برنامه‌ زمانبندی شبکه ملی اطلاعات ارائه خواهد شد

برنامه‌ زمانبندی شبکه ملی اطلاعات ارائه خواهد شد
  • 1393/5/19
  • حدیث دلبرد
  • 1

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که قرار بود برنامه زمان‌بندی اجرای شبکه ملی اطلاعات را حداکثر تا فروردین ماه امسال به مرکز ملی فضای مجازی ارائه کند، تا کنون اقدامی نکرده است.

4a86710cd09af189b8d25dfdd03f1070-n00027216-b

به گزارش ایتنا، در حالی که در برنامه پنجم توسعه، عملیاتی شدن شبکه ملی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت که تا سال 95 پیاده سازی شود، اما این پروژه هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است. از تعریف پروژه شبکه ملی اطلاعات 9 سال می‌گذرد که در بهمن‌ ماه 92 این پروژه به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید که سازمان ارتباطات را موظف کرد تا برنامه اولیه زمان‌بندی را تا یک ماه بعد ارائه دهد.

در خردادماه امسال نیز دبیر شورای عالی فضای مجازی از اجرای نشدن شبکه ملی اطلاعات اظهار نگرانی کرد و تأخیر وزارت ارتباطات را برای ارائه برنامه زمان‌بندی، خاطر نشان کرد. وی اعلام کرده بود گزارشات نظارت بر شبکه ملی اطلاعات و کم‌کاری‌های صورت گرفته به اعضای شورا ارائه خواهد شد.

محمدحسن انتظاری افزود: اگر وزارت ارتباطات در زمینه زیرساخت این شبکه با مشکل مواجه شود؛ راه‌حل‌های دیگری را پیاده خواهیم کرد چرا که کشور نباید معطل این پروژه بماند.

در پی آن به وزیر ارتباطات در نامه‌ای عدم اجرای شبکه ملی اطلاعات تذکر داده شد. قائم مقام سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز اعلام کرد: طرح اجرایی شبکه ملی اطلاعات آماده شده تا به شورای عالی فضای مجازی ارائه گردد.

با همه‌ی این‌ها باز هم ابهاماتی برای اجرایی شدن این پروزه وجود دارد که نیازمند تصمیم‌گیری قطعی از سوی شورای عالی فضای مجازی است. چرا که با گذشت 9 سال و صرف هزینه‌های فراوان این طرح هنوز اجرایی نشده است.

/پایان/

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. من اگر شد می روم اینترنت پرسرعت بالای 512 می گیرم در کنارشم قند شکن درست و حسابی تا بتوانم از اینترنت واقعی استفاده کنم،نیازی به این شبکه هم ندارم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *