دو گوشی هوشمند Xperia C4 و C5 از سونی اندروید ۵/۱ را دریافت می کنند

دو گوشی هوشمند Xperia C4 و C5 از سونی اندروید ۵/۱ را دریافت می کنند
  • 1394/10/28
  • مجتبی
  • 0

بسیاری از طرفداران اندروید منتظر انتشار نسخه جدید اندروید یعنی مارشمالو برای تلفن هوشمند خود هستند که این روزها نسخه یاد شده نقل محافل گشته. انتظار می رود شرکت های تولید کننده موبایل های هوشمند در ماه های اولیه سال ۲۰۱۶ نسبت به انتشار بروزرسانی اندروید ۶ برای تلفن های هوشمند تولیدی خود نمایند. سونی قبلا تایید کرده بود که تعدادی از محصولات این شرکت به صورت مستقیم به اندروید مارشمالو بروزرسانی خواهند شد.بنابر اینله می توان گفت Xperia C4 و C5 ممکن است پیامی مبتنی بر دریافت بروزرسانی دریافت کنند. تنها مشکل دستگاه های مورد بحث این است که ابتدا باید به اندروید ۵/۱ بروزرسانی شوند و به طور مستقیم به اندروید ۶ آپدیت نخواهند شد.

سونی همچنین در ماه اکتبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که قصد دارد ۶ تلفن هوشمند از سری اکسپریا را به اندروید مارشمالو بروزرسانی نماید که این خبر یعنی دستگاه های یاد شده به صورت مستقیم و بدون نیاز به بروزرسانی به اندروید ۵/۱ نسخه جدید مارشمالو را دریافت خواهند کرد. دو گوشی Xperia C4 و C5 نیز از جمله شش دستگاهی هستند که سونی نام آنها را برده بود و قطعا اندروید ۶ برای این دو ارائه خواهد شد.

حالا و با گذشت چند ماه از خبر سونی که به آن اشاره کردیم، هنوز هم آپدیت یاد شده منتشر نگردیده. بجای اندروید ۶ در کمال ناباوری امروز سونی اندروید ۵/۱ را برای اسکپریا C4 و C5 منتشر کرده که در روز های آینده به مرور برای همه کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. این بروزرسانی شامل یکسری امکانات جدید است که می توان از جمله آنها به انیمیشن های جدید و پشتیبانی از صدای اچ دی اشاره کرد.

برخی از کاربران اعلام کرده اند که سرانجام موفق به آپدیت دستگاه های خود به نسخه ۵/۱ شده اند و این در شرایطی است که برخی دیگر از کاربران از این که اندروید مارشمالو به صورت مستقیم برای دستگاهشان منتشر نشده چندان از بروزرسانی اندروید ۵/۱ خوششان نمی آید. سونی نیز به صورت رسمی تا به این لحظه اعلام نکرده که اندروید ۶ دقیقا چه زمانی برای این تلفن های هوشمند منتشر خواهد شد.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *