متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آمادگی ایران برای پرتاب ماهواره ی سایر کشورها به فضا

12345 (بدون نظر)
Loading...
0

همانطور که قائم مقام سازمان فضایی کشورمان فرمودند: در بین ملت های مختلف جهان، ایران نهمین کشوری است که توانسته طراحی ساخت و تولید و ارسال ماهواره به فضا را در اختیار داشته باشد.

روز یک شنبه، حمید فاضلی  در برنامه ی《من طهران》از شبکه ی العالم گفت: کشور ایران آمادگی لازم را دارد تا ماهواره های سایر کشورها (چه اسلامی باشد چه غیر اسلامی) باتوجه به اینکه امکان پرتاب توسط ماهواره بر سفیر یک-بی دارند را به فضا ارسال کند.

او با توجه به این موفقیت که توانسته ایم ماهواره ی ساخته و طراحی شده در ایران را به فضا پرتاب کنیم و با توجه  به اینکه فقط ۴۰ الی ۵۰ کشور چنین امکاناتی دارند، فرمود: کشورهای زیادی هستند که می توانند ماهواره های کوچک ، تحقیقاتی و… تولید کنند اما نکته ی مهم این است، تعداد کشور های تولید کننده ی ماهواره که خود، آن را به فضا پرتاب کنند و بتوانند در مدار مورد نظر مستقر کنند،زیاد نیست و تعداد آن ها به ده الی یازده کشور می رسد و ایران نهمین کشوری است که توانست با این توانایی ها در باشگاه فضایی (جهان) قرار بگیرد.

فاضلی با تاکید بر این نکته  که توانسته ایم ماهواره ی فجر را پرتاب وطراحی و ساخت  و فناوری مربوط به آن را به جهانیان اثبات کنیم، فرمود: ماهواره ی فجر با موفقیت در مدار مورد نظر مستقر وتوسط ایستگاه های زمینی قابل کنترل است.این کار به خاطر تلاش ارزشمند دانشمندان و محققان و پژوهشگران فضایی  وتوانمندی با ارزش آنها می باشد.

او گفت: این ماهواره نسبت به ماهواره های قبلی یعنی امید و رصید و نقیب از امکانات ویژه ای برخوردار می باشد و وزن آن حدود ۵۲ کیلوگرم است. مشخصات ظاهری آن به صورت شش ضلعی است که دارای صفحات خورشیدی می باشد و قابلیت دریافت انرژی خورشیدی  دارد و می تواند انرژی الکتریکی مورد نظر را تامین کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همانطور که قائم مقام سازمان فضایی کشورمان فرمودند: در بین ملت های مختلف جهان، ایران نهمین کشوری است که توانسته طراحی ساخت و تولید و […]