سورپرایز اپل برای طرفداران؛ آیفون ۸ دو سیم کارتی

سورپرایز اپل برای طرفداران؛ آیفون ۸ دو سیم کارتی
  • 1395/10/1
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

آیا آیفون ۸ اپل دو سیم کارتی است؟ پتنت های به ثبت رسیده جدید اپل احتمال وقوع این اتفاق را قوت می بخشند. در صورت وقوع آن طرفداران این غول گوشی ساز در دنیا سورپرایز خواهند شد.

اپل ممکن است از امکان دو سیم کارتی در پرچمدار جدید خود در دهمین سالروز اولین دستگاه آیفون در سال ۲۰۱۷ رونمایی کند.

شرکت اپل چندی قبل، چندین پتنت مرتبط با استفاده از امکان دو سیم کارتی بودن را در اداره پتنت و نشان تجاری آمریکا به ثبت رسانده بود. اما بر طبق گزارشات سایت فوربز، چندی پیش اپل تصمیم گرفت تا این اقدام را در اداره حق کپی رایت و دارایی های معنوی چین نیز به ثبت برساند.

آقای لی سو که معمار اصلی حوزه نرم افزاری گوشی های آیفون اپل به حساب می آید و در واقع خالق این پتنت ها نیز هست اعلام کرده، قابلیت دو سیم کارتی بودن به کاربران آیفون این امکان را می دهد تا در آن واحد از دو شماره برای ارتباطات خود بهره ببرند.

اما چرا اپل دو سیم کارتی بودن را برای آیفون ها در این مقطع مناسب می داند؟
شواهد حاکی از ان است که رقابت فشرده در بازار گوشی های هوشمند و فشار رقبا برای کسب سهم بیشتری از بازار اپل را مجبور کرده تا نوعی تنوع در محصولات خود ایجاد کند و به همین منظور بر روی هندوستان که یکی از پرشتاب ترین بازارهای در حال رشد گوشی های هوشمند به حساب می آیدنیز نظر دارد؛ و طبق برآوردهایی که کارشناسان اپل داشته اند، مردم هندوستان به گوشی های دو سیم کارتی رعبت بیشتری نشان می دهند.

در حال حاضر اپل تنها دو درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند در هندوستان را در اختیار دارد که یکی از عمده ترین مشکلات اپل در این کشور گران قیمت بودن محصولاتش به واسطه عوارضی است که به آنها تعلق می گیرد و بر روی قیمت نهایی کالا تاثیر می گذارد. روز گذشته بود که حتی در اخبار داشتیم اپل برای غلبه بر این مشکل قصد دارد یکی از واحد های تولید گوشی های هوشمند خود را به هندوستان منتقل کند تا از شر تحمیل مالیات سنگین بر گوشی هایش خلاص شود و بتواند راحت تر محصولات خود را در این بازار بزرگ به فروش برساند. گفته می شود مذاکرات با دولت هند برای این کار در حال انجام است. که در صورت رخ دادن این اتفاق کاهش چشمگیری در قیمت گوشی های اپل در هند خواهیم داشت. ای ندر حالی است که رقبای اپل(سامسونگ،لنوو، شیائومی، موتورولا) پیش دستی کرده و قبل از اپل شرکت های خود را در هندوستان به همین منظور تاسیس کرده اند.

در حال حاضر به قیمت هر آیفون در هندوستان ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ روپیه عوارض تعلق می گیرد(هفتصد و پنجاه هزار تومان) که پرداخت این مبلغ علاوه بر قیمت خود گوشی هزینه سنگینی را به مصرف کننده تحمیل می کند.

در هر صورت اگر اپل قصد داشته باشد آیفون ۸ را با دو سیم کارت روانه بازار کند، و شرکتی نیز در هندسوتان تاسیس کند باید منتشر یک فروش انفجاری در آیفون ۸ این شرکت باشیم که سال ۲۰۱۷ را به سالی طلایی برای این شرکت تبدیل می کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *