Dragon Hills، نجات شاهزاده خانم از دست شاهزاده ها!

Dragon Hills، نجات شاهزاده خانم از دست شاهزاده ها!
  • 1394/2/6
  • محمد رضایی یزدی
  • 0

نجات شاهزاده خانم یکی از درون مایه های مطرح در قصه ها و داستان های قدیمی بوده است. اژدهایی شیطان صفت شاهزاده خانم را میدزدد و به آشیانه خود میبرد. حالا شاهزاده ای دلیر برای آنکه بتواند به وصال شاهزاده خانم برسد باید اژدها را به هلاکت برساند و شاهزاده خانم را نجات دهد!

این درون مایه حتی در انیمیشن های جدید مثل انیمیشن شرک (Shrek) نیز به کار گرفته شده است. اگر یادتان باشد در قسمت های اول این انیمیشن، شرک باید به لانه اژدها میرفت و شاهزاده فیونا را نجات میداد. البته اژدهایی که آنجا بود یک اژدهای دختر با اداهای دخترانه بود که کمدی بودن انیمیشن را بیشتر میکرد! از اینها که بگذریم آیا تا به حال با خود فکر کرده بودید که اگر این درون مایه برعکس شود چه اتفاقی میافتد؟ یعنی شاهزاده خانم از دستشاهزاده ها به اژدها پناه ببرد و بعد با همان اژدها به جنگ آنها برود؟! خوب، این دقیقا همان چیزی است که سازندگان بازی Dragon Hills روی آن دست گذاشته اند. در زیر به نقد و بررسی این بازی خواهیم پرداخت.

screenshot_6_q90

ابتدا که بازی را اجرا میکنید با یک انیمیشن خنده دار مواجه میشوید که شما را عملا در جریان بازی قرار میدهد: شاهزاده خانمی در یک برج گیر افتاده و کمک میطلبد. آن طرف تر شاهزاده ای سوار بر اسب ظاهر میشود و به سمت برج می آید. به سمت درب برج میرود ولی ناگهان چیزی منفجر میشود و شاهزاده خانم میزند زیر خنده! اما شاهزاده از میدان در نمیرود، صندوقچه طلایی که پایین برج گذاشته را برمیدارد و با صدای خنده پا به فرار میگذارد. شاهزاده خانم هم میزند زیر گریه! حالا شاهزاده خانم باید سوار اژدهایش شود و پس از عبور از مراحل مختلف بالاخره صندوقچه طلا را از شاهزاده پس بگیرد. شما در این بازی نقش اژدهای شاهزاده خانم را بازی خواهید کرد. وقتی دکمه شروع را لمس کنید اژدها از برج بیرون می آید و شاهزاده خانم روی پشت او میپرد و جستجو آغاز میشود.

 screenshot_7_q90

اژدهای این بازی دست و پا ندارد مثل یک مار روی برف ها میلغزد و به پیش میرود. این بازی بیشتر از آنکه یک بازی دویدنی باشد یک بازی کلاسیک است با رویکردی متفاوت و انیمیشن کارتونی بسیار زیبا، کنترل شخصیت اصلی بازی در این بازی با بازی های مشابه خود اندکی متفاوت است. در بازی های کلاسیک شخصیت اصلی بازی در حال دویدن است و شما مثلا با لمس صفحه نمایشگر میتوانید او را از روی موانع بپرانید. در این بازی پریدن به شکلی متفاوت انجام میشود. وقتی صفحه نمایشگر را لمس کنید اژدها به جای پریدن زمین را سوراخ میکند و به پایین میرود. هر چقدر بیشتر انگشت تان را روی صفحه نمایشگر نگه دارید او پایین تر خواهد رفت. وقتی انگشت تان را از روی صفحه نمایشگر بردارید او دوباره به بالا برمیگردد و وقتی به سطح زمین رسید با یک جهش قوسی میپرد. بنابراین در این بازی اگر به مانعی برخورد کردید میتوانید هم زمین را سوراخ کنید و از زیر آن مانع عبور کنید و هم با جهش قوسی از روی آن بپرید که راه اول بسیار آسان تر است. البته بعضی مواقع چند مانع پشت سر هم قرار دارند که نمیتوانید از زیر همه آنها عبور کنید و مجبورید از روی بعضی از آنها بپرید. موانعی همچون گدازه های آتشفشانی که تا عمق زمین رفته اند از این دسته اند. شما هر چقدر هم به پایین بروید نمیتوانید از زیرشان عبور کنید. از طرفی وقتی به پایین میروید نوار قرمز رنگی نیز در گوشه سمت راست پایین صفحه نمودار میشود که به تدریج کاهش می یابد. شما باید قبل از آنکه این نوار به انتها برسد به سطح زمین بازگردید. پس یادتان باشد زیاد هم نمیتواند زیر زمین بمانید.

