سقوط هواپیمای بدون سرنشین گوگل در «نیو‌مکزیکو»

سقوط هواپیمای بدون سرنشین گوگل در «نیو‌مکزیکو»
  • 1394/3/9
  • علی رضاپور
  • 0

طبق خبرگزاری Bloomberg Business هواپیمای Solara 50 که توسط کمپانی گوگل ساخته شده بود، در اوایل ماه «می»  (May) یا به عبارتی دیگر در اواسط اردیبهشت ماه در حوالی ایالت نیومکزیکو سقوط کرد.

هواپیمای بدون سرنشین Solara 50 برای انجام ماموریتی به آسمان فرستاده شده بودند. ماموریتی عظیم در حوزه ی شبکه ی اینترنت؛ هواپیمای بدون سرنشین و خودکار یاد شده قرار بود که شبکه ی اینترنت را در همه جای دنیا منتشر کند؛ اینترنت رایگان. این اتفاق در تاریخ اول ماه «می» و در نزدیکی فرودگاه شخصی Albuquerque رخ داد. برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی کامل روی آن ها کلیک کنید.

google_titan

در این حادثه هیچ کس مجروح و کشته نشد. این پهپاد ها برای گسترده کردن شبکه ی اینترنت در سراسر جهان ساخته شده بودند. Solara 50 در لایه ی استراتوسفر پرواز می کرد؛ به عبارتی دیگر می توان نتیجه گرفت که آب و هوا نقشی در سقوط آن نداشته است.

landscape-1432916794-solaraبا این حال کمپانی گوگل دست از تلاش بر نداشته است. در همین راستا گوگل با خرید کمپانی «تایتان آئرو اسپیس» (Titan Aerospace) هواپیمای خورشیدی بدون سرنشینی به عرض ۵۰ متر ساخت تا بتواند استارت کار خود برای توزیع اینترنت را مورد آزمایش قرار دهد.

این حادثه ی هواییِ پهپاد گوگل می تواند برای کمپانی سازنده بسیار گران تمام شود و اعتبار این پروژه را زیرِ سوال ببرد. باید منتظر ماند و دید که گوگل در ادامه چه برنامه هایی برای ادامه ی پروژۀ توزیع اینترنت در سراسر جهان خواد داشت؟

منتظر اخبار بعدی گویا آی تی باشید.

[منبع: EnGadget]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *