پروژه سری اپل برای استفاده از کیبوردهای E ink در مک بوک

پروژه سری اپل برای استفاده از کیبوردهای E ink در مک بوک
  • 1395/7/28
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

اپل قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ از کیبورد های پویای E ink در لپتاپ های مک بوک خود استفاده کند.

گویا آی تی – بر طبق گزارشی از وال استریت ژورنال ،این تولید کننده گوشی هوشمند معروف در سطح جهان در حال کار با استارتاپ استرالیایی به نام ساندر است که کیبوردهای بلوتوثی E-ink خود را تا پایان سال جاری روانه بازار می کند.
این کیبوردها نه تنها قادرند استاندارد QWERTY را ارایه دهند بلکه این توانایی در آنها دیده شده تا الفبای مختلف و دکمه های حساس به متنی که برای نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ کاربرد دارند را در خود جای دهند.
اگرچه صحت این اخبار هنوز تایید نشده اما وال استریت ژورنال با استناد به منابع ناشناس و با توجه به مقاله ای در گاردین ادعا کرده که اپل در حال مذاکره برای خرید ساندر است.روزنامه های انگلیسی می گویند که رییس اپل، تیم کوک در هفته گذشته با مدیر اجرایی ساندر یعنی آقای فرانسیس سرا مارتینز در چین دیداری داشته است؛ این در حالی است که ساندر این موضوع را تلویحا رد کرده است اما حضور سرا مارتینز در چین را رد نکرده است.
گاردین به پستی از سایت Reddit اشاره میکند(این پست اکنون پاک شده است) که در ان پوستری از کیبوردهای آتی اپل به نمایش در امده بود که این کیبوردها از تکنولوژی ساندر استفاده می کردند. از ظواهر امر پیداست این کیبوردها بر روی هر دکمه خود یک led کوچک دارند که در تاریکی روشن می شوند و به زودی در رویدادی که توسط فاکس کان شریک تجاری اپل برگزار می شود به طور رسمی معرفی و رونمایی می شوند.
همه این اخبار، می تواند اخبار جالبی محسوب شود اما هدف واقعی اپل از این اقدام و به کارگیری این کیبوردها در مک بوک های خود هنوز دقیقا مشخص نیست. در حال حاضر تنها سند موثقی که از این کیبورد در اختیار است همان پوستر سایت reddit است و هیچ ویدئو یا تصویر دیگری از این کیبوردها در دسترس نیست . چیزی که مسلم است، ساندر از رواج این شایعات نهایت استفاده را می برد و همه این شایعات باعث توجه به کیبوردها ی این شرکت شده و قیمت پیش فروش ان را تا ۱۹۹ دلار بالا برده است .

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *