ویندوز ۷ هم به خاطره ها پیوست؛ مایکروسافت دیگر از این نسخه ویندوز پشتیبانی نخواهد کرد

ویندوز ۷ هم به خاطره ها پیوست؛ مایکروسافت دیگر از این نسخه ویندوز پشتیبانی نخواهد کرد
  • 1393/10/23
  • مجتبی
  • 1

ویندوز ۱۰ در راه است و مایکروسافت حسابی در حال تلاش است تا بتواند سیستم عامل خود را بخوبی هر چه تمام تر عرضه نماید. از آنجا که تا عرضه این نسخه از ویندوز زمان زیادی باقی نمانده، این شرکت دیگر نمی خواهد از ویندوز محبوب ۷ پشتیبانی نماید.

خیلی ها به نحس بودن عدد ۱۳ اعتقاد دارند و جالب اینجاست که درست در روز ۱۳ ژانویه ۲۰۱۵ یعنی امروز، مدت پشتیبانی رسمی از ویندوز ۷ به اتمام رسید. خوشبختانه این اتفاق به معنی از کار افتادن خودکار سیستم های مجهز به ویندوز ۷ نیست اما مایکروسافت از این پس دیگر مشکلات مربوط به این نسخه از سیستم عامل خود را رفع نخواهد کرد. همچنین دیگر خبری هم از ویژگی های جدید نخواهد بود.

مایکروسافت پس از ویندوز ۷، نسخه هشتم از ویندوز رو عرضه نمود ولی چندان مورد توجه کاربران قرار نگرفت و به سرنوشت ویندوز ویستا دچار شد. البته با بروزرسانی ویندوز ۸/۱ بسیاری از مشکلات آن رفع شده و قابلیت های مهمی به آن اضافه شد. اما به هر حال خیلی از کاربران ویندوز تصمیم گرفتند به ویندوز ۸ مهاجرت نکنند و منتظر ویندوز ۱۰ باشند.

در ادامه مطلب همراه با گویا آی تی باشید.

ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹ عرضه شد و تنها در ۶ ماه اولیه عرضه توانست ۱۰۰ میلیون نسخه بفروش برساند که این محبوبیت بالای سیستم عامل مایکروسافت را روشن می کند. بنا به گزارش ها هم اکنون نیمی از رایانه های مجهز به سیستم عامل مورد بحث از نسخه ویندوز ۷ آن استفاده می نمایند.

البته با اینکه پشتیبانی اصلی و رایگان مایکروسافت از ویندوز ۷ به پایان رسیده اما افراد می توانند با پرداخت مبلغی، باز هم از پشتیبانی این شرکت برای ویندوز ۷ خود بهرمند گردند. این پشتیبانی غیر رایگان هم تا ۲۰۲۰ ادامه میابد و پس از آن شرکت یاد شده ویندوز ۷ را به خاطره ها می سپارد!

اگر نگران مشکلات امنیتی هستید خوشحال خواهید شد اگر بگوییم مایکروسافت مشکلات امنیتی را رفع کرده و باز هم برای آنها patch نرم افزاری ارائه می کند. پس اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید می توانید با خیال آسوده همانند قبل و بدون نگرانی در مورد مشکلات امنیتی جدیدی که امکان دارد برای این سیستم عامل ایجاد گردد بکار خود با آن ادامه دهید.

نسخه نهایی نسل آینده ویندوز (ویندوز ۱۰) که به یکباره از ویندوز ۸/۱ به ویندوز ۱۰ رسیده و در واقع ویندوز ۹ اصلا وجود نخواهد داشت، در نیمه دوم سال میلادی جاری عرضه خواهد شد. مایکروسافت اعلام کرده یک هفته دیگر یعنی در روز ۲۱ ژانویه می خواهد اخباری در مورد ویندوز ۱۰ بیان نماید.

[منبع: Cnet]

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. خیلی خوبه که ویندوز ۱۰ به زودی میاد و مایکروسافت برای اینکه با ارائه ی یه OS دیگه بتونه سود مقطعی شرکتش رو افزایش بده,داره ویندوز ۷ رو خیلی زود قربانی میکنه!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *