افشای فریبکاری شرکت سامسونگ در فناوری QLED توسط شرکت LG

افشای فریبکاری شرکت سامسونگ در فناوری QLED توسط شرکت LG
  • 1395/10/23
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

نمایشگاه CES 2017 برای طرفداران تلویزیون اخبار هیجان انگیزی ارائه می کند، این نمایشگاه به معرفی مجموعه ای از بهترین و جدیدترین تلویزیون های Sony، LG و Samsung می پردازد.

گویا آی تی – در این نمایشگاه، شرکت ال جی از سری تلویزیون های ۴K OLED W series با شکوه خود رونمایی کرده است، در همین حال، شرکت سامسونگ نیز بر ایجاد تحول اساسی در تجربه تماشای تلویزیون برای تماشاچیان تاکید می کند و با سری جدید تلویزیون های QLED خود نوید بخش یک عصر جدید در دنیای سرگرمی است.

سامسونگ به شدت ادعا می کند که تلویزیون QLED این شرکت با کیفیت ترین تصویر ممکن را ارائه می کند و یک ” تحول اساسی بزرگ در صنعت تصویر ایجاد کرده است.”

شرکت ال جی چندان تحت تاثیر QLED قرار نگرفته است
با این وجود، شرکت ال جی چندان تحت تاثیر فناوری تلویزیون QLED سامسونگ قرار نگرفته است و تاکید می کند که این فناوری آنچنان که گفته می شود انقلابی نیست. این شرکت بر روی تلوزیون های OLED ( دیودهای ساطع کننده نور ارگانیک) خود تمرکز کرده است و اشاره می کند که فناوری جدید تلویزیون های QLED (دیودهای ساطع کننده نور کوانتوم دات) سطح پیشرفته ای دارد، اما نمی توان گفت برترین تکنولوژی در این زمینه است.
سامسونگ عقیده دارد که تلویزیون های QLED ال جی فقط در مقایسه با سری قبلی تلویزیون های کوانتوم دات سامسونگ روشنایی و درخشندگی بهتری دارند.

آن هنوز دارای یک پنل LCD است
هان سانگ بِئوم، نایب رئیس ال جی در گفتگو با سایت Business Korea می گوید، ” تنها تفاوت محصول جدید گروه الکترونیک سامسونگ و محصول قبلی آن مربوط به روشنایی آن است. در فناوری کوانتوم دات روشنایی می تواند بسته به نور پس زمینه متغیر باشد. این درست است که سامسونگ کارآمدی کوانتوم دات را بهبود داده است، اما این بخش بسیار کوچکی از این فناوری است. آن هنوز یک پنل LCD است.”
این اظهار نظر مسئول ال جی در پاسخ به کیم هیون سئوک، رئیس بخش تجارت صفحه نمایش سامسونگ است که در ستایش فناوری جدید QLED گفته بود، ” با این فناوری رقابت در زمینه کیفیت تصاویر بی معناست.”
البته این مسئول ال جی به بازتولید شگفت انگیز رنگ در فناوری کوانتوم دات اذعان می کند، و همچنین اشاره می کند که شرکت ال جی نیز دارای فناوری ترکیب رنگ سفید (white color solution) خود بر پایه IPS Nano است.

مقایسه OLED با QLED
نایب رئیس ال جی تاکید می کند که مقایسه OLED با QLED بی مورد بوده و مثل مقایسه سیب با پرتغال است. OLED دارای ساطع کننده نور داخلی است، در صورتی که QLED این گونه نیست، بنابراین بدیهی است که این دو تلویزیون از دو نوع فناوری نمایش کاملاً متفاوت برخوردار هستند.
شرکت ال جی قصد دارد تا امسال علاوه بر توسعه OLED های کوچک و متوسط (P-OLED) خود، تجارت صفحه نمایش های OLED بزرگ خود را نیز گسترش دهد. همچنین این شرکت برنامه دارد تا بر تجارت برتر LCD خود اتکا کرده تا بتواند جایگاه برجسته خود در بازار جهانی صفحه نمایش را تقویت نماید.

علاوه بر این، ال جی قصد دارد تا تولید پنل های بزرگ OLED خود را در مقایسه با سال گذشته دو برابر کرده و با تغییر ساختار تجارت خود به OLED، این تعداد را در سال های آینده افزایش داده و همچنین تولید نسل ششم پنل های کوچک و متوسط P-OLED را آغاز کند.
هر دو شرکت ال جی و سامسونگ به خلق نوآوری و افزودن فناوری های جدید شگفت انگیز به تلویزیون های خود برای برجسته کردن محصولات ادامه می دهند. اگرچه سامسونگ فناوری QLED را معرفی کرده است، اما ال جی نیز از یک فناوری جدید به نام Crystal Sound OLED CSO رونمایی کرده که اساساً یک پنل OLED با کیفیت ارائه می کند و یک سیستم صوتی داخلی در آن تعبیه شده است.

ال جی ادعا می کند که کیفیت صدای CSO در مقایسه با بلندگوهای خارجی که فقط صدای انعکاسی تولید می کنند، بسیار بالاتر است. این شرکت در نمایشگاه CES 2017 فناوری CSO را بر روی تلویزیون های ۵۵ اینچ و ۶۵ اینچ UHD با یک معرفی شگفت انگیز به نمایش گذاشته است.
روی هم رفته به نظر می رسد که رقابت بین ال جی و سامسونگ همچنان گرم تر خواهد شد، به طوری که نوید بخش یک آینده هیجان انگیز برای تلویزیون های پیشرفته خواهد بود. شما کدام یک را می پسندید، LG یا Samsung ؟

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *