فناوری شارژ سریع جدید میزو معرفی شد: شارژ باتری گوشی‌های هوشمند در مدت بسیار کوتاه

فناوری شارژ سریع جدید میزو معرفی شد: شارژ باتری گوشی‌های هوشمند در مدت بسیار کوتاه
  • 1395/12/11
  • مقدم
  • 0

همان‌طور که انتظار می‌رفت، شرکت میزو از فناوری شارژ سریع خود برای گوشی‌های هوشمند رونمایی نمود. این فناوری که با نام “Super mCharge” توسعه یافته است، به عنوان مدل جدید فناوری شارژ سریع mCharge ارائه خواهد شد و بهره‌وری آن در مقایسه با مدل‌های قبل تا ۹ درصد افزایش یافته است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با گویا آی‌تی همراه باشید.

بنابر ادعای میزو، بهره‌وری فناوری شارژ سریع جدید میزو در هنگام شارژ باتری گوشی‎های هوشمند بیش از ۹۸ درصد است و تمامی باتری‌هایی که با استفاده از این فناوری شارژ می‎شود، ۸۰ درصد از ظرفیت خود را پس از ۸۰۰ سیکل شارژ حفظ می‌کنند. با این‌حال، مهم‌ترین ویژگی فناوری شارژ سریع جدید میزو مکان شارژ کامل باتری گوشی‌های هوشمند این سازنده در مدت ۲۰ دقیقه است.

علاوه‌براین، شرکت میزو یادآوری می‌کند که این فناوری، می‌تواند شارژ باتری گوشی‌های هوشمند را از ۰ تا ۶۰ درصد در مدت کم‌تر از ۱۰ دقیقه افزایش دهد. متاسفانه، شرکت میزو هیچ اشاره‌ای به ظرفیت باتری مورد بررسی نداشته است و بنابراین، حدس می‌زنیم که یک باتری یک باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت توسط این سازنده مورد آزمایش قرار گرفته است. به همین جهت برای باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر، مدت زمان لازم برای شارژ کامل باتری افزایش خواهد یافت اما نتیجه نهایی، هم‌چنان مناسب‌تر از فناوری‌های شارژ سریع سازندگان دیگر است.

میزو

 به هرحال، نتیجه نهایی که شرکت میزو موفق به انجام آن شده، شگفت‌آور است؛ حداقل برای افرادی که از گوشی‌هوشمند خود همواره استفاده می‌کنند. جزئیات فنی ارائه شده توسط میزو نشان می‌دهد که فناوری شارژ سریع جدید این سازنده، از ولتاژ بالا و جریان مستقیم سیستم‌ انتقال انرژی استفاده می‌کند.

هم‌چنین، کاربرانی که مایل به شنیدن اطلاعات بیشتر در رابطه با جزئیات فنی این فناوری هستند، باید بدانند که فناوری شارژ سریع جدید میزو از یک شارژر با جریان ۵ آمپر و ولتاژ ۱۱ ولت استفاده می‌کند که به معنای انتقال انرژی تا ۵۵ وات است. هم‌چنین، کابل مورد استفاده در این شارژر، می‌تواند ۱۶۰ وات انرژی را انتقال دهد.

برای مقایسه، باید اشاره کرد که فناوری‌های شارژ سریع دیگر مانند VOOC شرکت اوپو و TuboCharger شرکت موتورولا، می‌تواند انرژی را حداکثر تا ۲۵ وات انتقال دهد. در نهایت، میزو اعلام کرده است که حداکثر دمای باتری در هنگام شارژ با استفاده از این فناوری به ۳۹ درجه سانتی‌گراد (۱۰۲٫۲ درجه فارنهایت) می‌رسد. این موضوع باعث خواهد شد تا گوشی‌های هوشمند میزو علی‌رغم سرعت بالا در هنگام شارژ، ایمن باشند و مشکلاتی بابت افزایش بیش از حد حرارت باتری، به وجود نیاید.

با اینکه فناوری شارژ سریع میزو هیجان‌انگیز است اما حداقل به مدت یک یا دو سال در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته نخواهد شد و شرکت میزو تصمیم دارد تا وقت بیشتری بر روی بهبود و توسعه آن صرف نماید. از طرفی، در صورت ارائه عمومی این فناوری با گوشی‌های هوشمند جدید میزو، انتظار داریم که فناوری شارژ سریع Super mCharge به گوشی‌های پرچم‌دار و رده‌بالای این سازنده محدود باقی بماند.

 به همین جهت، باید منتظر عرضه گوشی‌های هوشمند میان‌رده میزو با نسخه‌های قدیمی‌تر فناوری شارژ سریع mCharge باشید. هر چند، شرکت میزو به صورت مستقیم به این موضوع اشاره‌ای نداشته است و شاید در نهایت، این فناوری در گوشی‌های هوشمند میان‌رده این سازنده به کار گرفته شود.

منبع: Softpedia

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *