پسوورد گذاشتن و مخفی کردن پوشه‌ها بدون نصب برنامه

پسوورد گذاشتن و مخفی کردن پوشه‌ها بدون نصب برنامه
  • 1393/5/15
  • پرهام مارزلو
  • 3

یکی از مهمترین نکات در سیستم‌عامل‌ها، بخصوص ویندوز، امنیت اطلاعات در مقابل دیگر افراد می‌باشد. اینکه کسی نتواند به راحتی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد مطمئنا یکی از دغدغه‌هایتان است. شاید وقتی که در خانه مدتی از پی‌سی و یا لپ‌تاپ دور هستید، دیگر اعضای خانواده نیاز به استفاده از آن داشته باشد و در عین حال شما نخواهید یک سری از اطلاعات خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

در اینگونه موارد کاربران معمولا دست به دامن برنامه‌های مختلفی در این زمینه‌ می‌شوند؛ اکثر این برنامه‌ها امنیت بالا و موردنظر کاربران را برآورده نمی‌کنند و پس از نصب ممکن است مشکلاتی را نیز به وجود آوردند. امروز ما می‌خواهیم شما را با یک برنامه‌ی پرتابل در این زمینه آشنا کنیم؛ پرتابل بدین معنا که نیازی به نصب کردن ندارد!

Anvide-Lock-FolderAnvide Lock Folder نام یک برنامه پرتابل و کم‌حجم می‌باشد که برای سیستم‌عامل ویندوز طراحی شده است و بر روی تمامی نسخه‌های آن قابل اجرا می‌باشد. با استفاده از این برنامه رایگان و کاربرذی می‌توانید پوشه‌های مختلفی را مخفی کرده و بر روی آن ها پسوورد بگذارید. این برنامه قابل استفاده بر روی ویندوز، هاردهای اکسترنال و USB می‌باشد و با قرار دادن آن در آن ها می‌توانید از اطلاعات سری خود محافظت کنید.

این برنامه از زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و در همان ابتدا بر روی زبان انگلیسی تنظبم شده است. مطابق شکل پس از انتخاب زبان مورد نظر بر روی گزینه‌ی تیک کلیک کنید.

Anvide-Lock-Folder_Languageپس از انتخاب زبان مورد نظر، وارد رابط کاربری اصلی برنامه خواهید شد که شامل یک سری دکمه در نوار بالا و همچنین لیستی از پوشی‌های محافظت‌شده می‌شود. این لیست در ابتدا خالی است و برای قرار دادن پوشه در حالت محافظت‌شده باید بر روی گزینه‌ی + کلیک کنید و موقعیت پوشه را به برنامه اعلام نمایید. همچنین می‌توانید همزمان چند پوشه را در یک نوع حالت محافظت و با یک پسوورد قرار دهید.

پس از انتخاب پوشه‌ها و قرار دادن آن ها در لیست مذکور، با کلیک بر روی گزینه‌ی قفل در نوارد بالای صفحه می‌توانید محافظت و مخفی‌سازی پوشه‌ها را شروع کنید. همچنین با انتخاب گزینه‌ی Unlock در کنار قفل می‌توانید پوشه‌ها را از محافظت درآوردید. اگر بخواهید فقط یک پوشه از لیست را در حالت محافظت بگذارید کافیست آن را انتخاب(های‌لایت) کرده و بر روی آیکون قفل کلیک کنید.

Anvide-Lock-Folderاما آیا یک برنامه محافظت از فایل‌ها بدون قابلیت رمزگذاری به درد می‌خورد؟ نگران نباشید! در قسمت تنظیمات برنامه قادر به قرار دادن پسوورد برای ورود به برنامه و یا برای پوشه‌های محافظت‌شده می‌باشید.

Anvide-Lock-Folder_Optionsیکی دیگر از نکات قابل توجه در این برنامه، امکان تعویض تم آن می‌باشد؛ برنامه دارای 3 تم متفاوت می‌باشد و تم مشکی آن زیباتر به نظر می‌رسد. همچنین در این بخش می‌توانید کانتراست رنگ‌های برنامه را تنظیم و دو قابلیت Aero Effect و Animation Effect را فعال/غیرفعال کنید.

Anvide-Lock-Folder_Appearanceدر مجموع این برنامه در زمینه‌ی فعالیت خود بهترین نیست اما یک ابزار کم‌حجم،ساده و امن به نظر می‌رسد و به خوبی از اطلاعات مختلف شما محافظت می‌کند. این برنامه با حجم بسیار کم 2 مگابایت قابل دریافت از لینک زیر می‌باشد و بر روی تمام نسخه‌های ویندوز قابل استفاده می‌باشد.

دریافت برنامه از لینک مستقیم

لینک دریافت برنامه از سایت سازنده 

لینک منبع مطلب

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. با استفاده از این برنامه رایگان و کاربرذی می‌توانید پوشه‌های مختلفی را مخفی کرده و بر روی آن ها پسوورد بگذارید.
    چیزی که من دیدم وقتی پوشه ای قفل شد آن پوشه مخفی می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *