نقد و بررسی بازی “LYNE”

نقد و بررسی بازی “LYNE”
  • 1392/12/22
  • سهیل دارائی
  • 1

شاید به تازگی اسم بازی LYNE را شنیده باشید.این بازی در اصل ذهن شما را نشانه می رود و جزء بازی های فکری و معما گونه مینیمالیستی قلمداد می شود.البته این بازی فعلا یک بازی غیر رایگان است و برای خرید آن باید اندکی هزینه کنید.در ابتدای مراحل شما تصور می کنید که این بازی بسیار ساده است و باید تنها نقاط مربوطه را به سادگی هر چه تمام تر به هم متصل کنیم ولی تصور قیافه در هم شما در مراحل بعدی آن که پیچیده تر می شود جالب است !!!

Capture

اصل بازی بدین شکل است که شما موظفید تا یک شبکه از نقاط را که از اشکال مختلف ساخته شده است را به هم مرتبط سازید.در چندین مرحله که پیش روی کنید ؛ با اشکال بیش تری رو به رو خواهید شد.توجه داشته باشید که هر پازل دارای یک نقطه شروع و یک خط پایان است.بد نیست بدانید که بازی امکان حرکت خطوط در ۸ جهت محتلف روی صفحه نمایش را به وسیله یک الگوی نورانی برای شما امکان پذیر می‌کند.این نکته را هم مد نظر داشته باشید که ؛ هنگامی که اشکال بسیار وجود دارند شما حتما بایستی خطوط را به هم دیگر بدون این که با هم تداخل داشته باشند به هم متصل سازید.کلا هیچ گونه آموزش و یادگیریه خاصی به شما در این بازی داده نمی شود و این شمایید که خودتان باید راه را تشخیص دهید و همه چیز به خودتان بستگی دارد.

Capture

اما به نظر من طراحی این بازی آن قدر خوب بوده است که در عین سادگی ؛ همه چیز آشکار است و نیازی به توضیحات وقت گیر ؛ داخل بازی نیست.صحبت از طراحی این بازی شد ؛ بد نیست عنوان کنم که ؛ یکی از نکات برجسته گرافیکی این بازی ؛ طبیعت مینیمالیستی طراحی شده در آن است.تمام اشکال تخت و فلت هستند و یک جور سادگی خشن و بی رحمانه در طبیعت این بازی نهفته است ! این فضا قطعا به شما تمرکز بالاتری را خواهد بخشید چرا که در مراحل بعدی این بازی فقط تمرکز است که حرف اول و آخر را می زند !

Capture

همان طور که در چندین سطر ابتدایی عنوان کردم ؛ مراحل اولیه بسیار ابتدایی است گویا این طور خواسته اند که شما را فقط در ابتدا جذب بازی کنند و در مراحل بعدی به شما یک شوک بزرگ وارد کنند چرا که سختی بازی و دشواری آن بالا می رود ! به طور کل چالش های مطرح شده در این بازی بسیار شیرین و تامل بر انگیز است.نه آن طور است که این چالش ها شما را به کلافگی هدایت کند و نه آن طور که به مانند آب خوردن عبور از آن ها ساده باشد.

Capture

نقطه ضعفی که در این بازی به شخصه دیدم ؛ عدم امکان همگام سازی آنلاین است ! این بدین معنی است که شما نمی توانید در بین سیستم عامل‌های مختلف از آن به صورت آنلاین بهره ببرید و حداقل کاری که از دستتان بر می آید این است که از طریق ساخت اکانت بازی به سیستم‌ های مختلف دسترسی داشت.

Capture

از گرافیک بازی سخن بسیار گفته شد.شما رو به روی خود یک پالت سبز رنگ و کاملا ساده مشاهده می فرمایید.دکمه منو هم یک مثلث ساده و بی تکلف است ! بدون شک همه چیز ساده در نظر گرفته شده است تا تمرکز شما کم نشود و بتوانید مراحل دشوار را پشت سر بگذارید.اما صدای بازی چه ؟! صدای بازی و به اصطلاح موسیقی زمینه هم پایین می باشد.صدای در نظر گرفته شده برای این بازی نیز آرامش بخش و ملایم است و حتی وقتی که شما یک سطح را شروع و یا پایان می دهید سکوت دل انگیزی به آرامی فضای بازی را در بر می گیرد.اگر مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر گذارید ؛ با چالش جدیدی به نام Daily آشنا می شوید.چالش ر ؛ در حقیقت در هر روز پازل های جدید با سطح دشواری های مختلف را برای شما تعبیه می کند.

» لینک دریافت بازی “LYNE” برای پلتفرم اندروید

» لینک دریافت بازی “LYNE” برای پلتفرم i . O . S

» لینک دریافت بازی “LYNE” برای پلتفرم ویــــــندوز فــــــون

» منبع : gsmarena «

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *