متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونه آب به سیارۀ ما راه یافته است؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
4

طبق تحقیقات محققان، آب به وسیله ی شهاب سنگ ها و اجرام آسمانی به سیاره های مختلف از جمله سیاره ی ما منتقل شده است. اما این آب چگونه در اجرام آسمانی وجود داشتند؟ در ادامه با گویا آی تی همراه شوید.

طبق مقاله ی منتشر شده توسط انجمن سلطنتی اختر شناسی که توسط دانشگاه Warwick رهبری می شود، تحقیقات اخیر نشان دهنده ی چگونگی وجود آب در دنباله دار ها و شهاب سنگ ها می باشد. این اجرام آسمانی در بردارنده ی مقادیر عظیمی از آب هستند. آن چیزی که جالب است، سیاره های دیگر هستند. در واقع، اگر آب موجود در زمین ، یکی از عوامل حیات ، به وسیله ی اجرام آسمانی موجود در فضا آورده شده باشد پس به طور منطقی این اجرام به سیاره های دیگری هم سقوط کرده اند و مقادیر زیادی از آب را بر جای گذاشته اند. این عامل احتمال وجود حیات فرازمینی را که امری محتمل بود، بسیار بالاتر برده است.

Roberto Raddi ، رهبر تیم تحقیقاتی یاد شده و عضو انجمن اختر فیزیک دانان و اختر شناسان دانشگاه Warwick ، در این باره می گوید:

اجرام آسمانی غنی از آب در سر تا سر منظومه ی شمسی و به احتمال قریب به یقین در تمام سیاره ها سقوط کرده اند. شهاب سنگ های حاوی آب در مریخ یافت شده اند.

image_1454_1e-GD-61

اخیراً دانشمندان به نتایجی رسیده بودند که حاکی از وجود آب در زیر سطح مریخ بود. شاید دلیل این امر، وجود اجرام آسمانی غنی از آب باشد. طبق مشاهدات گروه یاد شده بوسیله ی تلسکوپ William Herschel در جزیره ی Canary ، مقار زیاد و قابل توجهی از گاز هیدروژن و اکسیژن در اتمسفر کوتوله ی سفید SDSS J1242+5226 کشف شده است. لازم به ذکر است که مولکول آب از دو گاز هیدروژن و اکسیژن بدست می آید. این کوتوله ی سفید تقریباً از لحاظ اندازه مشابه سیاره ی Ceres است که در چند ماه اخیر همه را متوجه خود کرده بود.

دکتر Raddi در این باره خاطر نشان کرد:

مقدار آب موجود در کوتوله ی سفید SDSS J1242+5226 برابر با ۳۰ تا ۳۵ درصد مجموع آب های موجود در همه ی اقیانوس های زمین است.

 به احتمال دانشمندان، زمین در مییلون ها سال پیش چیزی جز خشکی نبود. در کهکشان خودمان ، کهکشان راه شیری ، کوتوله های زیادی وجود دارند که دارای این مقدار آب می باشند.

اگر مایل به مطالعه ی این مقوله با جزئیات هستید، مقاله ی یاد شده در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society به چاپ رسیده است.

[ منبع : Phys ]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
4 دیدگاه
 1. حمیدرضا می‌گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید
  واقعا به قدرت خدای عزیز و مهربان پی میبریم

 2. حمیدرضا می‌گوید

  فقط متوجه نشدم چطور این آب چگونه در اجرام آسمانی وجود داشتند

  1. علی رضاپور می‌گوید

   بعضی از نظریه ها میگن که بعد از بیگ بنگ ، چهار انرژی الکترومغناطیس، هسته قوی، هسته ای ضعیف و گرانش وجود داشت. ماده و ضد ماده و مقداری کوارک هم وجود داشت. ماده و ضد ماده هم دیگر رو خنثی کردند و با کوارک ها و الکترومغناطیس و هسته ای ضعیف اتم ها رو تشکیل دادند که اتم هیدروژن اولین اونها بود. هیدروژن بوسیله ی نیروی گرانش متمرکز شد و ستاره رو تشکیل داد. توی ستاره هیدروژن به وسیله فرایند همجوشی هسته ای تبدیل به اتم های بزرگ تر از جمله اکسیژن شد. اکسیژن با هیدروژن ترکیب شد و آب بوجود آمد.
   البته فقط یه نظریه هست. امیدوارم متوجه شده باشید.

 3. آرش بهرام زارعی می‌گوید

  عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طبق تحقیقات محققان، آب به وسیله ی شهاب سنگ ها و اجرام آسمانی به سیاره های مختلف از جمله سیاره ی ما منتقل شده است. اما این آب چگونه در اجرام آسمانی وجود داشتند؟ در ادامه با گویا آی تی همراه شوید.