آموزش قرار دادن تایمر برای توقف پخش موزیک در دستگاه‌های آندروید

آموزش قرار دادن تایمر برای توقف پخش موزیک در دستگاه‌های آندروید
  • 1393/4/31
  • مهيار سوري
  • 0

آیفون اپلی دارای یک ویژگی است که می تواند موزیک را برای مدت معینی پخش نماید. اما اندروید در میان انبوهی از برنامه های پیش فرض اش، چنین چیزی را قرار نداده و تنها راه، استفاده از برنامه های ترد پارتی (شخص ثالث) است که از جمله این برنامه ها می توان به Sleep Timer (Music&Screen Off) اشاره کرد. این اپ، برنامه ای رایگان و تبلیغ گراست و به شما امکان می دهد برای مدت روشن بودن صفحه نمایش و پخش موزیک خود زمان معینی را تعریف کنید. پس از فرا رسیدن زمان تعیین شده، این برنامه صفحه نمایش را (اگر که روشن باشد) به همراه هر موزیکی که در حال پخش است خاموش و متوقف نموده و به بهینه سازی انرژی کمک فراوانی نماید. این اپ در همه کشور ها امکان دانلود ندارد اما با کمی جستجو می توانید در سایت های ایرانی خودمان پیدایش کنید.

Sleep-Timer-activate

هنگامی که نصب شد، تنها کافی است با استفاده از نوار لغزنده دایره ای شکل زمان موردنظر تان را انتخاب کنید. سپس به تنظیمات که بروید امکان شخصی سازی ویژگی ‘Snooze’ و تایمر ها را خواهید داشت.

در بخش تنظیمات، می توانید میزان حداکثری زمان را مشخص نمایید. به صورت پیش فرض این میزان 100 دقیقه است اما اگر نیازتان فراتر از این حرف هاست، می توانید آن را تا سر حد نیاز (مثلا 2 ساعت) افزایش دهید. همچنین می توانید تعیین کنید هنگامی که وضعیت دستگاه به حالت خواب می رود کدام اپ ها هم متوقف شوند و کدامیک هم چنان به کار خود ادامه دهند.

گزینه ‘Extension Length’  (مدت لغزنده) همانند یک دکمه اسنوز یا چرت عمل می کند و زمان خاموشی را چند دقیقه ای عقب می اندازد. شما می توانید زمان به تعویق اندازی را هم از تنظیمات تغییر دهید. هنگامی که اپ در حال اجرا باشد، در بخش نوتیفیکیشن نمایش داده می شود که با استفاده از آن می توانید از دکمه Extend برای افزودن زمان به تایمر استفاده کنید. این اپ می تواند دستگاه شما را به حالت خواب فرو ببرد، موزیک را متوقف کند یا رسانه ها (شامل اخبار و رادیو) را موقتا از کار بیندازد. ورژن خریداری شده این اپ دیگر تبلیغ ها را شامل نمی شود و امکان متوقف شدن وای فای و بلوتوث را نیز می دهد.

Sleep-Timer-settings

چیزی که راجع به این اپ از همه مهم تر است، اینست که هر کدام از ویژگی های بالا را نیز می توانید به طور تک تک هم انجام دهید. مثلا لازم نیست وقتی می خواهید پخش موزیک متوقف شود، لازم نیست صفحه نمایش هم خاموش شده یا دستگاه کامل به حالت اغما فرو برود…

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *