متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

همکاری های نفت ایران و آذربایجان توسعه یافت

12345 (بدون نظر)
Loading...
0

اگر پژوهشگاه صنعت نفت ایران با شركت ملي نفت آذربايجان به توافق برسد، همكاري‌هاي فناورانه ی نفتي ايران و آذربايجان توسعه پیدا خواهند کرد.

طبق گزارش گویا آی تی، در دوره ی دوم مذاکرات بین پژوهشگاه نفت ایران و شرکت نفت ملی آذربایجان (شرکت سوکار آذربایجان) توافق کردند که در سه زمینه ازجمله; ۱. ایران بتواند از امكانات و خدمات شركت سوكار استفاده کند۲. خدماتی از پژوهشگاه صنعت نفت ایران به اين شركت ارائه شود و حضور مشترک در بازار های منطقه داشته باشند ۳. همکاری فناورانه ی نفتی از سوی دو کشور توسعه یابد.

معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت (مهندس امير عباس حسيني) با توجه به دور اول مذاکرات و توافقات انجام شده در تهران با شرکت سوکا، بیان کرد: در ماه های گذشته پژوهشگاه صنعت نفت ایران توانست با این شرکت از حوزه های بالادستی در زمينه‌هاي استخراج و حفاري، پايين‌دستي و انرژي و محيط زيست به توافق‌هاي اوليه دست یابد.

مهندس امیر عباس حسینی با توجه به توان مناسب شركت سوكار در حوزه ی دريا، اظهار داشت: این شرکت با توجه به فعالیت های خوب خود در دریای خزر، به توسعه ی محصولات مورد نیاز پرداخته و توانسته است به پیشرفت چشم گیری در حوزه ی نانو دست یابد.

وی يكي از محورهاي اين توافق‌نامه را حوزه بالادستي دانست و گفت: شركت سوكار بعضی از محصولاتش را با قابليت رفع مشكلات بالادستي در آذربايجان استفاده كرده که ما قصد داریم در کشور خود از این توانمندی استفاده کنیم.

همچنین افزود: از دیگر موفقیت های شرکت سوکار، تجهيزات و پمپ‌هاي درون چاهي می باشد و تصمیم گرفتند که نسخه ی جديدي از اين تجهيزات را به ما ارائه دهند تا بتوانیم در حل مشکلات داخلی از آن استفاده کنیم.

معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه با توجه به اینکه هر دو شرکت در زمینه ی نانو توانمند هستند، گفت: طبق تعهدات باید تبادلات علمي و فناورانه پيشرفت‌هاي يكديگر در زمينه فناوري و محصولات نانو در اختیار یکدیگر قرار دهیم.

او در خصوص حضور پژوهشگاه در ساير بازارهاي منطقه افزود: تصمیم گرفته شد که با توجه به توانمندي‌ها و قابليت‌هاي طرفين، به صورت مشترك با اين شركت در بعضی از بازارهاي منطقه حضور پيدا كنيم و قابليت‌هاي پژوهشگاه را در منطقه گسترش دهیم.

با توجه به همکاری های دوجانبه، حسینی افزود: طرفين درخصوص پروژه‌هاي برون‌مرزي مشترك و همكاري‌هاي آموزشي به توافق رسيده‌اند به صورتی که تیم های فنی دو طرف، وارد مذاکرات شده و طرح اولیه را ارائه می دهند.

او گفت: یکی از مزیت های همکاری بین دو کشور، استفاده از تجارب و دانش پژوهشگران در مدیریت پروژه ی نفتی است تا جایی که بتوانیم در کنار شرکت های بزرگ نفتی دنیا، تبادل و انتقال فناوری صورت دهیم.

به گزارش گویا آی تی، وظیفه ی شركت سوکار در حوزه‌هاي توسعه، اكتشاف، استخراج و پالايش است كه يكي از کاربرد های اين مجموعه استفاده ی خدمات از شركاي بين‌المللي در مركز تحقيقات خود می باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر پژوهشگاه صنعت نفت ایران با شركت ملي نفت آذربايجان به توافق برسد، همكاري‌هاي فناورانه ی نفتي ايران و آذربايجان توسعه پیدا خواهند کرد. طبق […]