متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

همکاری های نفت ایران و آذربایجان توسعه یافت

12345 (بدون نظر)
Loading...
45

اگر پژوهشگاه صنعت نفت ایران با شرکت ملی نفت آذربایجان به توافق برسد، همکاری‌های فناورانه ی نفتی ایران و آذربایجان توسعه پیدا خواهند کرد.

طبق گزارش گویا آی تی، در دوره ی دوم مذاکرات بین پژوهشگاه نفت ایران و شرکت نفت ملی آذربایجان (شرکت سوکار آذربایجان) توافق کردند که در سه زمینه ازجمله; ۱. ایران بتواند از امکانات و خدمات شرکت سوکار استفاده کند۲. خدماتی از پژوهشگاه صنعت نفت ایران به این شرکت ارائه شود و حضور مشترک در بازار های منطقه داشته باشند ۳. همکاری فناورانه ی نفتی از سوی دو کشور توسعه یابد.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت (مهندس امیر عباس حسینی) با توجه به دور اول مذاکرات و توافقات انجام شده در تهران با شرکت سوکا، بیان کرد: در ماه های گذشته پژوهشگاه صنعت نفت ایران توانست با این شرکت از حوزه های بالادستی در زمینه‌های استخراج و حفاری، پایین‌دستی و انرژی و محیط زیست به توافق‌های اولیه دست یابد.

مهندس امیر عباس حسینی با توجه به توان مناسب شرکت سوکار در حوزه ی دریا، اظهار داشت: این شرکت با توجه به فعالیت های خوب خود در دریای خزر، به توسعه ی محصولات مورد نیاز پرداخته و توانسته است به پیشرفت چشم گیری در حوزه ی نانو دست یابد.

وی یکی از محورهای این توافق‌نامه را حوزه بالادستی دانست و گفت: شرکت سوکار بعضی از محصولاتش را با قابلیت رفع مشکلات بالادستی در آذربایجان استفاده کرده که ما قصد داریم در کشور خود از این توانمندی استفاده کنیم.

همچنین افزود: از دیگر موفقیت های شرکت سوکار، تجهیزات و پمپ‌های درون چاهی می باشد و تصمیم گرفتند که نسخه ی جدیدی از این تجهیزات را به ما ارائه دهند تا بتوانیم در حل مشکلات داخلی از آن استفاده کنیم.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه با توجه به اینکه هر دو شرکت در زمینه ی نانو توانمند هستند، گفت: طبق تعهدات باید تبادلات علمی و فناورانه پیشرفت‌های یکدیگر در زمینه فناوری و محصولات نانو در اختیار یکدیگر قرار دهیم.

او در خصوص حضور پژوهشگاه در سایر بازارهای منطقه افزود: تصمیم گرفته شد که با توجه به توانمندی‌ها و قابلیت‌های طرفین، به صورت مشترک با این شرکت در بعضی از بازارهای منطقه حضور پیدا کنیم و قابلیت‌های پژوهشگاه را در منطقه گسترش دهیم.

با توجه به همکاری های دوجانبه، حسینی افزود: طرفین درخصوص پروژه‌های برون‌مرزی مشترک و همکاری‌های آموزشی به توافق رسیده‌اند به صورتی که تیم های فنی دو طرف، وارد مذاکرات شده و طرح اولیه را ارائه می دهند.

او گفت: یکی از مزیت های همکاری بین دو کشور، استفاده از تجارب و دانش پژوهشگران در مدیریت پروژه ی نفتی است تا جایی که بتوانیم در کنار شرکت های بزرگ نفتی دنیا، تبادل و انتقال فناوری صورت دهیم.

به گزارش گویا آی تی، وظیفه ی شرکت سوکار در حوزه‌های توسعه، اکتشاف، استخراج و پالایش است که یکی از کاربرد های این مجموعه استفاده ی خدمات از شرکای بین‌المللی در مرکز تحقیقات خود می باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر پژوهشگاه صنعت نفت ایران با شرکت ملی نفت آذربایجان به توافق برسد، همکاری‌های فناورانه ی نفتی ایران و آذربایجان توسعه پیدا خواهند کرد. طبق […]