screenshot_8_q90

این بازی همانطور که در انیمیشن اول آن نیز دیده میشود کلا جوی کمدی و خنده دار دارد و این جو کمدی در تمام طول بازی به چشم میخورد. از طراحی ها گرفته تا انیمیشن هایی که برای دویدن سربازان در نظر گرفته شده همه حس و حالی کمدی دارند. با این وجود موسیقی منوی اصلی بازی یک موسیقی حماسی و موسیقی متن بازی موسیقی است که سبک آن بیشتر به هارد راک و هوی متال شباهت دارد! انتخاب این سبک از موسیقی و همچنین افکت های صوتی عالی که برای انفجارها، سر و صدای سربازها، صدای کشته شدن آنها و همچنین صدای کشته شدن اژدها در نظر گرفته شده است را میتوان نقطه عطف این بازی به حساب آورد چرا که تا حد زیادی هیجان آن را افزایش میدهند. همانند بسیاری از بازی های هم سبک خود در این بازی نیز میتوانید و بهتر است بگوییم حتما سکه های سر راه خود را بردارید. شیوه قرار گیری سکه ها در صفحه بازی هوشمندانه بوده است. بعضی از سکه ها به صورت مستقیم پشت سر هم قرار دارند که برداشتن شان کار ساده ای است ولی بعضی به صورت قوسی قرار گرفته اند که برای برداشتن شان باید ابتدا کمی زمین را سوراخ کنید و بعد با یک جهش قوسی آنها را نیز بردارید. کمتر اتفاق میافتد که بتوانید همه سکه هایی که به این شکل قرار گرفته اند را بردارید ولی هر چقدر زورتان میرسد بردارید! علاوه بر این کشتن سربازها، خراب کردن خانه ها، آسیاب های بادی و قلعه ها نیز به سکه های شما اضافه خواهد کرد.

screenshot_9_q90

انرژی شما در این بازی به صورت یک قلب در بالای صفحه نمایش داده میشود. برخی از موانعی که سر راهتان هستند میتوانند انرژی شما را کاهش دهند مثل سربازها و سپرهای بزرگی که به صورت ثابت روی زمین قرار گرفته اند و حالتی نوک تیز دارند. بعضی از سربازها تا شما را میبینند فرار میکنند و بعد از چند لحظه نیزه ای به سمت شما پرتاب میکنند که اگر به شما برخورد کند انرژی تان کاهش می یابد. بعضی از سربازهای دیگر هم سپر دارند و هر از چند گاهی حالت گارد به خود میگیرند. در این حالت یک علامت تعجب قرمز بالای سر آنها نمایش داده میشود و اگر زمانی که در حالت گارد هستند به آنها حمله کنید محکم به سپرشان برخورد خواهید کرد و یک قلب کامل از دست خواهید داد. سعی کنید به این سربازها یا از زیر زمین یا زمانی که در حالت گارد نیستند حمله کنید. کشتن سربازهای معمولی یک سکه و سربازهای سپردار دو سکه به سکه های شما اضافه خواهد کرد.

screenshot_10_q90

همانطور که در فوق گفته شد انرژی شما به صورت قلب در بالای صفحه نمایش داده میشود. شما میتوانید تعداد قلب ها و نتیجتا انرژی خود را با سکه هایی که در بازی بدست میاورید افزایش دهید. شما در ابتدای بازی یک قلب دارید که میتوانید با صرف ۱۰۰ سکه یک قلب دیگر و با صرف ۵۰۰ و ۱۰۰۰ سکه به ترتیب دو قلب دیگر را هم به آن اضافه کنید. کلا در این بازی میتوانید ۶ قلب داشته باشید که یکی از آنها مجانی است و باقی را همانطور که در فوق گفتیم با صرف سکه هایی که بدست میاورید میتوانید خریداری نمایید. بعضی از مراحل این بازی به قدری سخت هستند که مطمئن باشید با یک قلب و دو قلب نمیتوانید آنها را پشت سر بگذارید. مخصوصا اینکه در پایان هر مرحله باید با قهرمان ها یا غول هایی روبرو شوید که کشتن آنها کار چندان ساده ای هم نیست. در حالی که تمام موانع بازی انرژی شما را کاهش میدهند یک مانع در بازی در نظر گرفته شده (گدازه های آتشفشان داخل زمین) که اگر به آنها برخورد کنید کل انرژی تان را از دست خواهید داد و باید مرحله را از ابتدا شروع کنید. البته در فروشگاه بازی قلب های آبی رنگ با بال فرشته نیز هستند که میتوانید با ۵۰۰ سکه یکی از آنها را خریداری کنید. این قلب های آبی رنگ به شما کمک میکنند تا در صورت برخورد با گدازه های آتشفشان کلا بازی را نبازید و بتوانید به راه خود ادامه دهید.

اگر به دنبال یک بازی تفننی با موضوعی کاملا متفاوت و محیطی کمدی و در عین حال حماسی هستید پیشنهاد میکنیم این بازی را حتما دانلود کرده و از آن لذت ببرید.

Download-az-Iranapps4

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *