پشتیبانی Windows 10 از اپلیکیشن های اندروید [شایعه]

پشتیبانی Windows 10 از اپلیکیشن های اندروید [شایعه]
  • 1394/2/9
  • علی رضاپور
  • 3

یکی از معایب سیستم عامل ویندوز فون عدم وجود اپلیکیشن های متنوع برای آن است. Windows Phone Store نسبت به iTunes یا Google Play تنوع کم تری دارد. این امر زمینه ساز شایعاتی شد که حاکی از پشتیبانی ویندوز ۱۰ از اپلیکیشن های اندرویدی می باشند. در ادامه با گویا آی تی همراه باشید.

تنوع اپلیکیشن ها یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب یک سیستم عامل است. همین امر سبب عقب ماندن ویندوز فون از سایر سیستم عامل ها شده است. به عنوان مثال شما یک اسمارت فون اندرویدی دارید. یکی نرم افزار در مورد آب و هوا دانلود می کنید اما از آن خوشتان نمی آید. شما قادر خواهید بود تا نرم افزار های مختلفی را انتخاب کنید اما این وضعیت در سیستم عامل ویندوز فون این گونه نیست. کمپانی مایکروسافت هم متوجه این مشکل شده است اما نمی توان به یکباره حجم عظیمی از نرم افزار را تولید کرد. به همین دلیل شایعاتی در دنیای مجازی منتشر شده است که از پشتیبانی ویندوز ۱۰ از اپلیکیشین های اندرویدی خبر می دهند.

windows-10-for-phones-demo-640x357

Paul Thurrott ، بلاگ نویس ویندوز ، در بلاگ خود ادعا کرده است که مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی خود در هفته ی بعد ویندوز ۱۰ با قابلیت پشتیبانی از اندروید را رونمایی خواهد کرد. از صحت این خبر هیچ اطمینانی وجود ندارد اما اگر این شایعه جامه ی واقعیت به تن کند، مانند BlackBerry 10 رشد می کند. BlackBerry 10 نیز از سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن های آن پشتیبانی می کند. البته فقط پشتیبانی نرم افزاری کافی نیست. به عبارتی دیگر، اندازه ی صفحه نمایش، پورت های خروجی و ورودی و رزولوشن صفحه نمایش محدودیت های این پروژه هستند. به عنوان مثال BlackBerry دارای صفحه نمایش های پهن تری نسبت به اندروید است. ویندوز فون هم تقریباً همین طور است. اسمارت فون های ویندوز فون دارای صفحه نمایش های پهنی هستند. پس با این وجود نتیجه می گیریم که احتمال انجام این کار توسط مایکروسافت کمتر شده است اما هیچ چیز غیر ممکن هم نیست.

همان طوری که ذکر شد در هفته ی بعد کنفرانس مایکروسافت درباره ی ویندوز ۱۰ بر گزار خواهد شد. پس تا هفته ی بعد منتظر اخبار گویا آی تی باشید.

[منبع: Uber Gizmo]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. گویا آی تی عزیز خبرها کاملا واقعیت داشت و پشتیبانی از تمام پلتفرم ها در ویژوال استودیو ۲۰۱۵ قرار داده شده.
    موفق باشی

  2. سلام خبرها واقعیت داشت و در سیستم عامل ویندوز فون شاهد پشتیبانی از سیستم عامل اندروید بودیم

  3. سلام خبرها واقعیت داشت و در سیستم عامل ویندوز فون شاهد پشتیبانی از سیستم عامل اندروید بودیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *