6 ویژگی جذاب ویندوز 10 برای استفاده در ویندوزهای 7 و 8 – بخش اول

6 ویژگی جذاب ویندوز 10 برای استفاده در ویندوزهای 7 و 8 – بخش اول
  • 1393/7/23
  • مهدی صمصامی
  • 2

650x300xget-windows-10-features-on-windows-7-8-or-8.1

ویندوز 10 دارای ویژگی های جذاب و جدیدی است. اگر کاربر ویندوز 8 باشید، ممکن است بخواهید به خاطر داشتن یک سیستم دسکتاپ بهتر، ویندوز خود را ارتقا دهید. اما شما می توانید بدون ارتقا به ویندوز 10، اکثر ویژگی های آن را روی سیستم فعلی تان داشته باشید.

منوی استارت

اگر ویندوز 7 داشته باشید، به صورت پیشفرض از این ویژگی برخوردار هستید، زیرا یک منوی استارت (Start Menu) در دسکتاپ خود دارید. اما کاربران ویندوز 8 یا 8.1 از این ویژگی برخوردار نیستند. پس از اینکه گفته شد در آپدیت دوم ویندوز 8.1 منوی استارت به آن اضافه خواهد شد، مایکروسافت حرف خود را پس گرفت و اعلام کرد کرد که منوی استارت به این نسخه از ویندوز اضافه نخواهد شد، مگر اینکه سیستم خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید.

با این وجود نیاز نیست که برای عرضه‌ی ویندوز 10 صبر کنید، می توانید با نصب نرم‌افزارهای Start Menu، این ویژگی را در دسکتاپ خود داشته باشید و دیگر نیاز نیست منوی استارت تمام صفحه‌ی پیشفرض ویندوز 8 را ببینید. نرم‌افزار Stardock’s Start8 یکی از این دسته برنامه هاست و به شما یک منوی استارت شبیه به ظاهر اصلی ویندوز 8 ارائه می کند که در آن می توانید کاشی های متحرک (Live Tile ها) را در یک منوی استارت بازشو ببینید، دقیقا شبیه به منوی استارت ویندوز 10. اگر به این مورد نیاز نداشته باشید، می توانید از دیگر منوهای استارت با ظاهر ویندوز 7 استفاده کنید، مانند منوی استارت Classic Shell.

650x602xclassicshell-start-menu-on-windows-8.1.png.pagespeed.ic.jB-j-rinyR

اپلیکیشن های Universal در دسکتاپ ویندوز

استفاده از اپلیکیشن های مترو (Metro Apps)، اپلیکیشن های مدرن (Modern)، اپلیکیشن های با رابط کاربری همگانی (immersive UI Apps)، اپلیکیشن های با استایل ویندوز 8 و یا اپلیکیشن های Universal یا هر اسم دیگری که مایکروسافت به آن‌ها می دهد، در دسکتاپ یک PC ناخوشایند است. طبق گفته‌ی مایکروسافت، یک دوگانگی بین رقابت این رابط های کاربری مختلف وجود دارد که در ویندوز 10 به وسیله‌ی اپلیکیشن هایی که روی دسکتاپ اجرا می شوند (Universal Apps)، برطرف خواهد شد. یعنی در این حالت، تمامی انواع اپلیکیشن‌ها (چه اپلیکیشن های عادی و چه آن هایی که از Windows Store نصب می شوند) در یک شکل واحد بر روی دسکتاپ کامپیوتر شما اجرا می شوند. اما شما می توانید با نصب ModernMix این ویژگی را روی ویندوز فعلی تان داشته باشید.

استفاده از ModernMix برای شما 4.99 دلار هزینه خواهد داشت. البته می توانید با نصب نسخه‌ی آزمایشی، 30 روز به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

650x366xmodern-metro-apps-in-windows-on-windows-8.1

دسکتاپ های مجازی

دسکتاپ های مجازی یکی از ویژگی هایی است که از چندین سال قبل بر روی سیستم عامل های Mac و Linux وجود داشته است. اکنون این ویژگی به صورت رسمی به ویندوز اضافه خواهد شد. اما می توانید همین امروز با نصب یکی از نرم‌افزارهای مربوط به این ویژگی، دسکتاپ های مجازی را بر روی ویندوز خود تجربه کنید.

البته مایکروسافت از دسکتاپ های چندگانه در ویندوز پشتیبانی می کند، ولی رابط کاربری مناسبی ندارد. برنامه‌ی Desktop 2.0 توسط مایکروسافت عرضه شده است و به شما اجازه می دهد که به نوعی دسکتاپ های مجازی را تجربه کنید. اپلیکیشن های جانبی مانند Dexpot نیز دسکتاپ های مجازی را برای ویندوز فراهم می کنند و رابط کاربری متفاوتی دارند.

650x302xget-virtual-desktops-on-windows-7-or-8

منتظر بخش بعدی این مقاله باشید …

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. مقاله بسیار مفیدی بود. دست مریزاد امیدوارم همیشه بروز باشید با مقالاتی مفید و جذاب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *