چگونه تماس های تلفنی را ضبط کنیم؟[اندروید]

چگونه تماس های تلفنی را ضبط کنیم؟[اندروید]
  • 1394/1/31
  • علی رضاپور
  • 0

ضبط و ذخیره ی تماس های تلفنی امری است بسیار ضروری که بسیار کاربردی است. شاید برایتان پیش آمده باشد که کسی پشت تلفن به شما نشانی یک محل را داد ولی شما نتوانستید آن را یادداشت کنید. چه باید کرد؟ کافی است که دوباره به تماس تلفنی گوش دهید. اما چطور؟ با گویا آی تی همراه شوید تا شیوه ی فعال کردن این ویژگی را در اندروید خود فرا بگیرید.

شاید با خود بگویید که این ویژگی در تلفن های همراه نه چندان پیشرفته ی چند سال قبل هم وجود داشت پس چرا این ویژگی در اسمارت فون ها این چنین حائز اهمیت هستند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که این ویژگی در اسمارت فون ها بسیار متفاوت است. در ادامه و با خواندن مراحل انجام این فرایند خود به خود خواهید فهمید که منظور از این جمله چیست. البته اپلیکیشن های متعددی در شبکه ی اینترنت وجود دارند که قابلیت ضبط تماس تلفنی را با گزینه های مختلفی به شما می دهند. در ادامه یکی از آن ها را بر می گزینیم.

توجه: ضبط و ثبت کردن تماس تلفنی در تلفن همراه بدون اجازه ی دو طرف تماس کاری بسیار غیر اخلاقی است. این امر در بعضی ایالت ها و یا بعضی کشور ها غیر قانونی می باشد. پس قبل از این که اقدام به انجام فرایند یاد شده کنید، از این نکته اطمینان حاصل کنید که در ایالت یا کشور دو ظرف تماس هیچ محدودیت قانونی در این مرد وجود نداشته باشد. اگر محدودیت قانونی وجود داشت حتما باید طرف مقابل تماس را از ضبط شدن مطلع کنید. برای انجام این امر هیچ اجباری وجود ندارد اما نکته ای بود که باید ذکر می شد.

در این آموزش ما نرم افزار Automatic Call Recorder را بر گزیدیم. این اپلیکیشن یک نمونه ی سهل الوصول و قابل استفاده ی آسان می باشد. نمره ی آن در استاندارد Google Play Store برابر با ۴٫۲ می باشد. همچنین پس از دانلود آن می توانید یک نسخه ی حرفه ای را با پرداخت چند دلار خریداری کنید. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن در صورت عدم خرید نسخه ی حرفه ای نیز قابل استفاده می باشد.

ضبط خودکار تماس های تلفنی

در گام اول باید نرم افزار Automatic Call Recorder را از اینجا دانلود کنید. سپس آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. بلافاصله پس از نصب آن، گزینه ی ضبط خودکار تماس ها برایتان فعال خواهد شد.

۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱برای امتحان کردن این گزینه می توانید یک تماس تلفنی برقرار کنید. به محض اینکه شخص مقابل تماس شما را پاسخ داد، دایره ی قرمز رنگی در بالای صفحه نمایش نمایش داده می شود که نمایان گر شروع فرایند ضبط می باشد. تصویر بالا نمایان گر همه چیز است.

۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲

یقیناً برایتان پیش آمده است که از شماره ای به شما تماس گرفته می شود که ناشناس است و شما نام آن را ذخیره نکرده اید. این نرم افزار به شما این شماره ها را گوشزد می کند. اگر یکی از این شماره ها برایتان آشنا بود می توانید ذخیره اش کنید. یکی دیگر از ویژگی های این اپلیکیشن قابلیت گذاشتن یادداشت روی صفحه ی تماس است. شما می توانید جزئیات تماس از قبیل زمان و تاریخ، میزان مکالمه  و… را مشاهده کنید.

۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳

تصویر بالا مکانی را نشان می دهد که شما می توانید تماس های ذخیره شده را حذف و یا در پوشه ی صوتی تلفن همراه ذخیره کنید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می دهد که همه ی تماس ها را طبق تاریخ و یا طرف تماس جستجو کنید. البته ویژگی های دیگری هم در این اپلیکیشن وجود دارد که باید خودتان آن ها را امتحان کنید چون در این بحث نمی گنجد.

۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵

۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶برای دسترسی به گزینه های بیشتر کافی است روی گزینه ی Settings در فهرست اصلی کلیک کنید. در این گزینه، شما می توانید که فرمت (نوع) فایل صوتی را انتخاب کنید؛ WAV، AMR و یا ۳GP. همچنین لازم به ذکر است که تنوع زمینه (تم) نیز یکی دیگر از ویژگی های این اپ می باشد.

۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷

۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸همچنین جالب توجه است که گزینه ی تغییر زبان ، این اَپ را از سایر نمونه های مشابه خود متمایز کرده است. این نمونه دارای ۴۰ زبان مختلف زنده ی دنیا است. از جمله یکی از محدودیت های آن می توان به محدودیت فضا اشاره کرد. به عبارتی دیگر ظرفیت فایل های صوتی ذخیره شده در این اپ فقط ۴۰ عدد می باشد. این رقم قابل تغییر تا ۲۰۰ عدد می باشد. البته همان طور که ذکر شد، در نسخه ی حرفه ای آن می توان بیش از ۱۰۰۰ فایل صوتی را ذخیره کرد.

۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰در قسمت «توجه» ذکر شد که ذخیره ی فایل صوتی تماس تلفنی در بعضی ایالات و یا کشور ها ممنوع می باشد. پس برای پیروی از این قانون نرم افزار یاد شده چاره ای اندیشیده است. شما می توانید بعضی مخاطبان را در لیستی قرار دهید که تماس های تلفنی با آن ها ذخیره نشود. البته لازم به ذکر است که این خصیصه فقط در نسخه ی حرفه ای موجود است.

[منبع:Uber Gizmo]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *