چگونه Lock Screen در ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم؟

چگونه Lock Screen در ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم؟
  • 1394/6/18
  • مجید جعفری
  • 2

Lock Screen ویندوز ۱۰ قابلیتی است که از ویندوز ۸ به ارث رسیده و جذابیت گرافیکی خاصی در هنگام شروع به کار با ویندوز میدهد. کاربردی که مایکروسافت برای این صفحه تعریف کرده، اطلاع رسانی Notification های ویندوز است. مشکل اینجاست که این قسمت برای بسیاری از کاربران آن جنان که باید صحیح کار نمیکند و هنوز دارای نواقص زیادی است. متاسفانه مایکروسافت نیز برای این مشکل هنوز تدبیری نیاندیشده است. حتی نرم افزار جانبی نیز برای انجام بهتر این وظیفه وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از کاربران برای اتلاف کمتر وقت تمایل دارند این قسمت را غیر فعال کنند. برای این کار نیز باید از رجیستری کمک گرفت و روش مستقیمی وجود ندارد.

در اولین قدم باید به قسمت رجیستری ویندوز وارد شوید. برای این کار در منوی جستجوی ویندوز عبارت ‘Regedit’ را تایپ کنید و اولین نتیجه را انتخاب کنید تا وارد رجیستری ویندوز شوید.

در قدم دوم به آدرس HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows وارد شوید.

همان طور که در عکس مشاهده میکنید یک دکمه جدید با نام Personalization ایجاد کنید.

win10-lockscreen-key

در مرحله چهارم مانند کاری که در مرحله ۳ انجام دادید این بار یک DWORD ایجاد کنید و در قسمت نام عبارت NoLockScreen را بنویسید. مقدار آن را نیز باید ۱ که به معنای True در برنامه نویسی است بگذارید.

win10-no-lock-screen

پس از انجام این چند مرحله و ریست سیست مشاهده خواهید کرد که دیگر Lock Screen وجود ندارد.

در صورتی که تمایل داشته باشید تنظیمات را به حالت قبل برگردانید ۲ مرحله اول را بار دیگر طی کنید. در این جا برای تغییر تنظیمات مقدار DWORD را به ۰ تغییر دهید تا این تنظیمات غیرفعال شود.

منبع:addictivetips

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *