متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پردازنده Exynos 7420 مورد بنچمارک قرار گرفت

12345 (بدون نظر)
Loading...
90

برخی از مدل های پرچم دار آینده سامسونگ یعنی گلکسی اس ۶ انتظار می رود که از چیپ جدید ساخت این شرکت یعنی اگزینوس ۷۴۲۰ به عنوان پردازنده اصلی بهره ببرند. این پردازنده اخیرا توسط تست بنچمارک Geekbench مورد بررسی قرار گرفته. در حال تک هسته ای امتیاز این چیپ ۱۵۲۰ و در حالت چند هسته ای امتیاز کلی ۵۴۷۸ بوده است که این بشترین امتیازی است که سامسونگ در طی دوران پردازنده هایش از این بنچمارک کسب کرده است.

ممکن است به این نکته توجه کنید که هر هسته بر روی فرکانس کاری ۱/۵ گیگاهرتز تنظیم شده. اینکار احتمالا برای هسته های کم مصرف تر Cortex A-53 انجام شده. با استفاده از فناوری big.LITTLE این پردازنده قادر از از تمام هسته ها به صورت همزمان استفاده کند. این در حالی است که هسته های Cortex A-57 که برای اعمال سنگین تر در نظر گرفته شده اند تقریبا دو برابر A53 قدرت دارند.

نکته جائز اهمیت بر اساس بنچمارک مورد بحث این است که گلکسی اس ۶ ظاهرا به ۳ گیگابایت حافظه رم پردازشی مجهز شده است و این در حالی است که گمان می رود سامسونگ از ۴ گیگابات حافظه رم پردازشی در این محصول بهره ببرد. البته امکان این وجود دارد که در مدل نهایی واقعا شاهد ۴ گیگابایت حافظه رم باشیم چرا که نمونه تست شده یک نمونه اولیه است. در نتایجی که بر اساس تست AnTuTu از گوشی یاد شده بدست آمده نیز مشخص شد که این محصول از ۳ گیگابایت حافظه رم پردازشی بهره خواهد برد. البته مدلی که تحت این بنچمارک قرار گرفته بود از پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ استفاده می کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برخی از مدل های پرچم دار آینده سامسونگ یعنی گلکسی اس ۶ انتظار می رود که از چیپ جدید ساخت این شرکت یعنی اگزینوس ۷۴۲۰ […]