نیست از منو ها استفاده کنید، بلکه با فشردن دو دکمه Ctrl-P می توانید به بخش پرینت و تنظیمات پرینتر در هر مرورگری دسترسی پیدا کنید.

اگر می خواهید کنترل بیشتری بر چاپ صفحات داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم افزونه Print Friendly extension را در مرورگر گوگل کروم، امتحان کنید. این افزونه دارای گزیته های بسیاری است که به شما کمک می کند یک پرینت قابل قبول از صفحات داشته باشید .در واقع امکانات Print Friendly extensionموجب می شود که بتوانید صفحات وب را بهینه کنید و بلاقاصله آن ها را پرینت نمایید.

Print Friendly & PDF

این برنامه یک برنامه جامع محسوب می شود که امکان حذف محتوا از صفحات وب را نیز به شما می دهد و می توانید با استفاده از امکانات متعدد آن، به هر میزانی که بخواهید محتوا را شخصی سازی کنید

Print Friendly & PDF

برای دسترسی به افزونه Print Friendly & PDF اینجا را کلیک کنید

برای دسترسی به افزونه Print Friendly اینجا را کلیک کنید

منابع :chrome.google.com  و pcworld.com

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *